Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jobb később, mint soha?! Lesz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jobb később, mint soha?! Lesz ebből valami jó is?

Figyelt kérdés

A párommal együtt vagyunk lassan 5,5 éve. Eddig úgy alakult, hogy az ünnepeket (karácsony, szilveszter, húsvét, etc.) nem ünnepeltük úgy együtt, ahogy egy párhoz illik.

Mi ugyanis együtt voltunk, de mindig valahogy úgy alakult, hogy az ő családjához nem jutottunk el ketten vagy akár az én családommal/szüleimmel.

A párom a szüleimet szinte az első hónaptól ismeri. Nagyon kedvelik egymást. Apámmal szinte apa-fia kapcsolatban vannak. Nagyon becsüli, tiszteli és szereti, ami szerintem egy nagyon jó kapcsolat alapja!

Anyukám is már jó ideje fiának szólítja. Úgy is viselkedik vele.


Régebben gyakran hoztam fel a szót arról, hogy találkozunk-e a szüleivel, töltünk-e velük egy kis időt? Vagy hogy lesz, de 80%-ban valami közbe jött, 20%-ban meg inkább elterelte a szót róla.


Tavaly karácsonykor megkérte a kezem, amikor igent is mondtam neki. Még idén februárban össze is költöztünk. Van egy saját lakása, amit félig a szülei fizettek és félig ő a megtakarított pénzéből. Nem egy hatalmas lakás,1+2 fél szobás. A párom 28 éves, diplomás. Jó a munkahelye, szereti a munkáját és jól is keres. Mindig jó tanuló volt és ő tényleg olyan ember, aki szeret új dolgokat megtanulni.


Na, szóval mióta együtt élünk, furcsállom, hogy a leendő anyósomék nem jöttek még át. Ráadásul azt is, hogy nem is akarnak ezek szerint megismerni?!

Ezeket az a dolgokat a páromnak is felhoztam, aki azt mondta, hogy értsem meg őt is.

Majd elmondta, hogy a szülei szerint mellé olyan ember illik, aki min. diplomás és anyagilag is olyan családból származik, mint ő. Mivel szerintük minden olyan ember, aki "por nép", csak kihasználni akarja őket és anyagilag akar valamit a gyereküktől. A párom egyke.


Én erről még sosem hallottam a páromtól, nagyon is csodálkoztam. Főleg, hogy 5,5 éve nem emiatt vagyok vele. Ugyanis sosem tudtam, hogy mekkora a családi vagyonuk. Én csak a párom fizetéséről tudok és tudom, hogy ő nem szorul a szülei anyagi támogatásaira.


Én is dolgozom, van egy szakmám, de nem tanultam/tanulok felsőoktatásban. Most is 2 szakmát (OKJ) csinálok munka mellett, a saját pénzemből ill., a szüleim támogatásával.


Most, hogy jön a karácsony a párom megígérte, hogy összehoz egy találkozót a családjával. Amolyan karácsonyi vacsorát, de azt kérte, hogy a szüleimnek ne szóljak, mert azt sok lenne az anyjának feldolgozni.

Ez azért kicsit bántott, de mivel még engem se ismernek, így lehet sok(k) lenne családostul beállítanom.


És, ha ez még nem lenne elég.. terhes is vagyok. pénteken töltöttem a 9. hetet. A párom még nem tud róla, de nem lenne gond számára, mivel már 2 éve akar gyermeket, csak akkor még nem szántam rá magam. Most meg összejött, bár talán szándékosan nem védekeztem tudat alatt.


Az esküvőt jövő nyárra terveztük, bár a gyerek miatt lehet előbb lesz egy 2 tanús, csak hogy a leendő anyós ne kapjon rohamot a gondolkozás módja után ..


Szerintetek ebből lesz valami jó?

Egyáltalán az ilyen emberektől várható pozitív indulat?


2012. dec. 13. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
"talán szándékosan nem védekeztem tudat alatt. ". Ezt elmagyaraznad, mert nem értem.
2012. dec. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

"terhes is vagyok. pénteken töltöttem a 9. hetet. A párom még nem tud róla"



Milyen kapcsolat az,ahol a párodnak nem mered elmondani, hogy állapotos vagy?!



Úr Jézus kegyelmezz...


5,5 év alatt nem mutatott be a szüleinek,szerintem ez nem para,sajnos sok embernek gázosak a szülei.Ne erőltesd...Viszont elég nagy sokk lesz a családjának, hogy egyből már a várandós menyasszonyát kell bemutatnia nekik.....

2012. dec. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A párom 2 éve már erőltette a gyermektémát, de akkor még nem akartam beadni a derekamat, mondván ráérünk.

Tehát neki ez cseppet sem lesz probléma, hogy terhes menyasszonyát kell bemutatnia vagy nem.


A probléma ott kezdődik részemről, hogy a szüleinek se így, sem úgy nem fogok megfelelni. Ezt a párom ki is fejtette miért. Ő szeret és velem képzeli el az életét. Legalábbis nekem az eljegyzésből és a 2 éve erőltetett gyermektémából ez jön le.

A páromat cseppet sem érdekli a szülei véleménye, se a gyerekről, se arról, hogy én milyen családból származom és milyen a képzettségem. Ha érdekelné, akkor valószínűleg nem itt tartanánk.


A terhességet pedig azért nem említettem neki, mert másfél hete nincs Mo-n, ugyanis külföldön van egy projekt miatt a céggel, ahol dolgozik.

Szerintem ez az állapot bejelentés nem telefon téma, de javítsatok ki, ha tévednék! Ennek azért meghittebbnek kéne lennie, mármint a bejelentésnek.

2012. dec. 13. 14:46
 4/4 anonim ***** válasza:

"A páromat cseppet sem érdekli a szülei véleménye, se a gyerekről, se arról, hogy én milyen családból származom és milyen a képzettségem. Ha érdekelné, akkor valószínűleg nem itt tartanánk. "


Szerintem téged se érdekeljen, hogy milyenek a szülei!


Bocsi, hogy beleszóltam abba, hogy miért nem mondtad el neki....de mindenképp legyen tényleg meghitt a dolog,nem akartam rosszul véleményezni!


Ne is akarj amúgy a szüleinek megfelelni! A Karácsonyt töltsétek kettesben ill a szüleiddel,ne árnyékolja be semmi.A bemutatást én máskorra tenném,amikor nincs családi ünnep,meg semmi.

2012. dec. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!