Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy képesek egyesek leélni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy képesek egyesek leélni az életüket valakivel, ha nem is szerelmesek belé?

Figyelt kérdés

Sokan, rengetegen írják - főként nők - , hogy ők le tudnák az életüket élni egy emberrel anélkül, hogy szerelmesek lennének belé, nekik elég, ha szeretik.

Ez nem durva egy kicsit? Ennyire kicsik az igényeik ilyen téren? Vagy ennyire nagy úr a társfüggőség? Nem értem ezeket a nőket. Persze aztán 30-40 évesen meg félrelépnek, mert elcsábítja őket a kalandvágy.

Ti mit gondoltok erről? Ti is le tudnátok élni az életeteket egy olyannal, akibe nem vagytok szerelmesek?


2013. nov. 28. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
én már nem akarok olyannal lenni,főleg nem egy életen át,akinél nem volt szerelem.
2013. nov. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Kizárt dolog, hogy én ilyet tegyek. Teljes ember vagyok egyedül is, és ezerszer jobb az egyedüllét, mint egy hideg, szerelemmentes kapcsolat.

Viszont nem kell választanom szerencsére. :)

2013. nov. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Dehogy. Én magam sem értem az olyan kapcsolatokat, ahol a 2 két olyan, mint két barát, csak néha fogják egymás kezét.Ismerek egy ilyen párt, akik között nincs semmi kémia, rossz rajuk nézni, én nem vágyom ilyen kapcsolatra.
2013. nov. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2013. nov. 28. 19:33
 5/9 anonim ***** válasza:
A szerelem hormonfüggő és elmúlik 3-4 év után. Igazából a 'rózsaszín köd' állapotában nem is lenne szabad életre szóló döntéseket hozni (házasság, gyerekvállalás, közös vagyon stb.), mert akkor még nem látod a szerelmed hibáit vagy ha látod őket, inkább elfogadod, mert nem akarod őt elveszíteni. Amikor viszont a szerelem elmúlik, már kiderül, hogy a korábbi érzések átalakultak-e szeretetté, tudsz-e együtt élni a pároddal, mennyire felelős a fontos döntésekben stb.
2013. nov. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én olyannal tudom leélni az életem, akit szeretek, tisztelek, becsülök, közös az érdeklődésünk, vonzónak találom mint férfit, számíthatok rá, jó vele a szex, jó apa, stb... És persze minden oda-vissza mindkét fél részéről. Meg tudnád fogalmazni kérlek, hogy pontosan mi is a szerelem? Arra gondolsz amikor egyfolytában dugna két ember mint a nyuszik és le nem szakadnának egymásról egy pillanatra sem? Számomra ez az állapot a nagyon erős kémiai vonzalom, ami max a kapcsolat első pár évében van meg (nálam), ugyanakkor nem feltétlenül párosul a fentebb felsorolt elvárásokkal, illetve kitételekkel. Nos akkor kicsik lennének az igényeim ilyen téren? Mert a tapasztalataim alapján nagyon nehéz a fentieknek megfelelő párt találni. Számomra az a szerelem. Nem ringatom magam olyan illúziókban, hogy életem végéig rózsaszín ködben úszva fogok élni, mert ez szinte kizárt, vagy ha létezik is nagyon ritka. Félrelépést sem tervezek, és nem is vagyok elcsábítható. Miért? Mert sokkal többre értékelem a z imént felsoroltakat mint holmi testi szerelmet. Nekem az a bizonyos kémia csak olyanokkal eszeveszettül erős, akik amúgy semmilyen téren nem passzolnak hozzám. És számomra fontosabb egy igazi társ mint holmi hormonoktól túlfűtött kaland. Társfüggőnek a legnagyobb rosszindulattal sem nevezném magam, mert egyedül is kiválóan megvoltam, a rossz kapcsolataimból anélkül is ki tudtam lépni, hogy lett volna más a láthatáron. Akivel most vagyok együtt, nos belé is valaha szerelmes voltam, már nem vagyok. Szeretem. Olyan a személyisége akivel el tudom képzelni az életem, a családalapítást. Mit kéne még igényelnem? De most komolyan. Mi többet várjon egy felnőtt nő egy párkapcsolattól? Szőke herceget fehér lovon, akivel életünk végéig dúl a nagybetűs szerelem?

30/N

2013. nov. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elozovel értek egyet. Szép dolog a szerelem de nem lehet egy életen át hajszolni. Aki folyamatosan erre vágyik az élete végéig cserélgetheti a párjait soha meg állapodva mert a szerelem idővel elmúlik. De ami utána jön az számomra is sokkal értékesebb amire megéri egy életet alapozni nem úgy mint a hormonok diktálta ködre.
2013. nov. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt tartom fontosnak hogy olyan legyen mellettem akibe valaha szerelmes voltam. Tehát az elején fontos a szerelem. De ha elmúlik nem dobom el magamtól a kapcsolatot csak ezert mint sokan. Azt nem bírom megérteni mikor ezért elhagynak valakit. Azok szerintem majd még 80 évesen is ezt fo gják csinálni továbbállnak mert már nem "langolnak". Ennek számomra semmi értelme. Fontosabbnak tartom a stabil, mély tartós letisztult szeretetet ragaszkodást egy életre tartó elkötelezettséget a múló és bizonytalan szenvedélyes pillangórepkedésnél. Nagyon szép az is és kell is az életbe de egy idő után el kell engedni és valaki mellett meg kell állni. Persze az sem kizárt hogy később már házasként megtapasztalja újra valaki más mellett. De nem hagynám el érte a párom mert az is elmúlik egyszer és semmi garancia hogy utána működőképes lesz a kapcsolat . Ha boldog vagyok a paromnal a szerelem miatt nem hagynám ott sok év után.
2013. nov. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: Olyan is lehet - ha olyannal vagy, akibe kezdetben szerelmes voltál olyan "pillangósan" - hogy hosszú évek múlva megint fellángolsz érte. Szüleim 30 éve házasok, és hallottam tőlük olyat párszor, hogy megint egymásba szerettek. :)
2013. nov. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!