Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért van ennyi házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ennyi házasság ellenes vicc?

Figyelt kérdés
Oké, vannak viccesek közöttük, de már elég szomorú, hogy milyen sztereotípiák vannak.... Az embernek lassan elszáll a maradék reménye is egy rendes, szeretet és tiszteletteljes kapcsolat gondolatára.

2013. dec. 9. 19:33
 1/7 GentLnazi ***** válasza:
Manapság maga a házasság a vicc
2013. dec. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert egy vicc az egész. :)
2013. dec. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
mondjuk az esküvőket szeretem, ingyen pia kaja dögivel :)
2013. dec. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi az a házasságellenes vicc?


Akkor van anyósellenes, zsidóellenes, cigányellenes, rendőrellenes, székelyellenes, erotikaellenes vicc is?


Nem, nincs. A viccek azok csak viccek és a helyén kell kezelni őket. Néha ráreflektálnak sztereotípiákra, néha teljesen kitaláció az egész. A nevetés érdekében. Nem kell többet belelátni.

Kiskoromban minden hónapban vettem egy 200 oldalas, kis 99 forintos vicckönyvet éveken keresztül, amiknek a fele tematizálva volt (például mint a fenti, előbb említett témák), úgyhogy nagyon szeretem a vicceket és nagyon szomorúnak tartom, amikor valaki szó szerint "nem érti a viccet".


Szégyen így is, hogy újságokban már nem lehet zsidó-, vagy cigány vicceket leközölni, mert "rásszistá".


Tudni kell, hogy morbid vicc nem létezik és aki egy viccet bántónak, sértőnek talál (főleg ha nem neki szánták közvetlenül, hanem olvassa valahol), akkor annak komoly önvizsgálatot kell tartania.

2013. dec. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Talán azért, mert a házasság arról (is) szól, hogy egy kicsit vegyél vissza magadból és idomulj egy kicsit a másikhoz. Teljesítsd a párod minél több kívánságát, hogy a szerelmetek minél jobban összekovácsolódjon. a végén sok pasi megnőiesedik egy kicsit és a nők is megférfiasodnak egy picit. A férfiak gyakran kiadják a kezükből az irányítást, mert az asszony kezdi el vezetni a háztartást, ő tudja, hogy mihez mennyi pénz kell pontosan. Ezt a férfiak megunják és a munkába (esetleges barátnőkbe) hajszolják magukat. A nő átveszi az irányítást és a férfi rabszolgává válik. Vagy barátnőt keres, vagy "behódol" és marad a választott bugyinál.


Persze vannak köztes esetek is, de túlnyomó részt ezért vannak a viccek, hogy a fenti esetet kifigurázzák.


De azért megnyugtató hír, hogy vannak olyan kapcsolatok, amilyenről álmodsz. Igaz, hogy az idomulásnak itt is végbe kell mennie és nem árt, ha van egy kis tőke, hogy könnyebben oldódjanak meg a nem várt problémák. Mert ezek okozzák mindig a feszültséget :)

2013. dec. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy bántónak találom, vagy hogy ellene vagyok, csak az emberek hozzáállása, amit egy-egy ilyen vicces kép vagy szöveg alatt látni, elég kiábrándító, mert ők valóban komolyan is gondolják.
2013. dec. 9. 19:50
 7/7 anonim ***** válasza:
De hát ezek csak viccek! Szinte mindenkiről és minden helyzetről születnek poénok! Röhögni kell rajtuk, nem komolyan venni. Mondom én ezt úgy, hogy évek óta boldog házasságban élek.
2013. dec. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!