Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok erről? Anyum...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok erről? Anyum azt mondta, ha a barátom cigizni kezd, eltilt. Jogos? 17L

Figyelt kérdés

Én is eléggé cigi ellenes vagyok, nem lennék olyannal, aki rendesen szívja.

A barátomat is 'tisztának' ismertem meg, viszont elkezdett elektromos cigizni.

Anyum is cigiellenes, mint kiderült. Valakivel beszélgetett a cigi hatásairól, s hogy az e-cigi valakinek még a szájában felrobbant stb és elkezdte nekem mondani,hogy reméli én soha nem fogok (egyébként nem is akarok) és hogy a barátom sem fog, mondjam is meg neki, hogy nem lehetünk együtt, ha cigizni fog, és ennyit értem megtehet.

Na most, elmondtam a barátomnak, és ő azt válaszolta,hogy nyugodjak meg, mert azt a pár alkalmat anya úgyse fogja megtudni.

Mivel ő akkor szívja, ha a barátaival van. (minden héten 1,2x) Félek attól, hogy rá fog szokni, mert volt már olyan is, hogy ő kérte a barátját,hogy aztán ne hagyja otthon cigit, mert ő is akar....

Akkor folyton fogom titkolni anya előtt az egészet?Mindig falazzak és még én is nézzem és nyeljem el, ha én sem nézem jó szemmel ezt? Vagy mondjam meg,hogy vagy befejezi, vagy.....?

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?


2013. dec. 23. 12:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
akit 17 évesen még el kell tiltani valamitől vagy valakitől az eléggé minősíti az illetőt..
2013. dec. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
bizz meg a párodban, hagyd hogy 1-2 alkalomkor cigizzen, ha rászokik, és nem akar leszokni, akkor hagyd el
2013. dec. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Elkezdett elektromos cigizni. LOL! Ez ultra gaz. Ez olyan mintha elkezdett volna nikotintpaszozni. Vagy elektromos toloszekezni. :)


Jogos, nem jogos, csaladonkent valtozik. De a helyedben en nem jarnek ekkora luzerral. Mar bocsi.

2013. dec. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Valahogy meg kéne próbálnod a tudtára adni, hogy ez mennyire káros. Én sem szívesen nyelném a füstöt a barátom miatt, meg úgy egyáltalán a környezetemben lévők miatt sem. A passzív dohányzás amúgy is még kártékonyabb tud lenni, mint aki rendszeresebben szívja. Vedd rá, hogy maximum vízipipázzanak, de ne dohányozzon semmilyen formában sem, mert csak megjárja!

Tapasztalat...Osztálytársam is így kezdte, ma már dohányszagtól büdös ruhákban jár.

2013. dec. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Nem. 17 évesen ilyen dolgokban anyukádnak már nem szabad, hogy hatalma legyen feletted.


A családon belüli erőszakról szóló törvény értelmében, ha fenyegető magatartással, zsarolással elszeparál a veled érzelmi közösségben elő személytől (tehát a párodtól), vagy pedig ismételten beszél arról, hogy ezt meg fogja tenni, akkor 3 év szabadságvesztéssel is büntethető.


Egyébként, anyukádnak halvány fogalma sincs a dohányzásról valószínűleg. Abban igaza van, hogy nagyon káros, és addiktív anyag, de magáról az addikcióról nem tud semmit. Ha egy ember függő, akkor függő lesz dohányzás nélkül is, és akárhogy is trükközik, károsítani fogja a szervezetét, bármilyen függőségről is legyen szó.


De van itt erről egy film: http://www.youtube.com/watch?v=u5Qrei7i8fg&list=PLE1AD2AC3F0..

2013. dec. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat.

Próbáltam már lebeszélni is, de csak folyton azt hajtogatja, hogy persze már, az ilyen néhai alkalmaktól úgyse lesz semmi,és rá se fog szokni...

Pedig én ettől félek, mert már tényleg ő kérte a többieket,hogy a kocsmázásnál majd vigyék el.

És ha ez így fog menni, vagy esetleg rászokik, nem tudom mit tennék.:/

2013. dec. 23. 12:26
 7/20 anonim ***** válasza:
HAHOOO E-CIGI!! NEM CIGIZIK, HANEM E-CIGIT SZIV!! Ez senkinek nem tunik fel? Ennyi erovel cigiragozhatna is.
2013. dec. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Az elektromos cigizés nem dohányzás.

ha valóban rászokik, úgyis elpártolsz mellőle, mert büdi lesz a barátod. Az meg nem a világ vége, ha lelépsz tőle. lesz még az életedben jó pár barát.

2013. dec. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

5. De itt most nem csak arról van szó, hogy anya mivel fenyeget, meg mivel zsarol. Ha más valami lenne, amit én nagyon szeretnék,ő meg fenyegetne, akkor persze nem érdekelne, mert én is elég önfejű vagyok és megyek a saját fejem után. De itt nem erről van szó, hanem hogy én sem tudom eldönteni mit tennék, függetlenül anya zsarolásától. Csak ezzel a mondatával került elő a téma, és gondolkodtam el...

ebben kérek tanácsot tapasztalat hiánya lévén, hogy mi a jó egy kapcsolatban, hogy az utána kialakult 'szokásokat' elnézzük és elnyeljük, ha én ellene is vagyok, vagy ő kellene akkora 'áldozatot' hozzon miattam?

2013. dec. 23. 12:31
 10/20 anonim ***** válasza:

Az elektromos cigaretta nem füstöl, hanem gőzöl. Az egyedüli káros anyag benne a nikotin. Attól pedig nem igen szoktak meghalni emberek, ugyanis nem ez a cigaretta rákkeltő része. És hidd el, rászokni a cigire csak az fog, aki rá is akar.


Én sem szeretem ha valaki dohányfüstös folyton, alapból ellene vagyok a dohányzásnak, de azért azt nevetségesnek tartom, hogy ezért tilt el valakit a barátjától az anyja.

2013. dec. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!