Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Úgy érzem, hogy a kapcsolatunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem, hogy a kapcsolatunkban mindig nekem kell alkalmazkodnom a páromhoz. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Próbálom rövidre fogni a dolgokat: lassan két éve vagyunk egy pár, még nem élünk együtt az egyetem miatt. Nagyon szeretem a párom, egy iszonyatosan jófej, kedves és humoros srác - úgymond "álompasi" számomra, attól az egy dologtól eltekintve, hogy gyakran nagyon önzőnek érzem.


Egyre gyakrabban érzem azt, hogy a kapcsolatunkban mindig nekem kell alkalmazkodni az ő igényeihez. Olyan filmet kell nézni, amilyet ő akar, azt kell enni, amit ő akar, azt kell csinálni, oda kell menni, úgy kell mindent tenni, ahogy ő szeretné. Ha én akarok valamit ( akár csak az, hogy menjünk el sétálni egy fél órára), állandóan ugyanazok a kifogások mennek: neki nincs kedve, nem szereti, hülyeségnek tartja.

Természetes az, hogy két ember sosem lesz teljesen ugyanolyan, én pont emiatt elfogadom azt, hogy valamilyen szinten alkalmazkodom hozzá, és olyan dolgokat is megcsinálok, amihez nincs kedvem, csakhogy örömet okozzak neki. Viszont egyre inkább azt látom, hogy az ő oldaláról ez egyáltalán nincs jelen.


Egy példa: ma azon vesztünk össze, hogy az egyik barátnőm küldött egy szilveszteri programajánlót, hogy mehetnénk együtt, én ezt ellinkeltem neki, erre a párom azonnal rávágta, hogy márpedig szerinte fos hely, biztosan nem fog odamenni. Finoman emlékeztettem, hogy tavaly az ő barátaival voltunk, az általa kiválasztott helyen, és én egy zokszó nélkül elmentem, pedig nekem sem volt hozzá kedvem, ráadásul megbeszéltük, hogy akkor ebben az évben én döntöm el, hogy hova fogunk menni az én barátaimmmal.

Elég csúnyán összevitáztunk, a végén nagy nehezen kinyögte, hogy "lesz*rja, menjünk ide", de akkor már annyiszor elmondta, hogy milyen gané hely, milyen rossz lesz, mennyire nem fogj magát jól érezni, milyen szánalmas buli lesz, milyen alacsony szinte süllyedünk, hogy már nekem elment az egész szilveszteről a kedvem.


Nem értem, hogy miért viselkedik így. Rendben, úgy nevelkedett, hogy ő volt a család elkényeztetett szemefénye, de mégiscsak felnőtt ember ma már. Ezerszer elmondtam már neki, hogy ez bánt, ezerszer összevesztünk emiatt, ezerszer átbeszéltük, ő mindig elmondja ilyenkor, hogy majd jobban odafigyel, dehát ilyen természete - és semmi nem változik. Soha semmi, minden kezdődik elölről a következő alkalommal.


Én a világon mindennél jobban szeretem, abban sem kételkednék, hogy ő ugyanennyire szeret engem, mert a hétköznapokban tökéletes a kapcsolatunk - de mindig jön megint egy-egy nagyobb alkalom, amikor választani kell kettőnk akarata között, és ő sosem hajlandó azt mondani, hogy most az egyszer legyen az, amit én szeretnék... már többször gondolkodtam emiatt a szakításon, de tényleg ez az egyetlen olyan dolog, amin vitázni szoktunk, ha ennyiben hajlandó lenne változtatni, egy rossz szavunk nem lenne egymáshoz - de nem tudom, mit tehetnék még, ha már ezerszer megbeszéltük...


2013. nov. 22. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
" Próbálom rövidre fogni a dolgokat " azigen,akkor mi lehet a hosszított verzió? :D
2013. nov. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne engedj te sem. Erre vagy rámegy majd a kapcsolatotok, vagy szépen elkezd alkalmazkodni. A beszélgetés része már megvolt, most lépj a tettek mezejére.
2013. nov. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De hogyan "ne engedjek"?


Mondjam azt, hogy márpedig én elmegyek sétálni, ha akar akkor jön, ha nem, akkor marad? Vagy most menjünk el erre a szilveszterre csakazért is?

2013. nov. 22. 13:34
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értem, hogy ne fogadd el az ő programjait csak azért, mert erőlteti. Hívd el, és igen, ha nem megy veled, menj el akár nélküle is.
2013. nov. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az ilyen gyerekkorból hozott berögződések, vagyis hogy mindig az van, amit ő akar, nem nagyon fognak változni, akármit is csinálsz. Biztos szeret, de ehhez szervesen hozzájárul az is, hogy mindenben aláveted magad az akaratának, mert ő ugye így akarja, és ha ezt a rendszert felrúgod, a te vonzerőd fog kopni, nem az ő makacssága.

Ez leginkább egy megszoksz-megszöksz helyzet, ahol a kapcsolat élettartalma leginkább azon múlik, mennyi ideig fogod még eltűrni, hogy így viselkedjen. De ő nem fog változni.

2013. nov. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
És ő vajon megszokta a bogaraid, a hibáid? Alkalmazkodott hozzájuk? Gyanítom, hogy igen, különben nem lennétek már együtt. Te pedig - ahogy látom - te az egyetlen ilyen "bogarát" nagyítasz fel elefánt méretűvé. Lesz majd még az életben kismillió olyan alkalom, amikor neked kell alkalmazkodnod, és nem lesz megalkuvás. A párod erős egyéniség, ami nem árt, elvégre is a férfi hordja már a nadrágot egy kapcsolatban. Szóval nekem ebből az jön le, hogy te egy maximalista nőalak vagy, és azon is képes vagy problémázni, ha nem gőzerővel, 100%-os hatásfokkal, hanem apróbb akadályokba ütközve, mondjuk úgy 98-99%-ban élitek a kapcsolatotokat.
2013. nov. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nagyítod fel*
2013. nov. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
SZAKÍTS VELE AZONNAL!
2013. nov. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!