Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyibe kerül szerintetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eszternagy kérdése:

Mennyibe kerül szerintetek így egy összeköltözés?

Figyelt kérdés

A párommal tervezzük az összeköltözést júliusban.

Fiatalok vagyunk, van spórolt pénzünk, de jó lenne tudni, hogy mennyivel lehet egy összeköltözést kalkulálni mindenféle kiadással számolva az ágyneműtől a mosóporon át az apróbb dolgokig (szappan, tárolódobozok, irodaszerek, stb.)


A lakás körülbelül 50000 lesz havonta, bútorozott (alapvető bútorok: ágy, szekrények, fürdőszobai bútorok, tűzhely, ilyesmik).

Igyekszünk nagyjából mindenen spórolni, amin lehet és érdemes. Az olyan dolgokon nem szeretnénk, amiket sok évig fogunk használni, például az edénykészlet, tányérok, ágynemű.



2013. dec. 25. 11:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mi értelme van az életnek ha mindig csak spórolsz?

50.000ft meg sok az albérletre. Egy kisvárosban már 30ért is van.

2013. dec. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az előzőhöz csak annyit, hogy attól függ, hol van a lakás... lehet, egyáltalán nem sok 50e.

Amúgy, honnan tudjuk édesem? :D Azt se tudjuk mitek van, mitek nincs, mit szeretnétek beszerezni, milyen minőségű dolgokat szoktatok vásárolni...

Én kb. havi 60e-t költök magamra albi mellett, minden fogyó háztartási eszközzel, kajával, néha amit veszek ruhával együtt.. Mondjuk ketten lehet 100e-t. De ki tudja, annyira mások az emberek!

2013. dec. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Gondolom nem az első nap akarjátok fullra feltölteni a lakást mindennel, ami a legfontosabb megveszitek értem (tányér, szappan, stb) ami meg nem azt majd kövi hónapba ahogy a pénzetek engedi és amúgy is csak akkor derül ki h mire van igazán szükségetek..
2013. dec. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Mi értelme van az életnek ha mindig csak spórolsz?

50.000ft meg sok az albérletre. Egy kisvárosban már 30ért is van."


Persze, de ki az, aki annyira buta, hogy kisvárosba költözzön?

2013. dec. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Amúgy, mi a barátnőmmel lassan egy éve költöztünk össze. Nagyon szerencsések vagyunk, mert Budapest belvárosának az egyik legjobb részén kevesebb mint havi 30 a lakbérünk. (Protekció ;) )


Az összeköltözés költsége első körben nagyjából 50.000 volt, de azóta az egy év alatt már legalább 200-300 ezer forint ráment új bútorokra, háztartási gépekre, stb. Igaz, mind nélkülözhető lett volna.


Viszont nekünk úgy lett 50k, hogy az edényeken is spóroltunk. De olyat vettünk, ami azért bevált már másnak, és mi sem csalódtunk!


20/F

2013. dec. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mi 60-at fizetünk lakbért, a rezsi nyáron 10-15, télen 20 e, de mi 32 nm lakásban vagyunk. 60 a kaja ( minden napra 2000 állateledellel együtt) plusz 10 az egyéb( sampon, deo, öblítő stb.) Erre jön a telefonszámla ami kettőnknek 12 e plusz 3000 a tv.

Ebben a hónapban összesen 165 ezret költöttünk ezekre az alap dolgokra. Ha minimálbéren lennénk nem hiszem hogy kijönnénk, de hála a jó égnek mindketten kicsivel 100 fölött keresünk.

2013. dec. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Persze, de ki az, aki annyira buta, hogy kisvárosba költözzön?"


Képzeld, én faluról járok be egy kisvárosba dolgozni. Mindenki nem lakhat pesten

2013. dec. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon sok mindenen múlik... mennyi a lakás rezsije? Mennyit és mire fogtok költeni? A rezsi, illetve a hétköznapi kiadások (kaja, tiszítószerek, stb.) egyéni igényektől és a lakás adottságaitól függően pár tízezertől akár több százezerig is terjedhetnek...

Jelen pillanatban a mostani fogyasztási szokásaimmal egy kétfős háztartásra nekem úgy havi száz körül lenne a kiadásom (és ebben nincs benne a lakbér, a közlekedés, az esetleges szórakozás, stb.).

Ha albértletbe mentek, akkor mindenképpen számoljatok a kaucióval is, tehát a spórolt pénzetek arra rá fog menni!

2013. dec. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak, akik használható választ adtak, mentek a zöld kezek. :)

Mivel még van addig fél évünk, csak kalkulálunk az albérlet költségeivel (Székesfehérvár egyébként, de 50000 körül mozognak az élhető albéretek, amik olyan távolságban vannak a munkahelyeinktől, hogy nem kell buszbérletre költeni, így valamivel olcsóbb, mint bérletezni.

Mint írtam, nincsenek extra igényeink, a spórolás nekem főiskolai ösztöndíjból megy (júliusban végzek, ezért az összeköltözés ideje), így nem tudok hatalmas összegeket félre tenni, a cél az, hogy az alapvető dolgokat be tudjuk szerezni a kettőnk félretett pénzéből és ne akkor legyen ebből gond, amikor már együtt élünk. Ezek alatt természetesen az alap dolgokat értem, amiket a legelején feltétlenül be kell szerezni, mint a tányér és a szappan...

2013. dec. 25. 12:14
 10/13 anonim ***** válasza:
attól függ, hogy hol van az albérlet! két személynek kell 40-45 nm, ha ez Budapesten van akkor inkább 80-100, de erről nem esett szó. rezsire szerintem 35-40 ezret számolhatsz két főre. ágyneművel és hasonló dolgokkal kapcsolatban pedig mi nem tudhatjuk, hogy mitek van és mitek nincs.
2013. dec. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!