Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehetnék kevésbé függő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehetnék kevésbé függő?

Figyelt kérdés
A barátom elutazott és szokása szerint nem is keres, írt nekem 2 sms-t aztán annyi. Nem hív. Írtam neki, hogy értem, hogy családnál van, de napi 20 percet igazán szánhatna rám, fordított esetben én akár több órát is, bár én nem jövök ki a családommal. 3 napja csak enni, inni wczni és fürdeni kelek fel az ágyamból, amúgy meg alszok és netezek. Hogy változtassak? Mindig is párkapcsolatfüggő voltam, a barátom nélkül nekem elképzelhetetlen az élet, ha kidob valaki megyek máshoz csak ne legyek egyedül, bár elég jót fogtam ki most, mert őt tényleg szeretem, de emiatt mégragaszkodóbb vagyok. Miket csináljak? Eddig sorozatokat néztem még és csokit zabáltam de elfogyott a csoki itthon 2 napja, ezért is teljesen kivagyok, mert csokoholista vagyok.
2013. dec. 28. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ideje körbetelefonálni a barátnőket, és elmenni valahová.

Fürdőbe, bowlingozni, koktélozni, színházba, moziba, futni, kutyát sétáltatni, csilliómillió lehetőség közül választhatsz.

A barátod "csakazértsem" hív téged, mert már rögtön azzal példálózol, hogy dehát én órákat hívlak. Meg gondolom ha felhív, akkor tudja, hogy abból nem 20 perc lesz, mert elkezdesz bőgni a telefonban, hogy ne tegye még le, meg hogy mennyire hiányzik neked, stb. Azt pedig senki sem szereti, ha direkt keltik benne a lelkiismeretfurdalást ráadásul olyan dologért, amiért NEM kell lelkiismeretfurdalást érezni. Vegyél vissza magadból, különben elmarod magad mellől.

2013. dec. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
pszichológus
2013. dec. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ha ennyire lógsz rajta, csak elijeszted

telefonálásnál is tedd le ha már letelt az a 20 perc/nincs semmi fontos amiről beszélni kéne

hidd el, akkor ő is szívesen felhív, de így csak letolod mindig hogy miért nem foglalkozol vele

a barátod nélkül is jól érezheted magad, pl menj el a barátnőiddel valahova

meglátod a barátod is másként fog hozzád állni, ha azt látja hogy nem csak tőle függsz és nem csak otthon netezel

2013. dec. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elsőnek igaza van, mozdulj ki! Az tényleg rengeteget segít!


A másik pedig, hogy miért ragaszkodsz ennyire? Mi az, hogy nem tudsz nélküle létezni?! Ilyen nincs, te is egy önálló személyiség vagy, akinek van érdeklődése, vannak (ha vannak) barátai, saját érzései, gondolatai. Ez így nekem olyan, mintha te csak egy -már bocsáss meg a hasonlatért - egy parazita lennél, aki nem tud a másik nélkül élni. Van ez a fiú, ok, de nem vagytok összenőve! A párkapcsolat, nem azt jelenti, hogy napi 24-ben egymás nyakán, és ha pár nap kiesik, akkor vége a világnak. Az hogy nem keres, annak valóban lehet ez az oka, hogy betegesen ragaszkodsz hozzá, szinte fojtogatod. Bevallom, én ezt nem bírnám egy hétig sem, pedig ráadásul én is nő vagyok.

Mi a valódi problémád? Rossz családban nőttél fel? Rettegsz attól, hogy elveszíted? Nos előbbin csak úgy tudsz segíteni, ha lenyeled, vagy elköltözöl, akár többen is egy albérletbe - úgy olcsóbb, utóbbi pedig, nos ha így állsz hozzá, el is fogod. Szedd össze magad kicsit, biztos vagyok benne, hogy téged is le tud valami kötni, másnem olvassál, az is jobb mint a tv... Én ha el is vagyok keseredve, elég a tudat, hogy van valaki, akivel hamarosan találkozni fogok, aki szeret. Még most is, hogy jelenleg nincs barátom, bízom abban, hogy hamarosan lesz, addig meg élvezem a szabadságot. :)

2013. dec. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Költőnő? ***** válasza:

az, h vkinek dependens személyiségjegyei lesznek, általában még gyermekkorban kezdődő problémák okozzák.

két nagyon jó könyv van, ami laikusok számára is elég jól el tudja magyarázni az okokat.

először mindenképp az alapproblémával kell tisztába jönni, mert a függés már csak egy "tünet"

az egyik:

Alkoholbetegek felnőtt gyermekei

Janet Geringer Woititz

a másik:

Mérgező szülők

Susan Forward

2013. dec. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A barátaim messze laknak, kollégista vagyok, így ott vannak barátaim, utazni meg félek idegen helyre, talán ha tudnék vezetni de nincs jogsim. Meg amúgy sem vagyok egy barátkozós ember, a szaunás, sportos barátnőim fenn vannak Pesten, meg ott lakik a legjobb barátom, de ennyi. Mostanában az álmaim jelentésén gondolkodom, egy csaj szokta elemezni nekem, nekem furcsa szokásom, hogy pár napig egy adott személyről szoktam álmodni, így megfejtetem valakivel, ezzel egy órát elvagyok. Legjobb barátommal történetet írunk, de mást nem csinálok, kéne amúgy de semmi hangulatom.
2013. dec. 28. 12:57
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor utazz el Pestre a barátaidhoz.

Mit értesz az alatt, hogy félsz utazni? Nem szereted a tömeget? Vagy mi van, ha baleset ér? Hogy jutottál el a koleszbe?

Az autó is ugyanolyan veszélyes, mint a busz, csak szólok :)


Ki kell lépned a komfortzónádból, csak úgy tudsz változtatni magadon. Vedd rá magad az utazásra, nem olyan nagy dolog az :) Nem ovis vagy már, hogy félj a "csúnya nagy berregő izéktől" :)

2013. dec. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koleszba visznek autóval, Pesten meg ritkán voltam, amúgy sem engednek el egyedül, de most voltam kinn faterommal lőni, attól lenyugodtam.
2013. dec. 28. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!