Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehetek elég erős,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehetek elég erős, magabiztos ahhoz, hogy kimondjam: tényleg vége? Nem egyszerű helyzet.

Figyelt kérdés

28F, 5 éves kapcsolatban vagyok, pár hónapja házasok vagyunk. Épp külön vagyunk másfél hete, már elég régóta érzem hogy nem úgy szeretem ahogy kéne (most ne kérdezzétek h akkor miért vettem el.. bíztunk benne és kész – ez nem egyszerű).

Közben megismertem egy lányt akivel olyan azonosságot tapasztalok, amit még soha senkivel. Döbbenet. Ő is így látja.

A párom minden követ megmozgat, hogy újra összejöjjünk, pl a hátam mögött többször beszélt ezzel a lánnyal, hogy ne kommunikáljon velem, lecseszte h miatta ment tönkre a házasságunk, holott ez csak pici részigazság (könnyű mindent egy 3.-ra kenni, akivel még csak csók sem volt), anyumnak is rendszeresen mondogatja a dolgokat...stb, szóval ez már amolyan érzelmi zsarolás. Túlságosan szeret....én meg már azt hiszem nem. Természetesen nem 100%-osan vagyok biztos abban hogy vége, hiszen 5 év az 5 év, sok minden hozzá köt. Én azonban nem elfelejteni akarom ezt az 5 évet, hanem szép emléknek megőrizni, és új életet szeretnék kezdeni. Új emberek, új szituációk, új erotika, új dolgok...stb.

Hogyan tudnám a feleségemnek elmondani, hogy tényleg nem szeretném folytatni?

Mostanában azon gondolkozok, hogy oké, Nála alszom 2-3 napot, csak hogy érezzem milyen érzés ott lenni, de félek, hogy visszacsábulok, és összezavarodok. Pedig a megszokások miatt nem kéne visszamennem. Esetleg írjak egy listát magamnak, hogy miért nem vele szeretném folytatni?

Mit tennétek?

Ha valami nem világos kérdezzetek. :)


2009. nov. 8. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Hahó! Látom nem tudtál még semmit kiötölni :(. Remélem érkezik pár hasznos válasz! Puszi: V
2009. nov. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sztem tee esélyt sem akarsz már adni ennek a házasságnak ("félek, hátha visszacsábulok"). Ha így gondolod, akkor ne aludj a feleségednél pár napot sem. Mondd meg neki kerek perec, hogy nem akarod már őt.

Csak nehogy a másik lánynál az újdonság varázsa elillanjon és megbánd az egészet... persze, hogy más vele és izgalmasabb, hiszen minden ismeretlen és új...

2009. nov. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én elkezdtem "naplót"vezetni arról,hogy mi szól még a házasságom mellett és mi nem 2éven keresztül csináltam ezt,,,,,sajnos a rossz javára billent a mérleg,,,a lányaimon kivül nem igazán találtam már semmi jót a házasságoban,akkor pedig nincs értelme,,hiába bizonygatta nekem is a volt férjem,hogy mennyire szeret,,elváltunk,,de mindez 24év után történt,,,nem pár hónap elteltével!

Mégiscsak jogos a kérdés,hogy miért kellett nektek ezaz esküvő!?Próbáld meg hátha működik adj még esélyt magatoknak,,,,de ha nem megy akkor nincs más hátra magyarázd el a feleségednek,hogy így ő sem lesz boldog!

2009. nov. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is hasonló cipőben jártam. Mi 7 évig voltunk együtt a párommal, majd összeházasodtunk. A kapcsolatunk alatt volt egy kis külön töltött idő, még a jeggyűrűt is visszadtam. Aztán úgy alakult, hogy mégis összejöttünk, mert úgy voltam ele, hogy adok még egy esélyt ennek a kapcsolatnak. A kibékülés után, nemsokára jött a házasság, azt gondoltam, hogy ha külön életünk lesz, minden megváltozik. Nem tévedtem. Minden megváltozott, csak épp nem a jó irányba. Szinte mindenben hibát keresett, a jó dolgokat, az együtt töltött pillanatokat nem igazán értékelte, sőt, a barátok fontosabbak lettek mint én. Pedig én közben tanultam, melóztam, és a háztartást is elláttam. Ezen felül pedig mindig meleg otthon várta haza. Igyekeztem mindennek megfelelni, mégsem voltam jó. Akkor eljutottam arra a pontra, hogy kész, vége, el akarok válni. Sokat gondolkoztam rajta, majd egy nap közöltem vele a szándékaimat. Másnap pedig haza költöztem. 9 hónap házasság után. Még rengeteget könyörgött, azzal fenyegetett, hogy öngyilkos lesz. Ami miatt majdnem vissza is mentem hozzá, mert úgy voltam vele, hogy miattam ne haljon meg senki. A családom segített, hogy talpra álljak és új életet kezdjek. Meg volt a válás, nem volt könnyű, de erősnek kell lenni.

Azóta boldog kapcsolatban élek egy olyan ember oldalán, aki az én másik felem. Olyan, mint az a lány, akit te is leírtál. Köztünk is olyan hasonlóságok vannak, amik a beszélgetések során derülnek ki, hogy félelmetes (jó értelemben).


Igazad van, öt év az nagyon hosszú idő, de ilyenkor már a megszokás erősebb néha, mint az érzelmek. Neked kell eldöntened, hogy mit szeretnél, de ha egyszer elhatározásra jutottál, ne változtass a döntéseden. Nem könnyű ez biztos. Én nem akarlak lebeszélni, csak átérzem, hogy milyen helyzetben vagy.

De nem egyszerűsíted le a helyzeted, ha még ott is alszol a feleségednél.


Bocsi, ha hosszú lett! :)


26/L

2009. nov. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Látom a Te életed sem olyan egyszerű!

Az én párom 8 évet volt együtt egy nővel előttem (első szerelme) amikor a 6. évükben jártak becsúszott egy gyerek. Amikor a kislány már 2 éves lett szülői és baráti nyomásra tartottak egy szerény lagzit. Amikor még csak 2 hónapja volt házas megismerkedett velem, 3 hónap bujkálás után elköltözött és el is vált. ennek már másfél éve.és azóta is boldogok vagyunk, persze nem zökkenőmentes a gyerek miatt. Én azt mondom, ha találsz egy olyan lányt, akivel mint írtad azonosak vagytok, nagy az egyetértés a boldogság és komolyan gondolod az érzéseidet stb. akkor lépj!- de később ne táncolj vissza , ha mégse! ezért jól gondold meg!

2009. nov. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De ha még nem rég óta ismered a lányt és nem vagy biztos benne , akkor még várj!Egyébként csak a lány miatt válnál el vagy úgy egyébként is így érzed?És a mi esetünkben is volt a nő részéről próbálkozás(párterapeuta és társai)meg a beszéljük meg megint... de biztos volt a dolgában a párom. utolsó voltam
2009. nov. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha már zaklatásig fajul a dolog, hagyd a tapintatot és menekülj.
2009. nov. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Szomorúan olvastam, hogy ez van, és most a feleségeddel érzek együtt (bár az eszközeit én nem engedném meg magamnak), bár tudom, hogy neked is nehéz. A barátom több mint 4 év után "döntött", a folyamat nem is tudom mennyi idő alatt ment végbe benne, de ő most szilárdan mondja, hogy ez kellett neki (közben az az érzésem, ha fáj is nekem, nagyon jól regenerálódom, míg ő ideges velem, ha netán ír egy mélt). Igazából nem mondta, hogy már nem szeret, de éreztem, a fő probléma inkább vele és a céltalanságával volt talán, és teljesen elmérgesedett a helyzet, nagyon csúnyán beszélt velem, meg viselkedett. Ha azt el akarod kerülni, jobb, ha kimondod, de én javasolnám neked ezt a listás dolgot is. Az ember mindig vágyhat újra, izgalomra, és nekem nagyon rosszulesett, hogy ő is így gondolja, ahogy te most elírtad, mert nagyon bensőséges volt a kapcsolatunk. De lehet, van olyan, hogy a következő sem lesz elég, vagy a feleségednek kellene máshogy hozzáállni, vagy neked, lehet, jót tenne különlét, vagy pont, hogy együttlét, utazás, stresszmentes légkör. Szerintem nagyon vigyáznunk kell és értekelnünk kell a szeretteinket és oda kellene figyelni ilyenkor. Nem tudom, tudtam-e segíteni, csak leírtam, kicsit hasonló szituációnak tűnt, és csak remélem, hogy van olyan fiú, aki nem szeret ki a barátnőjéből zsupsz, és fontosabb dolgok is vannak a húde első látásra szerelem-megértjük egymást-lángolunknál...Kitartást kívánok, esetleg leírhatnád a véleményed, vagy hogy mi lett...23/L
2009. nov. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi hozzászólásokat, nagyon klassz dolgokat írtatok. Hamarosan írok!! Lehet, hogy valakinek privátba is :)
2009. nov. 9. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!