Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Vannak manapság olyan lányok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak manapság olyan lányok, akik haladóbb gondolkodásúak a párkapcsolatok terén és nem ultrafeministák? Pozitív ellenpéldákat kérek!

Figyelt kérdés

Elég sok lánytól hallottam már azt, hogy a férfinak KELL kezdeményeznie, még akkor is, ha a nő halálra eped utána, mert az nem is pasi aki nem teszi. Ennek mi értelme? Fel sem merül, hogy esetleg a férfi nem veszi észre, vagy nem tetszik neki az illető?


Aztán a férfi dolga ápolni is a kapcsolatot, romantikával, ajándékkal, egyebekkel, magyarul ha valami tönkremegy a kapcsolatban, a férfi a hibás érte. Ha megcsalja a nőt, hűtlen disznó, ha a nő csalja meg, nem elég jó lepedőakrobata. Most mondjuk ki őszintén, hány nő teszi meg ezt egy kapcsolatban a férfihoz képest (és itt nem a kötelező szülinapokra gondolok)?


Ráadásul ezt teszik úgy, hogy életükben nem kezdeményeztek még soha, mert naponta 20an akarják ágyba vinni őket(tehát nincs szükségük rá), fogalmuk sincs a férfi világ működéséről, és tanácsokat osztogatnak a férfiaknak, hogyan kell ismerkedni meg kitartónak lenni. Ez szép meg jó, de azért remélem világos, hogy ez nem a csodás, bonyolult belsőnek szól, és ez nem jelenti azt, hogy releváns tanácsot tud adni egy ilyen "nő" a férfiaknak.


Ellenben ezek a lányok, akik nagyon ragaszkodnak a klasszikus felosztáshoz, valahogy ugyanúgy derogálónak tartják a főzést, házimunkát, kézimunkát (akármilyen értelemben, mert valljuk be a szex kulcsfontosságú egy párkapcsolatban), vagy a gyereknevelést, mint női feladatot. Most akkor régi értékek, vagy egyenlőség? Nem lehet a mérleg mindkét serpenyője fent.


Szóval szeretném, ha itt lenne pár olyan történet pozitív ellenpéldának, amiben lányok/nők mesélik el, ők hogyan kezdeményeztek a párjuknál, hogyan ápolták a kapcsolatot, és hogy igen is léteznek gondolkodó nők, akik nem csak önmaguknak élnek, hanem van felelősségtudatok és önállóságuk is.


Aki magára ismer és megsértődik, azzal nem tudok mit kezdeni, remélem, hogy a jövőben nem ez a fajta "nő" lesz többségben, hanem aki tudja, hol a helye a társadalomban, és nem vár el többet másoktól, mint önmagától.



#ultrafeministák
2013. jan. 30. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Te vagy Jókai Mór?
2013. jan. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1 túl hosszan írod le

2 minden fajta lány van,felesleges kérdezni.

2013. jan. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kiadót ide! Ez lesz a legjobb zeller.
2013. jan. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Erre komoly válaszokat vársz? Mert akkor nem ártott volna kevésbé offenzívan megfogalmazni ezt a szösszenetet.


De tessék: a barátomnál én kezdeményeztem, azaz én adtam meg az első lökést a kapcsolatunknak. Sokat beszélgettünk, jóban voltunk és amikor szóba került, hogy milyen béna a nőkkel, akkor csak annyit mondtam neki, hogy engem sikerült levennie a lábamról, pusztán a lényével. Utána felbátorodott és ment minden a maga útján. A kapcsolat ápolása nálunk annyi, hogy mindig ott vagyunk egymásnak, sokat beszélgetünk, amikor szabit veszünk ki, akkor elmegyünk valahova és ténylegesen együtt töltjük az időt. Virágokat meg ilyen baromságokat egyikünk sem vár a másiktól.


A "klasszikus felosztáshoz" pedig: szívesen főzök, takarítok (gyerekünk még nincs), de hogy mind a ketten ugyan annyit dolgozunk, ugyan annyit keresünk, így megosztjuk az otthoni teendőket is. És nála ez soha nem is volt kérdés, csinálja magától, kérni sem kell.

2013. jan. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Aki ennyi szöveg után sem tudja értelmezni a kérdést, vagy nem akar/tud válaszolni, annak fölösleges írkálnia.


Aki meg offenzívnak érzi, magára ismert. Miért kellene titkolnom, hogy nem szeretem, ha valaki kettős mércével áll hozzá másokhoz?

2013. jan. 30. 19:15
 6/9 anonim ***** válasza:
te nagyon félre tippelted az itt jelenlévők értelmi szintjét :DD és igen, ez pont olyan dolog ami bőven meghaladja.
2013. jan. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nahát..

A jelenlegi pasimnál én kezdeményeztem. Soha nem gondoltam, hogy neten keresztül bármilyen a való életben is működő kapcsolatot lehet kialakítani, vagy egyáltalán elindítani itt valamit.. és tessék. Megtetszett a srác, egyik ismerősöm ismerőse volt, én pedig megböktem..:D Kajak így kezdődött minden.. Aztán megkérdezte h találkozhatnánk-e valamikor... :)

A kapcsolatunkat úgy gondolom, kölcsönösen ápoljuk. Ha megyek hozzá, majdnem mindig viszek neki valami apróságot, egy csokit, vagy az otthon sajátkezűleg készített sütiből kóstolót, stb.. De ez visszafele is igaz. Karácsonyra, szülinapjára is vettem neki ajándékot, de nem holmi plüssöt v ilyesmit, hanrm hasznosat. Holott mondta, h neki nem kell semmi, elég ha én ott vagyok neki, hiszen nekem még nincs keresetem. Nap mint nap tartjuk a kapcsolatot, írunk egymásnak smseket, face-en, és telefonon is szoktunk beszélgetni. Mikor együtt vagyunk, akkor is sokat kommunikálunk, nincsenek titkaink egymás előtt. Emellett persze megvan a gyengédség is, de ez is teljesen egyenlő arányban, legalább annyit szeretgetem, mint amennyit ő engem.

Szóval fogalmam sincs, miről beszélsz, szerintem a kapcsolatok nagy része a miénkhez hasonlóan nem csak a férfi odaadásáról szól, hanem legalább annyira a nőéről is

18/L

2013. jan. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2013. jan. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a példát L18, még várok olyat is, ami nem csak megbökés, hanem pl elhívta a lány valahová.


Igen, utolsó, sok ilyen kérdést látni, és sok ilyen lánnyal beszéltem már, aki bár titkolja de sosem merne/akarna kezdeményezni.

2013. jan. 31. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!