Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért elvárás, hogy a férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért elvárás, hogy a férfi értse meg a nőt?

Figyelt kérdés
„Férfi és nő hogy érthetnék meg egymást? hisz mind a kettő mást akar – a férfi a nőt, a nő a férfit.” (Karinthy Frigyes)
2008. máj. 22. 22:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Oké, de vannak kompromisszumok. Neked jó ha nem értenek meg?
2008. máj. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Itt csajok azt mondják, hogy a meleg srácok azért jók, mert megértik a csajokat, nem úgy mint mi, hetero srácok. Én nem várom el, hogy megértsen azon a szinten, ahogy egy srác megért engem (bár ez nálunk másképp is alakul)
2008. máj. 22. 23:02
 3/10 anonim ***** válasza:

A fogalmazásod stílusa arra enged következtetni, hogy nem vagy valami túlművelt.

Van amikor csak arra kell törekedni, hogy próbáld megérteni a másikat. Ennyi.

Egyébként meg olyan problémát feszegetsz, amiről ezrével írtak már értekezéseket és soha, senki nem tudta megmondani a frankót. Találd meg a módot, hogy teheted boldoggá a párod, mert mindenkinek más kell.

2008. máj. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Talán ennek a témának mélyebben is utánanézhetnél, nem csak kimeríteni egy mondatban amit Karinthy nagyon frappánsan leír, mert ezzel nincs vége a kérdésnek. Vagy egyszerű azt gondolni, hogy ó, hát nem kell nekem megérteni a nőket, hiszen Karinthy is megmondta hogy lehetetlen... Azért ezen gondolkodjunk már el! Nyilván hogy mások vagyunk, de azért ez nem azt jelenti, hogy akkor most nagy értetlenségben kell egymás mellett élnünk! Nem tudom, te képes lennél-e rá... Ugye érted mire gondolok. Van egy csomó ezzel foglalkozó könyv, nyiss ki egyet légyszives, és művelődj. A titok amúgy szerintem az egészséges és nyílt kommunikáció + önismeret, hogy megértsük egymást, de ez már az én véleményem.
2008. máj. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hm, egészséges és nyílt kommunikáció... Nem nagyon tapasztaltam, inkább csak homályos célozgatásokat és kegyesnek ítélt hazugságokat.
2008. máj. 23. 19:26
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyébként valóban nem vagyok művelt a dologban, állandóan csak a panaszkodást látom és hallom mindenhol/honnan
2008. máj. 23. 19:45
 7/10 anonim ***** válasza:

Hmm, szerintem meg az az alapja az egésznek, hogy összeillünk, vagy nem. De amúgy ezt a kérdést is több szempontból lehet értelmezni.. megérteni, úgy megérteni, hogy te engedj mindig egy kicsit, az nem elvárható. Hisz szerintem egy kapcsolatban egyenrangúak maradnak a felek, akárcsak a hétköznapi életbe, de attól még a férfi férfi, a nő pedig nő marad. Nos, a nőknek is vannak kötelességeik, amiket viszont a férfiak várnak el tőlünk!

A meleg srácokat csak mondogatni szokták... a meleg srácok se akarnak általába a tipikus csajokat dédelgetni, meg vígasztalni.

Szerintem pl. egy kapcsolat alapja a kölcsönös tisztelet, ebbe minden benne van.

Amit meg lehet, vagy illik megérteni azt meg kell! Pl. ha a barátomnak családni programja van, és fontos, akkor meg kell értenem ezt, és el kell fogadnom. A férfinek nem kell mindig megértenie a nőt amúgy, én azt szeretem, ha őszinte, és ahogy én elfogadom az ő elveit, úgy ő is fogadja el az enyéimet, de kb. ennyi az elvárásom, "megértés" terén. Tehát nem kell olyasmit elfogadnia, ami abnormális, vagy ő nem akarja.

2008. máj. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Aha, kösz, nagyjából én is így gondolom. Csak az a problémám, hogy gondolatokat nem tudok kitalálni, néha már úgy tűnik, mintha ez is alapvető lenne... Meg ugye a célzások, nem egyenes beszéd. Természetesen mindenkit értékeltem :)
2008. máj. 23. 20:21
 9/10 anonim ***** válasza:

itt aztan mindenki felrevezet. itt nem az a baj h nem vagy muvelt, v nem illesz ossze. egyszeruen ha ferfiak es a nok teljesen masok.Nem is fog ugy megerteni a baratnod ahogy te akarod, se nem varod el tole azt mint egy haveredtol.

Ha erdekel a tema van egy jo konyv:John Gray: Men are from Mars, women are from venus.

Pont a te kerdeseidre ad valaszt, h miert vagyunk kulonbozok es hogyan erthetjuk meg egymast.

Nekem megvan angolul ha kell elkuldom irj egy privit.

Ha meg nincs kedved olvasni, nezd meg ezt:


[link]

ott meg vannak hasonlok.

Ez a ferfi irta a konyvet, es kb ilyenekrol szol

2008. máj. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Egy nő írta egy blogon, hogy ez a mars-vénusz könyv nagyon lealacsonyítóan általánosítja a nőket. [link] ,hogy melyik post, azt ne kérdezd :D 1-2 hónapnál nem régebbi szerintem.
2008. máj. 24. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!