Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Haragszom nagyon a barátomra....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Haragszom nagyon a barátomra. Miért ilyen felelőtlen?

Figyelt kérdés

2 és fél éve vagyunk együtt, albérletben lakunk több mint egy éve, nekem összejött végre egy saját lakás, oda költöznénk most. Na, az a lényeg, hogy lesz*rja. Dolgozik, én még suliba járok, szóval nem egyszerű az élet... Nem ő tart el, nem is a szüleim, kicsit speciális a helyzet, de az a lényeg, hogy van tőle független jövedelmem (20 vagyok, ő 24). Nagyon fontos számomra az egyetem, sokat tanulok, főleg most, hogy közeleg a vizsgaidőszak... Legalább annyira fáradt vagyok a nap végén, mint ő, hiszen suli mellett mosok, főzök, takarítok, vásárolok, ő legföljebb leviszi a szemetet vagy estére hoz zsömlét... Nagyon idegesít már ez az egész hozzáállása. Itt a lakás, annyit tett meg, hogy elment dobozokért, közben persze rendszeresen konzultál a szüleivel, hogy ekkor meg ekkor jöjjenek, engem meg se kérdez, hogy esetleg ráérek-e... Anyukájának egyébként elmondhatatlanul hálás vagyok, de marhára zavar, hogy ő is állandóan a fiával egyezkedik, holott a költözés napján a barátom nem is lesz itthon!!!!! Lehet, hogy túlreagálom a dolgokat, mert mostanában tényleg rengeteg feladatom van, de beleőrülök ebbe, amit nap mint nap tapasztalok, akár lakástól függetlenül is. Ha egyszer megkérem, hogy mosogasson el, 10 elemből 9-et szutykosan veszek ki a szekrényből... :(


Nyugodtan fogalmazzatok meg kritikát az én hozzáállásommal kapcsolatban is, nem vágom magam földhöz, csak könyörögve kérlek titeket, normális stílusban... Köszönöm.


2013. nov. 28. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
elkényelmesedett a gyerek. ez fog várni rád hátralevő életedben. sok sikert.
2013. nov. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amilyen a mostani hozzáállása,olyan életed lesz mellette később.
2013. nov. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
mosogatáson ne akadj ki, én még férfi ember által elmosott 100%osan tiszta tányérból nem ettem....szerintem eredmény, ha a mosogatószivaccsal mossa el az edényeket, mert én sajnos láttam már olyat is, hogy valaki valami egész mással súrolta az edényeket....a kommunikáción persze van még mit javítania ezt elismerem, de próbál meg türelmesebb, megértőbb lenni....
2013. nov. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
"szóval nem egyszerű az élet" -> ezen mi nem egyszerű? Örülj, hogy van saját lakásod, aztán nézz szét az országban, hogy másoknak milyen problémái vannak. A tiedre egyszerű a megoldás: ha nem tetszik a srác, dobd ki, vagy fogadd el olyannak amilyen. Annyira rühellem az ilyen semmin rinyálást, ha nincsenek valós problémák, akkor generáljuk őket? Te is pont annyira vagy felnőtt, mint egy 10 éves, drága egyetemista, mert nem tudsz meghozni egy döntést, és vállalni a következményeket. Pedig felnőtt attól leszel, nem a munkától vagy az egyetemtől. Na, itt a kritika.
2013. nov. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

:D :D


Ennél nagyobb bunkóság nincs is, amikor az ember problémáját lekicsinyítik. Honnan tudod te, hogy mennyit szenvedtem én azért a lakásért? Vagy hogy bejussak az egyetemre? Hogy milyen sz*r gyerekkorom volt? Hidd el, nálam jobban senki nincs tisztában a szegénység és reménytelenség fogalmával... Ha jól emlékszem, bár már tudja a franc, mit írtam, nem vertem egy mondatomban sem a mellem, hogy én mennyire felnőtt volnék. Csak az fáj, hogy csoporttársaim többségének az a legnagyobb gondja, hogy milyen vizsgát mikorra vegyen fel, nekem meg közben háztartást kell vezetnem, költözni, rendszeresen főzni, hogy legyen mit vinnie másnap... aztán arra se képes, hogy komolyan vegye a lakástémát. Persze én választottam ezt, tudom jól, csak azt mondom, hogy ha egy ember valós problémákkal küzd, kicsit elfárad, akkor nem biztos, hogy a lehordás pozitív erővel bír majd. :)

Mindenesetre megfogadom azt a tanácsot, miszerint legyek türelmesebb, csak hát nem könnyű, mert ő is sokat dolgozik, én is nyűgös vagyok, és így születnek a legfincsibb vitáink. Még annyit fűznék hozzá, hogy egy 2 és fél éves kapcsolatot nem fogok csak úgy kukába hajítani. :)


Hajnal van, úgyhogy már nem tudom, miket zagyváltam össze, de összességében köszönöm a válaszokat. Ha túlleszünk a költözésen és vizsgaidőszakon, több kommunikációval minden rendben lesz köztünk. Remélem.

2013. nov. 29. 05:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Na, sikerült döntést hozni, problem solved. :D
2013. nov. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!