Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Sík ideg vagyok. Csak én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sík ideg vagyok. Csak én túráztatom fölöslegesen az agyam, vagy jogosan akadok ki?

Figyelt kérdés

Van egy pasim 2,5 éve. Még mindketten szülőkkel élünk. Amikor neki nem volt egy ideig munkája(=pénze),és nekem meg épp volt egy kis megtakarított pénzem,akkor volt,hogy kisegítettem(a magas összegű telefonszámláit rendeztem,hogy ne kapcsolják ki a szolgáltatást),illetve meghívtam ide-oda,mondván úgyis eljön az az idő,mikor majd közös kassza lesz.Mondjuk a telefonszámlák ügyét úgy beszéltük meg,hogy azt szigorúan visszafizeti,tehát az megvan,hogy mennyi,1 éve fizetgeti részletekben mióta van munkája,de még mindig lóg 20ezerrel.

Ideadott megint pár 1000 ft-ot,de aztán visszakérte,merthogy elszámolta magát a kiadásai terén,mert haza is kell adnia,meg majd a januári buszbérletre félre kell tennie...

Ezt én mind megértettem.

Viszont ma meg elment inni egy haverjával és kérdésemre válaszolva elmondta,hogy tapsolja el az ezreseket.**rva szót nem szólnék,mert ő kereste meg a pénzét,de igenis felidegesít,hogy minden és mindenki más fontosabb annál,mint hogy végre megadja 1 év után a tartozását.Úgy érzem,hogy addig jó voltam,míg én fizetgettem neki,most meg fáj neki visszaadni,pedig tudja,hogy szükségem lenne rá.Egyetemista vagyok,szüleim nem állnak túl jól,kollégista vagyok,de a pasim miatt minden hétvégén hazajárok,ami nem havi 2 ff,én se tudok annyit diákmunkázni,hogy a szükséges kiadásaimon kívül maradjon kis "zsebpénzem".


Összességében ez baromi piti dolognak tűnik,de azért csesztem fel ennyire az agyam,mert ezt a pár 10000 ft visszafizetése 1 éve húzódik már és most is ilyen h*lyére vesz.

Mit csináljak?Én túlzom el?


2013. dec. 23. 00:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Megérdemled, mert nem b asztad még ki eddig.
2013. dec. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem túlzod el, teljesen igazad van... ha kocsmázni tud, akkor ezt is tudja már visszaadni...
2013. dec. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem egyáltalán nem tűnik piti dolognak, TELJESEN jogos a felháborodásod.

2013. dec. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

en dobnam

lehetoleg a haverjai elott ;)

2013. dec. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Jogosan akadsz ki de mit tudsz tenni? Mégsem verheted ki belőle a pénzt. A legtöbb párkapcsolatban ahogy látom nincs egyenlőség, valaki mindig többet ad a másiknak és csak azért akadsz ki jogosan mert ő megígérte, hogy visszafizeti és habár lassan törlesztgeti de mégis fontosabb neki minden más.

De tudod annyiból nem vagy jogosan kiakadva, hogy általában elmondható, hogy a férfiak többet költenek egy kapcsolatban a nőre (mondom általánosságban) és, ha ők is minden legkisebb kiadásról benyújtanák a számlát akkor szépen néznénk ki. De, ha megegyezést született arról hogy ez kölcsön és nem ajándék (még, ha szóbeli is) akkor jogosan követeled rajta a pénzt.

2013. dec. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Valakinek meg ekkora órabére van:D
2013. dec. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Alig megyünk valahova,mindig csak ígérgeti.Meglepni nem nagyon szokott,csak ha alkalom van rá(szülinap,névnap).Szóval nemigen költ rám túl sokat.
2013. dec. 23. 00:33
 8/18 anonim ***** válasza:
És már 2,5 éve jártok? Biztos, hogy ilyen emberrel képzeled el a jövődet?
2013. dec. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nyilván hülye vagyok,de gondolta a halál,hogy így palira leszek véve.Már a szakítás is megfordult a fejemben,mert ez abszurd.Mindenre szívesen költ,csak rám nem,pedig húdejajjde szeret.Utálom,hogy jóhiszemű vagyok.
2013. dec. 23. 00:37
 10/18 anonim ***** válasza:

nálunk annyiban hasonló a helyzet, hogy én kértem kölcsön barátomtól. az elején leszögeztük a szabályokat: barátom mondta, hogy neki mindegy, mikor adom vissza, csak azért ne húzzam egy évig. 3 hónapig törlesztettem, és vissza is fizettem. annyiban tudom valahol megérteni a barátodat is, bár nem ismerem a helyzetet pontosan, hogy néha jó kikapcsolódni, lazítani, és jól tud esni egy sörözés. viszont az már gáz, hogy több ezer forintja elmegy, mikor megadhatná neked. ott szúrtátok el, persze késő bánat semmit sem ér, hogy az elején tisztázni kellett volna, hogy meddig kell megadnia.

barátom amúgy a legjobb barátjának is adott kölcsön, és majdnem erre ment rá a barátságuk. összesen 10ezret kért a srác, de valahogy minden hónapban "közbejött valami", ami miatt nem tudta megadni. közben meg kiderült, hogy vett magának új cipőt (adidas), úgy számítógépet (!), és hasonlók. és nem azért nem adta meg a pénzt, mert direkt át akarta verni barátom, hanem mert szimplán egy önző, egoista fäsz, akinek fontosabb, hogy NEKI meglegyen, amit akar, más meg le van szarva.

2013. dec. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!