Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan küzdjem le a bűntudatot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan küzdjem le a bűntudatot, hogy azért szakítottam egy lánnyal mert túl buta?

Figyelt kérdés

Mindketten 25 évesek vagyunk.

Előzetesen: nem lenézem a lányt, én magamat sem tartom túl okosnak... Sőt inkább a baj az hogy kevésnek érzem magam, hogy elviseljem ezt a lányt...


Mindig azt hittem, hogy semmi bajom az alacsonyabb intelligenciájú lányokkal. Még nem volt dolgom velük... Aztán 2 hónapja járni kezdtem egy lánnyal aki sajnos nem túl intelligens. Sokkal több mindent átélt mint én, mégis felelőtlen és nem tanul a hibáiból. Rossz a memóriája, figyelemzavaros - nekem ez a benyomásom, de papíron egészséges. Egyszerűen nem tudok beszélgetni vele, mert olyan mint amikor egy óvodással szeretnél beszélgetni... Egyre kevésbé bírtam, hogy egyszerűen nem mondhatom ki amit gondolok, mert nem tudja követni a logikám, alig van műveltsége és sajnos nem tudja, hogy buta és mindig meg akarja mutatni, hogy de ő pedig képes rá... Pl: nem tud feliratos filmet nézni sem, mert olyan lassan tud csak olvasni.


Én senkit sem nézek le azért mert kevesebb tudása van, vagy nem tud fejben kétjegyű számokat sem összeadni, de egyszerűen elfogyott a türelmem együtt lenni ezzel a lánnyal.


Most nagyon fáj, hogy megbántottam a szakítással.Csak annyival mertem indokolni neki, hogy nem értjük meg egymást és így nem lesz jó... Most egyrészt nekem is hiányzik, ha rá gondolok, de már sajnos elégszer tapasztaltam, hogy ha 1-2 óránál többet töltünk együtt, egyre mérgesebb vagyok mert például vigyáznom kell, hogy ügyetlenségével ne tegyen kárt a lakásomban, vagy önmagában...


Ő iszonyúan szerelmes lett belém. Ahogy ő egyre mélyebben belémszeretett, én egyre inkábbb kiábrándultam belőle és éreztem, hogy a vonzalmam felé köddé válik...


Most bűntudatom van, hogy magára hagytam... Egyszerűen nem tudom mi lesz vele. Egy szegény leányzó, és ha az idős beteges édesanyja meghal, reális az esély hogy utcára kerül... Ki fogja átverni, kihasználni, tönkretenni?! Áldott jó lélek, csak sajnos nem tud vigyázni magára.. Én meg sajnos olyan önző vagyok, hogy úgy érzem nem akarok a bébiszittere lenni, én szeretek intellektuális dolgokban elmerülni és mellette ez nem menne.... Nem, nem vagyok szerelmes, nem is voltam, bár kezdett felizzani valami, de ki s aludt ahogy az első hétvégénk együtt töltöttük...


Miért érzem egy utolsó szarzsáknak magam, hogy intelligensebb lányt akarok társamnak? Mi lesz vele? Ilyen a világ szokjak hozzá, hogy a hülyék keményen megszívják és szenvednek? Ehh :(


Köszi a véleményeket!


2013. márc. 6. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem a te dolgod. Vagy pátyolgasd, vagy ne....
2013. márc. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nézőpont kérdése. A lány nézőpontja szerint te vagy a szemét, mivel elhagytad. Viszont ha nem hagyod el és egyre inkább boldogtalanabb leszel, még jobban kiábrándulsz belőle, az veled szemben sem fair. Arról nem is beszélve, hogy így van esélye találni valakit, aki esetleg kölcsönösen szereti. És neked is. Ellenkező esetben csak raboltátok volna egymás idejét. Mindenki ki van téve annak, hogy átverik, kihasználják stb. Ki jobban, ki kevésbé. De az is átverés, ha sajnálatból vagy vele. A lelkiismereted meg idővel megnyugszik. Egyszerűen eltérő igényeitek vannak.

25/N

2013. márc. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nézd ne legyen bűntudatod. Ő ilyen, ezt el kell fogadni.

Fiatal vagy ahhoz, hogy vele foglalkozzál, egy idő után megörülnél, sajnálom, de ezt mondom.

Na látod nekem az baj, jó a memórián, ez is gond. Majd egy olyat keressél, aki megfelel Neked és igazából szereted.

Ugyan már más kapcsolatban is van ilyen az egyik fél szerelmes a másik nem, sőt ki is használják.

A hülyék persze megszívják. Minden ember meg lehet, ha erről van szó.

Nem vagy az, lépjél túl, csak legközelebb körültekintő legyél. N

2013. márc. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindhármotoknak!

Valóban, talán a legfontosabb tanulság számomra, hogy legközelebb nem hagyom elindulni a kapcsolatot ha baljós jeleket látok, amelyek felett most egyszerűen átsiklottam az első hetekben, mondván adjunk egy esélyt a dolognak.. Hát már tudom hogy nem szabad... És asszem én vagyok a túl érzelgős, hogy azon rágom magam, hogy neki milyen rossz...

2013. márc. 6. 22:32
 5/10 anonim ***** válasza:

Helyesebben cselekedtél,mintha hónapokig ámítottad volna még szerencsétlent.Nyilván így is fáj neki a dolog,de ezen könnyebben túlteszi magát,mintha szerelmet hazudtál volna neki.Majd talál olyat magának,aki úgy szereti őt,ahogy van,és te is megtalálod majd a társadat idővel.Talán jobb is ez így.

Az pedig mindenképpen pozitív dolog,hogy legalább megszólalt a lelkiismereted.Ezek szerint mégsem vagy rossz ember.

2013. márc. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

NE foglalkozz vele, a buta emberek idegesítőek.

Fúj..

2013. márc. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem semmi egy történet. Hogy küzd le a bűntudatot? Gondolj arra, hogy inkább a saját dolgaiddal kell foglalkoznod és mivel már szakítottatok, úgymond nincs többé közöd a lányhoz. Persze tarthatjátok a kapcsolatot, pátyolgathatod, stb., de a leírtak alapján ennek sok értelme nincs. Ne terheld a saját lelki világos az ő problémáival, még akkor sem, ha ez szép és kedves dolog, mert egyébként az... de ne legyél ennyire empatikus, mert rámegy a saját boldogságod.

Találj egy másik lányt és légy vele boldog. :)

2013. márc. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 izzon válasza:

Kimondhatod önmagadnak és neki is: ő egy se gg!

Ezzel beteszed a fejecskédbe, hogy kevés, az övébe meg azt, hogy rohadtul nem érdekel téged. NEM lenézés azt megállapítani, hogy agyilag kevés: ez egyszerű megváltoztathatatlan tény. Amúgy nem az intelligencia maga a csodaszer, ami jó, hanem a sokféle szellemi képesség megfelelő összessége, hát... amiből neki semmi nem adatott. Nem baj, majd megy szalagmunkára. Te pedig csak fényesítsd szellemed! Jellemed már nem kell, így is kissé túlzás, hogy 25 évesen ezen rágódsz. Mindenki, aki felnőttnek érzi magát egy kapcsolathoz, az érezze felnőttnek magát a szakításhoz, majd egyedülléthez is!

2013. márc. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát van ez így.

Lehet nem illetek össze valóban.


Amúgy az is előfordul, hogy túl sok mindent akarunk egyszerre a párunkban megtalálni, és szerintem a legtöbb embernek ez a baj. Nincsenek ma már nagy társaságok, nagy családok, ezért egy emberben keressük

- a barátot

- társat

- játszópajtást

- anyánkat

- apánkat

- a nagy szerelmet


Meg hát még legyen intellektuálisan is vevő a filozófiai eszmefuttatásokra.

Az, hogy valaki nem tud feliratot olvasni, mert neki az túl gyors, az valóban apró dolog, és én ezen inkább mosolyognék. De gondolom több ilyen apróság volt.

Ami halmozottan zavart.


Amúgy az intelligencia nagyon összetett dolog.

És lehet ez a lány most azért volt ilyen ügyetlen, mert gyámolításra szorult, és melletted megerősödött volna.

De neked ehhez nincs türelmed, amit hát meg is lehet érteni, mert erőltetni nem lehet.

Nem rád van szüksége.


Egy másik lánnyal boldogabbb leszel

2013. ápr. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell bűntudatod legyen, nem tettél vele semmi rosszat. Neked nem ez a kapcsolat nem volt teljes (ez érthető), ezért szakítottál, ez a másiknak fáj. Ez így szokott lenni.

De azért szerintem mellette lehetsz barátként, segítheted. :)

2013. júl. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!