Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kimaradok valamiből, ha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kimaradok valamiből, ha nem tanulom a barátom anyanyelvét, hanem csak a közös 3. megtanultat használjuk?

Figyelt kérdés
mert semmi kedvem tanulni az ő anyanyelvét. csak amikor épp saját anyanyelvén beszél egy csajjal néha átfut rajtam, hogy nemártana érteni, lehet sokmindent más fényben látnék. vagy amikor úgy érzem a vele egynyelvű barátai úgy ítélnek meg ahogy ő állít be nekik, mert magamat nem tudom előadni a nyelvükön, meg szóval vannak olyan helyzetek amikor elgondolkodtat, hogy nem lenne rossz tudnom a nyelvüket. de enélkül le lehet élni egy életet együtt?
2013. dec. 1. 19:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A legtöbb esetben ha nem az anyanyelvünkön beszélünk, jóval kevesebb nyilvánul meg a valódi személyiségünkből, mint egyébként. Nem árt így közeledni, meg olyan előnye is van, amit említesz. De nem kötelező, anélkül is lehet jó kapcsolat.
2013. dec. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%

mi az anyanyelve?


várj kitalálom...arab?

2013. dec. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gond. Ha mindketten jól beszélitek a harmadik nyelvet, akkor nem okozhat gondot.
2013. dec. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Tesómék is eleinte angolul társalogtak, azóta tesóm beszéli a spanyolt és a franciát most tanulja, illetve nagyon szépen beszél bengáliul is, így nincs ilyen gondja.

Ha nincs kedved megtanulni, ne tedd, mert úgy nem lehet hozzáállni a tanuláshoz, de egy újabb nyelv mindig hasznos lehet.

2013. dec. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

orosz

és csak azért nincs kedvem megtanulni, mert ugye ők anyanyelvin nyomják és szerintem akármennyire tanulnám meg, úgy is simán beszélhetnek mást egymás között mint amit mondanak, ha érthető.

egy példa: ha mi azt mondjuk hogy valakinek mákja van, vagy olyan izé valaki, szóval millió meg egy dolog úgy sem megy át szószerinti fordításban egy nem anyanyelvűnek. szóval úgy is simán palira vehetnének(na ezt a kifejezést sem értené egy más anyanyelvű) ha akarnak. tehát így nincs ambícióm sem hozzá.

az való igaz, hogy nem érzem, hogy a személyiségből minden átmenne, de azt viszont érzem, hogy speciel őt én ismerem 100% ban, tehát én gondolatban is tudok olvasni, de ez csupán emberismeret a részemről.


de tényleg ezt is észrevettem hogy külföldi külföldinél sokkallta jobban figyel a metakommunikációs jelekre, mi több, mindent észrevesznek, azt is amit takarnék :(

2013. dec. 1. 19:34
 6/12 anonim ***** válasza:
Viki? :D
2013. dec. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

nem Viki :)

de van egy Viki orosz baráttal? ő hogy boldogul?

2013. dec. 1. 20:25
 8/12 anonim ***** válasza:
érdemes. azt sem fogod érteni mit mond a gyereknek.
2013. dec. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
de ha azt nézzük, hogy egy anyanyelvűek sem értik egymást...lehet ez még jobb is..kicsit morbidan hangzik, de kevesebb a válóok
2013. dec. 1. 21:38
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha komolyan gondolod a sráccal, érdemes tanulni az ő nyelvét. Én is hasonló helyzetben vagyok, de nekem igenis van kedvem nyelvet tanulni, főleg az övét (szintén rohadt nehéz szláv nyelv amúgy).

Ha meg egyszer gyerekeitek lesznek, akkor sem árt;)

2013. dec. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!