Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt igazság abba amit a haverom mondott? Ti összejönnétek vele?

Figyelt kérdés

Megismertem egy csajt aki teljes mértékben az ideálom.Igazából én egy kedves, okos, vidàm lánynak ismertem meg, de mint kiderült ez nem teljesen így van.

Van valami fura depressziója.Általában vidám,optimista,jó kedvű de néha keményen magába fordul és egyből meg akar halni.Szedni-e kellene valami hangulati izés gyógyszert, de azt mondja attól pont, hogy mindig rossz kedvű ezért nem szedi.Elmesélte, hogy 14 éves kora óta 5x követett el öngyilkossági kísérletett, de valószinűeg tudat alatt nem akart meghalni ezért nem sikerült.

Az egyik osztálytársa mesélte, hogy van amikor egyik percbe nevett..aztán sír, minden ok nélkül. Sose megy bulizni, nem alszik másoknál, nem megy több napos osztálykirándulásra sem, mert a szülei nagyon féltik.

Az a baj, hogy ezeket csak azután tudtam meg, hogy beleszerettem.A véleményem nem változott, de egy haverom belém beszélte, hogy túl problémás kapcsolat lenne. Neki is tetszek..talán többett is érez Ő is.

Mit tennétek a helyemben?

18/F


2013. nov. 15. 22:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha valóban beleszerettél, akkor próbáld meg! Az érzéseidre hallgass, ne másokra.

Jobb megpróbálni, és esetleg meglátni, hogy nem jó, mint meg sem próbálni.

2013. nov. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mániás depresszió...?

Én barátkoznék vele a helyedben, lehet, hogy pont miattad fog meggyógyulni.

2013. nov. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ennek kellene hogy vm oka legyen, lehet hogy gyerekkorában bántalmazták, vagy elveszített valakit, aki nagyon fontos volt neki. Erről nem beszélt? Az biztos, hogy nem lenne vele egyszerű az életed, és lehet, hogy te lennél neki a világ, ami szintén elég felelősségteljes szerep... Nem akarlak elijeszteni, mert az is lehet, hogyha valaki szeretné, és segítene neki feldolgozni azt amiért ilyen lett, akkor egészen megváltozna. De erre sajnos nehéz mit mondani :(

Azért szörnyű hogy néhány picológus beszélgetés-valódi segítség helyett - bogyókkal akarja a lelket gyógyítani... :(

2013. nov. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Bipolás.. vagy ilyesmi azt hiszem.Mondta már többször, de csak a depresszió ragadt meg a fejembe.

Kösz, a válaszokat! Szeretném megpróbálni nagyon vele de félek is, szóval nem tudom.

2013. nov. 15. 23:13
 5/9 A kérdező kommentje:
A szülei nem foglalkoztak nagyon vele az első kisérlete előtt.Szeretthiányos volt nagyon és ez látszik most is rajta, mert szereti ha ölelgetik és ritka "bújjós" tipus. Most már foglalkoznak a szülei vele amúgy.
2013. nov. 15. 23:17
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez bipoláris személyiségzavar igen.

Ezen sajnos nem nagyon lehet segíteni sima beszélgetésekkel, tényleg gyógyszeres kezelés kell. Egész hátralévő életére (ha valóban ezt mondta neki egy szakember, ez nem egyenlő azzal, hogy ő valahogy felcimkézi magát valamivel).

2013. nov. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg bipoláris zavar. Sokat segíthet neki, ha szeretik őt, odafigyelnek rá, támogatják őt. Az a baj az ilyen betegségekkel, hogy teljesen kigyógyulni nem igazán lehet belőlük, de elég jó arányban lehet tünetmentessé tenni az embereket. Persze csak ha ők is akarják. Mondjuk ezzel az a gond, hogy ördögi körben vannak, mert mások esetleg félnek tőlük, vagy elkerülik őket, ők meg ezt még nehezebben viselik, és esetleg azt is elmarják, aki segíteni akarna. Ha elfogadod őt, az szerintem sokat fog dobni a lelkiállapotán, bár nyilván kétesélyes a dolog.
2013. nov. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jár psziciháterhez és vannak gyógyszerei, mint írtam.

De biztos, hogy szedni-e kell egész életébe?? Azt már említette, hogy nem szereti bevenni azokat, mert nagyon rossz a közérzete tőlük és hallottam is már, hogy az anyukája veszekszik vele amiért nem vette be.:/

2013. nov. 15. 23:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Igazából ez nehéz ügy, mert elvileg szednie kellene a gyógyszereit. Csak az a gond, hogy mivel nem vagyunk egyformák, mindenkire másképpen hatnak a gyógyszerek, mindenkinek más a jó, és sokszor az orvosok is csak találgatnak, mire jó esetben eltalálják, hogy melyik gyógyszer a hatásos. Bár még egyszer mondom, tudomásom szerint a teljes gyógyulás nem valószínű. A támogatás, a szeretet viszont sokat segíthet neki, éppen elég lehet a frusztráció, a szégyen, amit valószínűleg érezhet.
2013. nov. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!