Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Próbáljam motiválni a barátoma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Próbáljam motiválni a barátomat a tanulásra, vagy hagyjam?

Figyelt kérdés
Nagyon okos, egyetemre jár, de alig érdekli, amit tanul, meg egyébként is nagyon lusta, így sok tárgyat elbukott, inkább puskát ír, mint tanulna stb. A szülei próbálják támogatni, ha bármi házimunkát megcsinál otthon, már több ezer forintot kap, de még a szobáját is csak 2 hét után volt képes kitakarítani. Soha nincs pénze, így alig tudunk együtt elmenni valahova. Van, hogy még kaját se tud venni, akkor én szoktam neki adni (én kapok ösztöndíjat, meg vállalok magántanítást, onnan van pénzem). Nem sajnálom tőle, nem erről van szó, de ha most ennyit nem képes megtenni, hogy legyen pénze, akkor mi lesz később? Nagyon szeretem, vele szeretném leélni az életem, de nem szeretném én eltartani. Tudom, hogy képes lenne dolgozni, meg tanulni, de egyszerűen nem akar, és nem tudom eldönteni, hogy ez vajon meg fog-e változni, mire befejezi az egyetemet. Én bejárok minden órámra, minden nap tanulok, hogy hátha akkor ő is elkezd. Sokszor próbáltam, hogy amikor neki zh-ja volt, akkor én is mellette ültem, és tanultam, de ő fél óra után megunta, és amíg én tanultam, addig ő játszott a telefonjával. A szülei nem ilyenek, egyáltalán nem ezt látja otthon. Viszont pont ezért állandóan cseszegetik, hogy tanuljon, és látom, hogy mennyire rosszul esik neki, főleg, mivel tényleg egy nagyon nehéz szakra jár, de tudom, hogy ennél sokkal többre lenne képes. Viszont pont a szülei miatt nem akarom még én is állandóan zargatni, de így meg nem csinál semmit. Nem dolgozik, mert nincs ideje a tanulás mellett, de nem is tanul, mert elhúzza az időd, és akkor meg már úgyse tudja megtanulni. Mit csináljak vele? Hagyjam, hogy majd észhez tér? Cseszegessem én is, mint a szülei?

2012. szept. 14. 23:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Cseszegesd. Én sem vagyok nagyon szorgalmas, de minden órámra bejárok a fősulin és annyi azért van bennem, hogy átmenjek mindenből. Na meg én dolgozni is szeretnék a jövőben. Valami nincs rendben nála, aki meg nem akar dolgozni, az nem is fog, a tanulásra ez szintén igaz. 19/F
2012. szept. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én nem az a barátnő vagyok, aki mindent megszab. Én is utálom, ha beleszólnak a dolgaimba, és pont ezért máséba sem szoktam beleszólni. Másfél éve folyamatosan befogom a szám, hogy ne menjek szembe a saját elveimmel, mert nem vagyok benne biztos, hogy megéri. Valahol remélem, hogy magától is rájön, mert tényleg nagyon okos, intelligens, csak a lustaságát kéne valahogy legyőzni.
2012. szept. 14. 23:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A legrosszabb esetben legalább egy OKJ-t végezzen el,úgy látszik nem neki való az egyetem


Motiválni tanulásra valakit nem igazán lehet,ez nem így működik,esetleg megzsarolhatnád szex megvonással :D Jobbat nem tudok

2012. szept. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mondtam már neki, hogy menjen át egy könnyebb egyetemre (BME-re jár), de azt mondja, hogy ha már két évet lehúzott, akkor be akarja fejezni, meg ott van az összes ismerőse, minden oda köti.
2012. szept. 14. 23:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Fene a jó módját ilyen szülei vannak, és egy tróger lett... Én a helyedben kirúgnám, de még az egyetemről is ki kellene. Ilyen lusta gyerekem lenne inkább vízbe fojtanám, de sosem késő...
2012. szept. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Valahol megértem, mert én is nagyon lusta vagyok. Nekem is kellett egy nagy lökés ahhoz, hogy elkezdjek tanulni. Én is a BME-n kezdtem, és nekem sem ment, mert nem érdekelt, aztán átmentem egy másik egyetemre, ahol azt tanulom, ami érdekel, és azt mondta, hogy ha már itt lehetek, akkor tanulni fogok, és a legjobb leszek. Valami ilyesmi motivációt szeretnék neki is adni, csak nem tudom, hogyan, mert a BME-n nem sok embernek van sikerélménye, és megértem, hogy ez elveszi a kedvét a tanulástól, csak azt nem értem, hogy miért nem látja be, hogy az ő érdeke lenne, hogy befejezze. Mert meg tudná csinálni, 130-as az IQ-ja, bármit elolvas és egy kicsit is érdekli, azt egyből megjegyzi.
2012. szept. 14. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!