Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem akarnak manapság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem akarnak manapság házasodni a férfiak? Természetesen nem mindenki, de sokan így állnak hozzá.

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

2013. nov. 26. 00:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mert minek arra a kis időre...
2013. nov. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én akarok :) Mindenképp!!!


Csak nincs kit elvennem :/


22/F Igazából most is el tudnám képzelni, ilyen fiatalon :) Szerintem tök szép dolog a házasság, csak manapság talán értékét vesztette :S

2013. nov. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Gondolom,mert úgyis válás a vége és akkor mehet a sárdobálás a vagyonmegosztási pernél,ami elég kellemetlen.Ráadásul,ha esetleg még a nő olyan is,aki egy tűt nem tett arrébb a kapcsolatban,akkor még elég szépen meg is rövidítik az embert.
2013. nov. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
akartam, de lebeszélt a sok szép tapasztalat
2013. nov. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

Az én barátom szeretne.


Amúgy nem tudom, az élet minden terén egyre nagyobb az értékválság és az ostoba pesszimizmus, hát itt is megjelenik. Szerintem ennyi a történet.

2013. nov. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Két és fél éve házas vagyok :) 28F
2013. nov. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mert nincs meg hozzá a megfelelő (vagy megfelelőnek hitt) partner.
2013. nov. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Érdekes, én épp az ellenkezőjét tapasztalom. Úgy vettem észre, hogy a nők/lányok nem akarnak házasodni egyre gyakrabban.
2013. nov. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Mert "gyönyörű" példákat láttak a szüleiktől vagy az ismerősöktől.


Tényleg, ti az ismerősök, barátok között hány olyan embert ismertek, akiknek nem váltak a szülei és nem is éltek veszekedősen?

Én nem sok ilyet tudok...


Az én szüleim is elváltak. Mások meg arról számolnak be, hogy veszekedtek náluk és bár elváltak volna. Aki boldog szülőkkel van megáldva, az ennek örül, de mivel látja, hogy másoknál ez nem így van, természetesnek veszi, hogy igen az is jó, ha válás van vagy harakiri.


Elég kevesen vannak, akik komolyan gondolják a házasságot, és valóban boldog kapcsolatra törekszenek.

Ezeket nemtől függetlenül írtam...


Emellett ott van az is, hogy akik még házasodni akarnak, azok is zűrösek sokszor. A pasik inkább csak azért, hogy maguk mellett tartsák a nőt, aki csicskázik nekik, kiszolgálja őket anyjuk helyett, na meg van kibe rejteni esténként a... A nők többsége meg azért, mert kellenek nekik a külsőségek, a habosbabos fényképek, a gyerekdonor is kell nekik, meg aki ezt finanszírozza.

És hát így mi is van? Mi az a házasság? Az él a köztudatban, hogy akkor a nő majd beállhat rabszolgának otthon, a férfi meg kap egy házisárkányt, és mindeennek oka, hogy házasságot kötöttek. Ezért jobb is inkább elfelejteni az egészet.

Mondják ezt főleg a férfiak. A nők még ennek ellenére is házasodni akarnak, különféle okokból.


Sajnos azok kevesen vannak, akik valóban komolyan gondolják, akik valóban kitartanának valaki mellett, mert szeretik őt és nem megváltoztatni akarják, hanem elfogadják a változásival együtt is, meg ismerik a kompromisszumot is... De a sok gyenge láncszem miatt nehéz megtalálni a hasonlót.


Egyébként szerintem kb. ugyanannyi férfi szeretne valójában felelőségteljesen házasodni, mint amennyi nő. De míg ezek a férfiak nem beszélnek erről, addig a nők közül még azok is erről beszélnek, akik amúgy nem gondolnák komolyan és valójában sárkányok lesznek, csak titkolják.


Úgyhogy a negatív szülői példákon túl ezek a sárkányok riasztják vissza a férfiakat is. Én nem is csodálom.


(Ja, én nő vagyok, szüleim elváltak, anyámmal nem jövök ki, értem miért nem bírta őt elviselni apám, továbbá a negatív példájukat nem vagyok hajlandó megismételni, ezért aztán nagyon óvatos is vagyok, nem vagyok az a mindenkivel elakarom vetetni magam fajta, számomra a párom lesz a legfontosabb az életben, ha egyszer megtalálom, de nem könnyű, mert az eddigi fickóknál folyton azért kellett "dolgoznom", hogy értsék már meg, nem vagyok olyan, mint a legtöbb nő. Igen, bennük az él már, hogy nem szabad hinni egy nőnek sem. Valahol érthető, de már nagyon fárasztó. Egyiknek az exbarátnője csak a pénzére hajtott, a másik exfelesége házasság után leállt az addigi kedveskedéseivel, a harmadik a veszekedős szülei emlékei miatt már gyerekkorában eldöntötte, hogy sohasem fog házasodni, stb. )


Hát mit mondjak. Amíg a bizalmatlankodó pasik megkapják úgy is a nőket, hogy nem kell velük összeházasodni, addig minek is tegyék?!


Meg az is elég nagy baj, hogy a házasságkötéskor szépen elbeszélnek a szeretetről, jóban rosszbanról, de mit lehet ezekből számonkérni, ha valamelyik fél nem tartja be? A számonkérésnél, végső esetben a válásnál már nem ezekről van szó, hanem a súlyos anyagiakról. Na ez a nagy baj.

2013. nov. 26. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Isten ments
2013. nov. 26. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!