Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok a fiatalkori...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a fiatalkori eljegyzésről (nem házasság)? Hülyeség/értelmetlen?

Figyelt kérdés

Ismerőseim körében hallottam már olyanokat, hogy 18 évesen megkéri a fiú a barátnője kezét, úgy, hogy a fiú most ment egyetemre, szóval majd csak a diploma után házasodnak össze, ami minimum 5 év. Szerintetek van ennek értelme / haszna? Esetleg közelebb hozza a párokat egymáshoz?

Nektek van ezzel kapcsolatban élményetek?


2013. nov. 26. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a számukra van értelme...

Téged miért zavar?

2013. nov. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem zavar, csak mások szemlélete érdekel ezzel kapcsolatban
2013. nov. 26. 17:37
 3/7 anonim ***** válasza:

nincs


most láttam ilyen vőlegényt kidobva, tartott fél évig ? :D

2013. nov. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
"értelme / haszna" A haszont érdek házasságnál szokták figyelembe venni :) Ez csak annyit jelent, hogy a fiú több, mint valószínű, az adott lánnyal akarja leélni az életét.
2013. nov. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatból mondom hülyeség. Nálunk is középiskola utáni nyáron már olyan szinten tombolt köztünk a szerelem, hogy már nagyon emlegettük a házasságot bnőm is nagyon örült neki minden vágy volt, hogy elvegyem eljegyezzem nagyon örült mikor menyasszonyos dolgokat emlegettem nagyon boldog nyár volt. Lényegében egymás közt már mondhatni eljegyeztem de nem hivatalosan meg nem gyűrűvel csak már annyira ment ez a dolog. Jött az egyetem ő rájött, hogy még szinte nem is élt elkezdett bulizni iszogatni szerintem élvezte, hogy jóképű csávók is próbálkoznak nála. Az egyetem miatt csak heti 1x találkoztunk így picit ellaposodott a szerelem. Ő nem szólt róla időben nem tudtunk vele mit kezdeni. Egyszerűen csak megtörtént a baj elgondolkozott, hogy már nem is szeret és meglett a szakítás peressze utána még játszadozott velem de csak később jöttem rá.

2014 nyarán szerettem volna hivatalosan is eljegyezni. Majd össze omlottam. Én "gyerekkel" biztosan soha többet nem akarok komoly kapcsolatot. Majd ha pár év múlva találok egy értelmes nőt aki már tapasztalt a kapcsolatokban is és képes szólni időben, hogy valami nem oké és megbeszéljük a dolgokat. Míg ilyen nem lesz addig én el nem jegyzek senkit mert úgyis csak a baj lesz egy gyerek szerelemből. Valaki mondta is, hogy a lányok "kis korban" azaz 25 év alatt nem igazán alkalmasak biztos kapcsolatok kialakítására. Igen előfordul, hogy valakiknek bejön és együtt maradnak de itt volt az én esetem is minden full tökéletes volt aztán beütött a mennykő. Pedig még poénkodtam is neki, hogy nekem soha nem kell megtapasztalnom milyen az ha szakítok rá 3 hétre szakított velem milyen ironikus.

2013. nov. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sok értelmét nem látom csak akkor, ha belátható időn belül tényleg tervezik a házasságot. Igazából a jegyességgel semmi sem változik, csak az, hogy kijelentjük, hogy össze akarunk, össze fogunk házasodni. Erről szólna.

De még mindig értelmesebb ez is, hogy fiatalon, szerelmesen eljegyzik egymást, mert úgy érzik, sok év múlva majd tényleg összeházasodnak (aztán vagy lesz valami belőle, vagy nem), mint mikor valakik tudják, hogy nem fognak összeházasodni, nem is akarnak, mégis eljegyzik egymást és 70-80 évesen is menyasszony és vőlegény lesznek. Az picit nekem röhejes. :D De mindenki úgy csinálja, ahogy akarja.

2013. nov. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem sok értelmét látom...

Közelebb így nem hozza a párokat..


A leánykerés értelme nálam az, hogy a férfi kinyilatkoztatja szándékat, arra, hogy feleségülvenné a párját, a nő pedig az igen válaszával jelzi,hogy hozzámegy.

Ha ez nem belátható időn belül történik, akkor szerintem egyik fél sem tud megfelelő döntést hozni, mert nem érzik a "súlyát " a dolognak.


Tehát ha, vegyük a péndát...valamikor 5 év múlva akarnak házasodni, akkor, egyik sem érzi azt, jogy ezaz első lépés a házasság felé, hanem csak kicsit többnek a "járáshoz" képest...


Szerintem az eljegyzésnek akkor van értelme, ha utána kitűzik az esküvő dátumát (minimum körülbelül...mondjuk hónapra pontosan)



Nincs bajom azokkal akik mgis eljegyzik egymást hamar, csak mint írtam úgy erzem, ők nem ugyanazok az érzéksek szerint döntenek, mint azok, akik onnantól elkezdik szervezni az esküvőjük napját.


Mert onnantól tényleg más, másképp néz a szülő, nagyszülő, testvér, unokatestvér, de még a barátok is.

Mi most éltük ezt át, ezért eléggé friss az élmény... A házassággal nem változott semmi, de mégis más nem is belül, hanem a környezet hozzáállása miatt..a mai világban nem jutott volna eszembe, az, hogy a postán amikor a levelet veszem fel, akkor néznek, hogy. Afelesége veszi el, vagy az ügyintezésekkor felnőttként kezelnek, ami eddig gyakran elmaradt. Talán annak öszönhetően, hogy nem nézek ki 27 évesnek:)

2013. nov. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!