Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tanácsot kérek, nem ítélkezést...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tanácsot kérek, nem ítélkezést. Kérem, csak az válaszoljon, aki járt már hasonló szituációban, és tanácsokkal tud szolgálni bármelyik szereplő szemszögéből. Tényleg várjak-e, ahogy a barátnőm javasolta, vagy lépjek végre ki ebből?

Figyelt kérdés
A történet: 20 éve élek együtt a feleségemmel, két csodálatos gyermekünk van, mindketten kamaszok, imádom őket. A nejem iránt érzett szerelmem elmúlt évekkel ezelőtt. Nem vagyok rá büszke, de többször is volt szeretőm. Két esetben tudta meg. Az egyiket évekkel ezelőtt, de természetesen a családomat választottam, a szeretőmmel megszakítottam a kapcsolatot. 2 évvel ezelőtt találkoztam egy tőlem 20 évvel fiatalabb nővel. Gyönyörű, okos, üde. Nem szerelemnek indult, bár elvarázsolt első perctől kezdve. Egymásba szerettünk. Sokkal több volt egyszerű, szexuális kapcsolatnál. Utáltam hazajárni, folyton körülötte forogtak a gondolataim. Sokat őrlődött mellettem, sokszor megkérdezte tőlem, jó-e ez így, próbált velem szakítani, de utána mindig ostromoltam őt, nem tudtam nélküle létezni. Néhány hete lebuktam egy sms-sel, nem egy erotikus sms volt, hanem mély érzelmekről árulkodó. A nejem kérdőre vont. Nem mertem bevallani, hogy 2 éve másba vagyok szerelmes, csak fél évet hazudtam. Válaszút elé kerültem. Most is a családomat választottam, a gyerekeim és az elmúlt 20 év miatt. Viszont a barátnőmet nem tudom elengedni. Őrültségnek hangzik, de megbeszéltük, hogy barátok leszünk és ezen dolgozunk hetek óta. Nagyon nagy szerencsém van vele, mert megértő, szeret és végtelenül türelmes. A nejem azt a stratégiát választotta, hogy a beszélgetésünk után hirtelen őrülten szerelmes lett belém. Ami furcsa a múltat elnézve, és valahogy nem is tudom ezt az egészet megemészteni. Örülök, hogy nem pokróc velem, de ez a viselkedés is rendkívül furcsa, számomra nehezen hihető. A nagyobb probléma az, hogy képtelen vagyok vele lefeküdni. Ez alatt azt értem, hogy egyszerűen nem vonzódom hozzá, képtelen vagyok szeretkezni vele, a testem nem reagál rá. Pedig a barátnőm előtt ez sosem volt probléma, rögtön átálltam és ment, érzelmek nélkül is. Ez a lány megváltoztatott valamit bennem. Mondanom se kell, amint meglátom őt, elfog a vágy, rá úgy reagál a testem, mint senki másra. Szerencsére vele ezt is meg tudtam beszélni, bár nagyon nehezemre esett. Ő azt mondta, adjak időt magamnak. Azt állítja az egész csak amiatt van, hogy még mindig őt szeretem, de el fog múlni. Arra kért, értsem meg a nejem viselkedését, s minden egyes kudarc után nyugtassam meg, nem az ő hibája. Nem vagyok már fiatal. Szerelmes vagyok a barátnőmbe, a feleségemet szeretem és a gyerekeimet is. De sokszor érzem úgy, hogy már nem tudom helyrehozni ezt a kapcsolatot. És ismerem annyira önmagam, hogy tudjam, képtelen vagyok megváltozni. Nem tudom, mit tegyek.

#szerető #házasság helyrehozás
2012. szept. 7. 08:44
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem irigyellek...


Mindenképp döntést kell hoznod, lehetőségek? Szerintem tudod magadtól is...


1. Új életet kezdesz a barátnőddel, ezalatt a gyermekeidet támogatod, és igyekszel velük minél több időt tölteni.


2. Megpróbálod a házasságodat helyrehozni. Ha csak szex lenne közted, meg a barátnőd között, akkor ez lett volna az első helyen... de szerelmes vagy...


Ha a pároddal maradsz, úgy, hogy tudja, másba vagy szerelmes, nemcsak te leszel boldogtalan, hanem őt is boldogtalanná teszed. Csak akkor fog működni, ha megint nőként tudsz tekinteni a feleségedre. Plusz rengeteg beszélgetés kell hozzá.


3. Élsz egy látszatházasságban a feleségeddel, és mellette a barátnőd boldoggá tesz. Ez csak úgy korrekt, ha a feleséged is tudja, mi a felállás, és képes elfogadni.


Őszintén? Nem tudom, hogy döntenék... én anno a házasságomat hoztam inkább helyre... Ma se vagyok benne biztos 100%-ig, hogy jól döntöttem-e.


Olyan döntés, amivel senkinek nem okozol fájdalmat, nincs.

2012. szept. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
76%
Elsőként is azt vizsgálnám, hogy a feleségeddel miért laposodott el a házasság. Amennyiben mindkettőtök hibázható akkor rendbe hoznám a feleségemmel a kapcsolatot. Hidd el, hogy minden nős ember találna fiatalabb, jobb nőt mint a felesége, de ez értelmes embereknél nem így működik. A feleséged is volt fiatal és nagyon szexi, de az élet már csak ilyen, megöregszünk.
2012. szept. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
100%

2-es: Miért, az értelmes embereknél ez hogy működik?


Tudomásul vesszük, hogy ha elmúlik a szerelem, akkor soha többet nem lehetünk szerelmesek? Soha nem tekinthetünk egy férfira férfiként, illetve fordítva. Soha nem találkozhatunk egy új kapcsolat varázsával?


Minden mást előtérbe helyezünk 40-50 évesen, csak mert szeretjük a gyerekeinket, és nem akarunk a házastársunknak fájdalmat okozni?


És cserébe mi vállalunk teljes boldogtalanságot az elkövetkező 30-40 évre?


Ez nem ilyen fekete vagy fehér, ennyire nem egyszerű... mert mi a szerelem? Egy bonyolult biokémiai folyamat...


Ha a tisztelet megvan, én inkább akkor beszélek értelmes emberről, aki ezt a párjával korrekt módon le tudja rendezni, úgy, hogy a gyerekek ne szenvedjék kárát. Akárhogyan... de nem feltétlenül úgy, hogy a saját boldogságomat áldozom fel életem végéig.


Bonyolult ez... csak az érti, aki benne volt... Én sem értettem anno, pont úgy gondolkodtam, ahogy te...


Ma már tudom...

2012. szept. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:

# 1/2 válaszadó:


Igen, köszönöm, hogy felvázoltad a lehetőségeimet.

Nehéz döntés. Te mióta próbálod helyrehozni a házasságod? Nem kell rá válaszolnod, csak kíváncsi vagyok, mennyi idő után vontad le ezt a következtetést.

2012. szept. 7. 09:46
 5/56 anonim ***** válasza:
100%

A feleséged és a barátnőd is okos emberek. Okosak, jól látják a helyzetüket, és a jó viselkedést a megoldást választották véleményem szerint.


A gyenge láncszem te vagy ebben a gépezetben.


Egyrészt lebukni amatőrség.

Másrészt ha már szerelmes vagy a "másikba" de nem akarod elhagyni az elsőt, akkor mindent meg kell tenned, h mindkét nő boldog legyen melletted!


Ha ez nem megy, akkor ne csináld. Nem vagy alkalmas erre.


Ne okozz feleslegesen fájdalmat egyikőjüknek se! Ezek a nők nem ezt érdemlik!


Tehát szedd össze magad, és légy férfi, légy úriember!

2012. szept. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
51%

19 éves házasok vagyunk. Kb 6-7 éve lépett be a bizonyos harmadik az életembe...


A házasságomat akkor helyrehoztam, de mindig vannak hullámvölgyek... azt mondom, jó a házasságom... bár azóta is volt 1 apróbb kisiklás. Bármi rosszat mondanék a férjemre, hazudnék. Jó férj, jó apa. Szexuális életünk is OK.


Szeretem. De ez már kb 7 éve nem szerelem. És hiányzik mindaz, amit a 3.-ban leírtam. De együtt vagyunk... van egy csodálatos gyerekünk, anyagi gondok, amiket együtt igyekszünk megoldani... szeretjük egymást, tényleg...


De valahogy néha mégis olyan, mintha megszűntem volna nőnek lenni... anya vagyok, és feleség. És néha jó lenne nőnek érezni magam.


Az első voltam...

2012. szept. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 A kérdező kommentje:

2-es:


A külsőség sosem volt számomra elsődleges dolog és a szex sem. Nem hinném, hogy ebben rejlik a varázs. Bár kétségtelen tény, hogy amit a barátnőmmel érzelmileg és szexuálisan átéltünk, arra nem volt még példa, pedig nem vagyok mai gyerek.

A feleségem is szép.

De mi az esélye annak, hogy ez a hirtelen jött "szerelmes vagyok" viselkedés örökké tart?

Persze, a barátnőm szerelmének is vége szakadhat irányomba.

Ezt tényleg csak az érti, aki volt már ilyen szituációban.

2012. szept. 7. 09:57
 8/56 anonim ***** válasza:
26%
hímringyó vagy tudod-e?
2012. szept. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:

Sajnállak azért mert ilyen helyzetbe kerültél,de ezt be kell látnod,hogy ezt saját magadnak csináltad! Mielőbb bele szerelmesedtél volna, a "szeretődbe" le kellett volna ülni a FELESÉGEDDEL,és elmagyarázni nekei,ha kell 100x a dolgokat,az igényeidet.


Én a heledben azt csinálnám,ha nem vagy boldog,hogy lépnék a mostaniból.Be adnál a váló keresetet,és új életet kezdenék a "szeretőmmel".2 éve ezt csinálod,szerinted abba fogod hagyni?Nem,mert örültem szerelmes vagy,úgy mint még soha az életben.Attól,hogy elválsz még ott maradnak a gyerekek,és lehet szerető jó apa.Hányan vannak így a világon? Hidd el,nem csak te vagy az egyetlen.Ha nem vagy már boldog a feleségeddel,és nem vagy képes megváltozni érte,akkor hagy,hátha megtalálja ő is a boldogságát más mellett.Lépj,míg nem késő.Én ezeket tudom neked tanácsolni!

2012. szept. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
60%
A család a legfontosabb. Megesküdtél neki, hogy jóban, rosszban kitartasz a feleséged mellett. A minimum, hogy ne hazudj neki.
2012. szept. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!