Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Csak én nem értem ezt az egészet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én nem értem ezt az egészet?

Figyelt kérdés

Miért van az embereknek ennyire kapcsolat függősége(főleg a fiatal korosztálynak)

Oké társas lény az ember ezt tudom, értem.

De egy olyan ember szemszögéből akinek nem volt kapcsolata(igen magamra is gondolok)

ez egy kicsit furcsa, tehát amit igazán nem értek főleg a fiataloknál minek mennek bele annyi kapcsolatba amikor egyértelmű, hogy úgysem maradnak együtt, miért vallják azt hogy mennyire nagyon szerelmesek és ezekre a dolgoknak nekik feltétlenül szükségük van?

De nemcsak fiatal, akármilyen korban érdekesnek találom ezt, nem mondom azt hogy én nem szeretnék vagy szerettem volna soha kapcsolatot de mivel én az a fajta ember vagyok aki ésszel gondolkodik nem csak látom a dolgokat az embereket magam körül, figyelem is. Azt hogyan viselkednek, viszonyulnak egy-egy szituációhoz élethelyzethez. Szóval feltudom mérni a dolgok értékrendjét, tudom magamról hogy nem érdemes kapcsolata kezdenem mert nem nem állnék úgy a dolgokhoz ahogyan azt kéne és így semmi értelme.

Ebből csak azt akartam kihozni, hogy párkapcsolatok és szex nélkül is el lehet lenni, mégis azt látom ,hogy ez alapvető pillére a mai társadalomban annak hogy kit mennyire fogadnak el, ez hajtja ez embereket szerintem

és szerintem az elfogadhatatlan eszme amit követnek.

De ez az élet minden más területén is megfigyelhető, szomorú dolog hogy ennyire korlátolt és felszínes világban kell élniük az embereknek.

És ami még fontosabb, ezt lehet-e; tudják-e igazán értékelni élvezni az emberek? Nem hiszem....


2013. nov. 10. 16:16
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
9%

"De egy olyan ember szemszögéből akinek nem volt kapcsolata(igen magamra is gondolok)"


"Ebből csak azt akartam kihozni, hogy párkapcsolatok és szex nélkül is el lehet lenni, mégis azt látom ,hogy ez alapvető pillére a mai társadalomban annak hogy kit mennyire fogadnak el, ez hajtja ez embereket szerintem

és szerintem az elfogadhatatlan eszme amit követnek.

De ez az élet minden más területén is megfigyelhető, szomorú dolog hogy ennyire korlátolt és felszínes világban kell élniük az embereknek. "



Valljuk be, primitív és korlátolt vagy. A társadalmat a szex és párkapcsolat tartja fent 500 ezer éve. Ez nem eszme, ez kód.

2013. nov. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Nem haver az a primitív és korlátolt, hogy te és a hozzád hasonló emberek semmi mást nem látnak a világból =)
2013. nov. 10. 16:23
 3/33 anonim ***** válasza:
9%

:D


Látok én mást is. Az csak a te tévképzeted, hogy a szex és műveltség kizárja egymást. :)

2013. nov. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Senki nem beszélt semminek a kizárásából,

nem azt mondtam, hogy az embereknek bármiről le kellene mondaniuk, hanem hogy változniuk kellene, ha annyira művelt lennél mint amennyire nem vagy, akkor ismernéd azt a fogalmat, hogy "szövegértés(tudod ált. isk. alsó tagozat;))

és értenéd mit jelent az amit leírtam..

nem azt kértem hogy engem kritizálj de hát ebben az országban mint a jelen ábra is mutatja csak művelt emberek vannak mint te xD

2013. nov. 10. 16:27
 5/33 Pretty Ballerina ***** válasza:

A mai korosztály főként a szülei miatt ilyen, mert nem foglalkoztak velük, aztán felnevelte őket a média. De ezek a gyerekek, mivel olyanok, amilyenek, felszínesek és buták, mint láthatod te is, továbbszaporítják (bocs, de nem tudok jobb szót találni erre) magukat. Az itteni kérdések nagy részén is látszik, hogy mennyire nem tudják, mit csinálnak. Olyanok mint egy rakat birka, mennek a többség véleménye után (akkor is, ha a többség hülye). Bár nem, még a birkák is értelmesebbek náluk.

Na, de visszatérve az eredeti fonálhoz, ezek vagy mennek abortuszról abortuszra, vagy sorra szülik azokat a gyerekeket, akik rosszabb sorsa vannak ítélve mint ők, mert az ő szüleik még rosszabbak, és ez folytatódik tovább és tovább, szülnek ők is 14 évesen, stb. Az IQ szint meg lecsökken valahova 60 környékére.

Persze emellett lesznek értelmes emberek is, akik ebből köszönik, nem kérnek és megtartják a távolságot az ilyenektől. Jól el fog különülni a társadalom értelmiségi és primitív részekre.

2013. nov. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Nekem is szükségem van valakire. Ha egy nő bele menne abba, hogy csók, ölelkezés és bizonyos időt is töltsünk együtt, úgy, hogy nem állítjuk azt, hogy együtt vagyunk, akkor bele mennék. Bár ez olyan mint egy kapcsolat, szóval nem tudom mit mondjak. Inkább úgy fogalmazok, hogy szeretnék olyan emberrel törődni, aki értékeli azt, hogy foglalkozom vele.


20/f

2013. nov. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
0%
Ált. iskola a múlt században volt, viszont a szövegértés gyakorlatát ismerem még. :) K-ra műveltebb vagyok mint te. Ettől még a szex mozgatja a világot.
2013. nov. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
0%

" amit igazán nem értek főleg a fiataloknál minek mennek bele annyi kapcsolatba amikor egyértelmű, hogy úgysem maradnak együtt, miért vallják azt hogy mennyire nagyon szerelmesek és ezekre a dolgoknak nekik feltétlenül szükségük van"



Primitívke, az ember időszakos monogámiára van programozva. Amit csinálnak az biológiai program és nagyon helyes.

2013. nov. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Ha megnézzük, hogy a különböző korokban és társadalmakban milyen volt a férfi-nő viszony, még jobban zavarba jövünk. Az Australopithecus-ok poligámiában élhettek (a két nem között nagy a méretbeli különbség), a közelebbi rokon, a felegyenesedett ember (Homo erectus) viszont monogám lehetett. Vadászó-gyűjtögető őseink valószínűleg időszakosan felbomló monogám kapcsolatban éltek. Később a javak felhalmozása elképesztő poligámiát hozott a társadalmak csúcsain levőknek. A különböző független civilizációk (babiloni, egyiptomi, indiai, kínai, azték és inka) uralkodói potenciájukat jócskán meghaladó háremet gyűjtöttek maguknak. Ugyanakkor egyes társadalmakban a mezítlábasoknak a monogámia sokszor csak hiú ábránd volt. A legalacsonyabb rendű inkáknak például tilos volt házasodniuk, sőt kapcsolatot sem létesíthettek a nőkkel, szabályszegésért pedig levágták a fejüket.

A középkorra a vallási alapú monogámia lett a jellemző – vannak, akik szerint ezt a rendszert a földesurak másodszülött fiai hozták létre bosszúból, mert ők vagyon helyett a papi hivatást kapták. Az elsőszülöttek erre saját törvényeket hoztak az első éjszaka jogára, és rendszeresítették az orgiákkal egybekötött lakomákat. A modern kor a párkapcsolatok kavalkádját hozta. Törvényes poligámia csak néhány iszlám országban és Utah mormonjainál maradt fenn. Érdekesség, hogy Tibetben a kínai megszállás előtt sok asszonynak két férje volt, akik testvérek voltak, és így nem oszlott a vagyon. Úgy tűnik tehát, hogy az ember párkapcsolati formáit illetően tág genetikai repertoárral rendelkezik.

2013. nov. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Sugárzik a soraidból az értelem...

Gyenge semmit mondó szövegekkel próbálsz takarózni az amúgy nyilvánvaló igazság elől, nem vagy képes arra, hogy ha egyszer tévedsz azt elismerd hanem inkább másokat akarsz a te szintedre süllyeszteni, aki művelt nem így gondolkodik...

2013. nov. 10. 16:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!