Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnám megváltoztatni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám megváltoztatni a véleményem arról, hogy felesleges egy kapcsolatba belemenni, mert egyszer úgyis vége?

Figyelt kérdés

Mindig is hittem abba, hogy létezik a "nagy szerelem" és hittem abban, hogy egyszer én is megtalálom. Körülöttem szinte mindenkinek a szülei elváltak, de láttam, hogy a szüleim boldogok együtt, ezért arra gondoltam, hogy mégis van még olyan, hogy valakik életük végéig boldogan élnek. Viszont a szüleim házassága 20 év után nagyon megromlott, már a válásról beszélnek. Az én majdnem 5 éves kapcsolatom is tönkrement, próbáltam helyrehozni a kapcsolatot, de a barátom kidobott azzal, hogy túl sokat voltunk együtt és már valami újra vágyik.

Ezek után úgy látom a dolgokat, hogy az emberek egymásra találnak, együtt vannak pár hónapig/ évig, majd az egyik bedobja a törülközőt és vége. Mivel tudom és látom, hogy mindegyik kapcsolat így végződik, ezért nem látom értelmét, hogy új kapcsolatba belemenjek, pedig bőven vannak jelentkezők. Azt vettem észre, hogy mindig, minden jelentkezőben a hibát keresem, már a tökéletes emberben is, csak, hogy ne kelljen velük lennem, pedig ez régen nem így volt. Vágynék arra, hogy mellettem legyen egy ember és szeressen, de mikor eszembejut, hogy remény sincs, hogy végleg együtt maradunk már nem is érdekel az egész, mert csak azt látom magam előtt, hogy boldogan eltöltjük az időt, aztán egyszer csak vége és megint a padlóra kerülök, ahonnan elég nehéz felállni.

Szeretnék ezen a látásmódon változtatni, de nem tudom hogyan tegyem. Ti hogyan birkóztok meg ezzel a ténnyel, hogy nagy valószínűleg a kapcsolatotoknak egyszer annyi és csak "elpazaroltad az időd egy emberre"? Vagy csak én látom így a dolgokat? :(


2013. júl. 4. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Akkor ennyi erővel minek élsz ugyis meghalsz.

Am nem gondolok ilyenekere. törekedni kell a legjobb kapcsolatra és az előző kapcsolatok hibáit észre kell venni és javitani azokon.

2013. júl. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Akszidentális Errőr ***** válasza:
Gondolj arra, hogy a kivételek erősítik a szabályt. Attól még, hogy x ember elvált és arról a lányról kiderült, hogy nem életed párja, még nem kell temetni a szerelmet.
2013. júl. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
sehogy van szerelem de csak x ideig
2013. júl. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy egyszer véget ér, lehet hogy x év múlva szétmentek a következővel is. Senki nem tudja a jövőt. És? Akkor egyedül, magányosan jobb?

És nem hiszem, hogy elpazarolt idő lenne valakivel együtt lenni. Ez által fejlődünk, érünk, élünk...minden egyes kapcsolat, a pozitivitások, negatívitások, gondok, minden hozzájárul ahhoz, amilyenek vagyunk, leszünk...

2013. júl. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért lenne időpazarlás az, hogy együtt vagy valakivel??? Amíg valakit szeretek, és jól érzem magam vele, addig vele vagyok, és a szakítás után sem jut az eszembe, hogy pazaroltam volna az időmet. ha sz.r kapcsolatban van valaki évekig, az más tészta. Nem kell előre azon gondolkodni, hogy szakítani fogtok, élvezd azt az időt, amit boldogan együtt töltötök.
2013. júl. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Majd talalkozol egy pasival, aki szerint


"felesleges egy kapcsolatba belemenni, mert egyszer úgyis vége"


es egyszeruen jol fogod magad erezni vele. Talan bele is szeretsz!

2013. júl. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!