Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit kell tudni a nazarénus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kell tudni a nazarénus pasikról?

Figyelt kérdés

van egy fiú aki nagyon tetszik...nazarénus..

és hétvégén mondom el neki és ha ő is igy van vele akkor összejövünk..de nem tudom mi szabad és mi nem...mert ha azt mondja igen..akkor szájrapuszi? vagy nem tudom mit szabad és mit nem..segítsetek! mit kell tudni a nazarénusokról?



2013. máj. 3. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

Wikipedia:


"A bűnről, hitről, megtérésről és újjászületésről szóló tanítások mellett a házasságról, családról és gyermeknevelésről szóló tanítások adják a nazarénusság időtállóságának másik fő erejét. Az evangéliumi jellegű patriárkális családmodell mint biblikus követelmény, nagy feladatok elé állítja a hívőt modern világunkban. Nazarénusok között kizárólag hittestvéri házasság köthető, válás megengedhetetlen, a szexuális szabadság tiltva van, családtervezés elítélendő, az abortusz gyilkosság, a gyermekek pedig Isten áldásai, mindegyiket meg kell szülni, és fel is kell őket nevelni a nazarénus valláserkölcs szellemében, „hogy a gyülekezetnek és a társadalomnak hasznos tagjaivá válljanak”, azaz „legyenek ők a föld sója”.(Máté5:13) „Válás Isten előtt megengedhetetlen.” Bár tényszerű , hogy a "Hívők" is emberek és létezik harmónia nélküli házasság, de az ilyen kivétel csak erősíti a szabályt. az igazán komolyan hitét megélő emberek között teljes lelki harmónia tartja szilárdan a házasságot. Általános az , hogy 4-6-8, ritkábban 10-12 vagy néha ennél több gyermekkel él együtt egy fedél alatt szeretetben a család. Ennek a hatalmas emberi áldozatvállalásnak az Istenbe vetett HIT az alapja, mely Jézus Krisztus tanításain nyugszik."


Hát, gratulálok a választásodhoz, őszinte részvétem.... :D

2013. máj. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
akkor is szeretem a srácot :D boldog vagyok vele :DD
2013. máj. 3. 12:23
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Oké, akkor csak hogy egyértelmű legyen:


– NINCS szex az esküvőig.

– NINCS esküvő a megtérésedig.

– Mindkettő FELBONTHATATLAN.

– Nem szedhetsz fogamzásgátlót, mert az bűn (nem mintha nem volna veszélytelen a szedése, de nem védekezhettek, ez a lényeg, tehát gumi se, semmi se). Ha tehát szex van, akkor nagy eséllyel baba is van. Lehet hogy a következő 10-15 évet majd állapotosan fogod tölteni, és 10-15 gyereket kell felnevelnetek egy válságidőszakban.

– A hamistanúzás bűntetendő.


Megértette az elhangzottakat? Tényleg ezt a virágot szakajtja a hölgy?

2013. máj. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
lol :DD
2013. máj. 3. 12:33
 5/9 A kérdező kommentje:
tudom..felfogtam a lényeget :)
2013. máj. 3. 12:34
 6/9 anonim ***** válasza:
OK, a lényeg, hogy megvan a válasz, és megértetted. Akkor haj rá! :)
2013. máj. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

nagyon szeretem a srácot :DD mert..nagyon fel tud viditani..tulajdonképpen megmentette az életemet :DD és imádom a humorát :D és bármennyire is padlón vagyok fel tud viditani..és boldog vagyok vele :)


köszönöm :D remélem összejön :DD

2013. máj. 3. 12:42
 8/9 anonim ***** válasza:
20%
Jó, csak ne az én pénzemet fordítsák a családi pótlékotokra.
2013. máj. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nagyon hülye válaszokat kaptál! :D Nyugodtan elmondhatod neki.(ettől függetlenül nem biztos h járni fog veled). Azt h mit szabad,mit nem az elég személy függő!
2014. dec. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!