Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért utálja a Karácsonyt?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért utálja a Karácsonyt? Barátommal lassan 2 éve vagyunk együtt. Tavaly Karácsonykor is megmondta előre, hogy ő nem fog ajándékozgatni és nem is vett nekem semmit.

Figyelt kérdés
Nekem viszont fontos ez az ünnep és ennek ellenére én megajándékoztam őt, mert nekem ez jó érzés. Most idén már megint mondta, hogy ő nem vesz nekem semmit és én se vegyek neki, de én ezen már túl vagyok, mert megvettem neki az ajándékot és kérdezte, hogy nekem ez nem rossz, hogy én nem kapok semmit? Természetesen nem jó, de nem fogom ezt ráerőltetni, de úgy gondolom ezt elfogadhatná, hogy nekem viszont igenis fontos. Ez nagyon rossz érzés, mert 30 évesek vagyunk és ha lesznek gyerekeink, nem tartunk Karácsonyt vagy mi?
2013. dec. 15. 21:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az úgy izgi. Ilyen esetben szerintem neki kellene változtatnia, de azt, hogy miért nem szereti esetleg tőle kérdezd meg. Mi nem tudhatjuk. Ezt vele kell megbeszélned.
2013. dec. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Lehet hogy zsi*ò ?XD
2013. dec. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Semmilyen ünnepet nem szeret. Nyilván kérdeztem már tőle, de értelmes választ nem kaptam. Ez sajnos elég fontos dolog, akár milyen kicsinek is tűnik, hogy ebben ennyire nem egyezik az "érdeklődésünk"
2013. dec. 15. 21:50
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

Ha már van gyerek, akkor szerintem egészen máshogy működik ez. Nálunk sem ajándékozgattak egymásnak a szüleim karácsonykor, mégis én mindig kaptam kiskoromban ajándékot mindenkitől.

Szerintem ha a párod nem szeretné, hogy a karácsony az ajándékokról szóljon, akkor nem kell ráerőltetni. Sokan pont azért nem szeretik az ünnepeket, mert stresszeli őket az ajándékok utáni rohangálás.

Ajándékvásárlás helyett inkább teremts ünnepi hangulatot, ha együtt karácsonyoztok: díszítsd fel a lakást hangulatosan, készíts valami finom vacsit, esetleg vegyetek valami finom bort, gyújts gyertyákat, illatgyertyát. Legyen ez egy szép este nektek, akkor talán máshogy áll majd ő is hozzá.

2013. dec. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
ismertem én is ilyen srácot, akinek az volt a véleménye, hogy bármiféle ünnep csak egy jó alkalom a boltoknak, hogy pénzt költs. ez egy bizonyos szinten igaz, de azért vannak határok. ő pl a barátnőjének se karácsonyra, se szülinapra nem vett semmit, és nem érdekelte, hogy a barátnőjének rosszul esett, hogy még annyit sem kapott, hogy boldog szülinapot.
2013. dec. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nála nem csak az ajándékozás a probléma, mert úgy az egész ünnepet nem szereti. Szóval nem díszíthetném ki a lakást és fát sem állít. Nem lakunk együtt egyébként, ez miatt a lakása az ő saját dolga. Szüleinél gyorsan letudja a vacsit és ennyi a Karácsony....:(
2013. dec. 15. 22:07
 7/13 anonim ***** válasza:
biztos karácsony tájékán történt vele valami, és arra emlékezteti. az én életemben is karácsonykor történt egy tragédia, ami majdnem halállal végződött, egy darabig marha nehéz volt az ünnepek alatt, de aztán elmúlt. az idő megoldotta.
2013. dec. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igazából az bánt, hogy abszolút nem hajlandó kicsit se változtatni ezen a dolgon és nem fogadja el. Én viszont úgy gondolom, ha valakit szeretek, akkor próbálok miatta változni magamtól, mert tudom a másik félnek ez fontos. Ez miatt sem akarom erőltetni, mert neki kellene rájönnie magától, hogy szeretne változni miattam.
2013. dec. 15. 22:11
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

rosszul tudod.

ha valakit szeretünk, azt azért szeretjük, amilyen, és úgy fogadjuk el, amilyen.

nem akarjuk megváltoztatni, mert idővel menekülni akar emiatt a kapcsolatból.

2013. dec. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

" rosszul tudod.

ha valakit szeretünk, azt azért szeretjük, amilyen, és úgy fogadjuk el, amilyen.

nem akarjuk megváltoztatni, mert idővel menekülni akar emiatt a kapcsolatból." Nos, ebben valamilyen szinten igazad van, kedves Utolsó, de lássuk be: egy párkapcsolat nem működik úgy, ha semmibe vesszük a másik igényeit! Az, hogy picit változtat a szokásain, hogy megpróbál nyitni az újabb dolgok felé és nem gyűlölettel fordulni az ünnepek felé, az egyáltalán nem azt jelenti, hogy a Kérdező megváltoztatná a párját. Csupán arról van szó, hogy kettőjüknek más az értékrendjük és ha valakit szeretünk, hajlandóak vagyunk olykor félretenni a büszkeségünket és a makacskodást, hogy egy picit a másik kedvében járjunk. Persze ki hogy látja...


Kedves Kérdező!

Az ilyen helyzetek általában gyerekkorban gyökereznek. Talán történt vele kiskorában valami, ami miatt megutálta az ünnepeket. Érdemes lenne rákérdezni, persze csak finoman.

Előfordul egy párkapcsolatban, hogy a két fél értékrendje, gondolkodásmódja picit eltér és ez olykor komoly problémákat szülhet. Egyet értek azzal, hogy neki magától kellett volna rájönnie, hogy ezen változtatni kell.

Azt hiszem, az lenne a legjobb, ha leülnétek egy picit és megbeszélnétek nyugodtan ezt a dolgot. Mondd el neki a problémádat és kérdezd meg, ő mit gondol erről. Vesd fel egy ötletként, hogy mi lenne, ha mégis megünnepelnétek a karácsonyt. Speciel szerintem egyébként nem feltétlen anyagi ajándékokhoz "kösd". Mondjuk egy romantikus este vagy egy közös program is tökéletes ajándék lehet. A lényeg, hogy tudasd vele, te értékeled a karácsonyt és igenis vágysz arra, hogy megünnepeljétek!

Nem kell minden áron ráerőltetni ezt a dolgot, a lényeg, hogy közös döntésre jussatok. :))

Sok sikert! :)

2013. dec. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!