Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a különbség a szerelem és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a különbség a szerelem és a szeretet között?

Figyelt kérdés

Én még egyiket sem éreztem ezért kérdezlek titeket. Mivel még nem volt hosszútávú kapcsolatom, nincs saját tapasztalatom. Valaki azt mondja, hogy a szeretet erősebb és jobb érzés, mint a szerelem és az egyikből átalakul a másikká az idő során. Mások azt mondják, hogy a szerelem elmúlásával szakítani kell, mert már nem szeretik a párjukat.

Kifejtené nekem ezt valaki? Kicsit kínai számomra.


2013. nov. 10. 17:20
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Én már éreztem valamelyiket, csak nem tudom, melyiket.

Engem is érdekelne a kérdésre a válasz.

2013. nov. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
a szerelem idővel elmúlik, a szeretet örök.
2013. nov. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

szerelem nem alakul át szeretetté = szakítás

szerelem szeretetté alakul = tartós kapcsolat


A szeretet sokkal erősebb, mint a szerelem. Pl. anya a fiát szereti, nem szerelmes belé.


Azért nehéz a mai fiataloknak már ezt megérteni, mert mindenki össze-vissza dobálózik a szavakkal. Szeretlek, hangzik el sokszor mondjuk a Facebbokon nagyon sokszor tévesen a szó...

2013. nov. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Jó, de az emberek nem az anyukkal vannak kapcsolatban, hiába szeretik.

Mi a különbség az anyai szeretet és a párkapcsolati szeretet között?

2013. nov. 10. 17:26
 5/30 anonim ***** válasza:
Ha szeretsz valakit, akkor jó érzéssel tölt el, ha boldognak látod, ha szomorú, akkor az neked is rossz. Szeretni bárkit szerethetsz. Ha szerelmes vagy, akkor ez ennél egy még erösebb érzés, minél többet minél közelebb szeretnéd magadhoz tudni + a testére is nagyon vágysz (mondjuk ez is a közelségvágyból adódóan, hogy eggyé válj vele szinte). Nyilván mindenkivel nem akarsz eggyé válni, de attól SZERETNI még szeretheted, és akarhatsz neki jót, csak ez nem SZERELEM.
2013. nov. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Akkor a szeretet alárendeltebb érzés a szerelemnél. De miért mondják akkor, hogy jobb?
2013. nov. 10. 17:33
 7/30 anonim ***** válasza:
6. mert tovább tart
2013. nov. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Attól érzed jobban magad, hogy tovább tart? Az meg milyen már?
2013. nov. 10. 17:40
 9/30 anonim ***** válasza:
Nekem a kettő között nincs túl nagy különbség, nekem a szerelem is a szeretet egyik formája. Csak amíg mondjuk a baráti szeretetben inkább csak lelki vonzalom van, addig a szerelemben testi is és a szerelem valamiféle egységérzetet ad a másikkal, tehát mintha egy részem lenne, nem tudom jobban megfogalmazni.
2013. nov. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Na mindegy... Úgy sem fogom megérteni soha.
2013. nov. 10. 17:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!