Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit lehet tenni, ha ajándékokk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni, ha ajándékokkal halmoz el a párom?

Figyelt kérdés

Kellemetlenül érzem magam, mert mindig valami több ezres ajándékot ad (névnap, szülinap, évforduló, karácsony). Nem vagyok az ajándékozás híve, mármint úgy értem, hogy nem szívesen fogadok el drága holmikat (nekem egy mozijegy is drágának számít, és kellemetlenül érzem magam, ha nem fizethetem ki a részem). Egyrészt, mert nem tartok rájuk igényt, másrészt pedig nem nagyon tudnám viszonozni, mivel nincs saját jövedelmem. Már próbáltam vele megbeszélni, hogy ne költekezzen ennyit, mert nekem kellemetlen, hogy nem tudom viszonozni. Ráadásul kissé olyan, mintha meg akarna vásárolni, mert amikor valamivel megbánt, egyből ad valami ajándékot, hogy kiengesztelhessen.

Mi lenne a megoldás ebben a helyzetben?


2013. nov. 29. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:

helyezd kilátásba, hogy szakítasz vele, ha az ajándékozással nem hagy fel


kicsit durva, de másból nem fog érteni

2013. nov. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Mindenképpen csak az a megoldás, ha leültök és elmondod neki, hogy számodra ez kellemetlen. Persze úgy, hogy ne bántsd meg. Egyébként szerintem egy aranyos gesztus, biztos vagyok benne, hogy nagyon szeret téged, ha ilyen. Más dolog az, hogy sajnos tényleg kellemetlen, ha az ember nem tudja viszonozni.
2013. nov. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze, nem mondom, hogy nem esik jól. De néha kicsit túlzásba viszi. Egy tábla "tescos csokinak" is örülnk, de ő mindig a legmárkásabbakat veszi. :D (Mekkora probléma... )
2013. nov. 29. 19:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Micsoda problémák... örülj neki! Tudod bármennyire is aktívan küzködnek a feministák még mindig maradt a férfiakban egy csepp lovagiasság, és szeretnék kényeztetni a hőn áhított Nőt. Aki ezt kedvességgel viszonozza. Az ajándékozás meg kb ősi szokás. Aki megteheti az így fejezi ki a háláját, szeretét stb. Szomorú hogy te az egész világot egy adás-vételnek éled meg.

Ha meg tényleg nem tudod hogy viszonozhatnád, elárulom a legtöbb fiú sokkal jobban örül egy sütinak amit a barátnője sütött vagy egy vacsorának mint vmi többezres ajándéknak. Az is ajándék ugyanyúgy, csak nem pénzbe, hanem időbe kerül. Az idő meg pénz. Tehát ugyanaz.


22/F

2013. nov. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1-es: ajándékot visszautasítani akkora sértés, hogy ezek után már nem is kell egy szakítást kilátásba helyezni.
2013. nov. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Napi 14-18 órákat dolgozom. A "rendes" munkám mellett nemrég indult saját vállalkozásom, igy naponta átlagosan 14-16 óra elmegyek munkára. Emiatt elég sokp pénzem van, de időm szinte semmi. Amikor időm engedte, mindig szivességekkel próbáltam kifejezni az érzéseimet ajándékok helyett, pl főztem az adott lánynak, vagy valami hasonló, de most erre se időm, se energiám, úgyhogy maradnak a drága bor, bonbon, virág, és társai.. örülj neki, hogy foglalkozik veled, és nem szarik a fejedre. :)
2013. nov. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

4-es:

Erre én is gondoltam, hogy sütnék/főznék neki valamit. De nem szereti a süteményt, ételekből pedig nagyon finnyás és válogatós. :) Mint írtam, jól esik és nem vagyok bunkó, hogy visszautasítsam, de nehéz szívvel fogadom el, ha cserébe nem tudok mit nyújtani. Mert szeretni minden nap képes vagyok, de számomra kellemetlen így elfogadni az ajándékait.

2013. nov. 29. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!