Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Csak én gondolom úgy, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én gondolom úgy, hogy sokan alulértékelik a szerencsefaktor szerepét az interperszonális kapcsolatok, meg általában az élet legtöbb területén?

Figyelt kérdés
Véleményem szerint ez az egyik legfontosabb tényező; a szerencse nagyobb hatást gyakorolhat a történésekre, mint - bizonyos fokig - a kinézet vagy az intelligencia, és természetesen mindkét - negatív és pozitív - irányba is képes hatni. Nem az extrém esetekre, pl. lottónyereményekre gondolok, hanem a mindennapi szerencsére, illetve szerencsétlenségre.

2013. dec. 29. 00:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, szerencsén alapszik minden.
2013. dec. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

AZ egész életet a szerencse befolyásolja.


Most nézzünk két példát.


József és János mindetten ugyanolyan szorgalmas emberek. Élnék a kis életüket. De Jánosnak szerencséje van, mert olyan főnöke lett aki ezt értékeli és folyamatosan lépdel előre a cégben. József viszont ráqrt mert őt csak kihasználják és kiröhögik a többiek.


Kettő:


Sándor és Géza egypetéjű ikrek. Vagyis ugyanúgy néznek ki, de tegyük fel még a személyiségük is majdnem azonos. Sándor jó házasságban él, mert találkozott egy okos nővel addig Gézának egy számító ribi jutott aki kikészítette. Géza ma csövesként vegetál.


Vagy három: Minden tök jó az életedben... NE SZOKJ HOZZÁ! mert akkor fog beütni a crah. Valaki meghal, leég a házad stb. A szerencse nagyon utáltatos dolog, mert csak keveseknek kedvez. Én meg extra szerencsétlen vagyok szóval tudom milyen az amikor nincs szerencséd.

2013. dec. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Rengeteg múlik a szerencsén. De ha a sarokban kucorogsz a zsebkendőiddel, és azt rebeged, a balszerencse tehet róla, beláthatod, hogy a szerencse csak irányít, neked meg muszáj menned az úton.
2013. dec. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet ezzel. A szerencse nyilván jelen van, de nagymértékben befolyásolható, ha az ember nem csak sodortatja magát az árral.

A második példái tipikusan ezt mutatják. Ha Józsefnek rossz a munkahelye, akkor vagy azt mondja, hogy "szerencsétlen vagyok", és éli tovább a pocsék életét, vagy elkezd új helyet keresni, és amint talál, vált. És ugyanolyan sikeres lehet, mint János.

A másik példa meg a no comment kategória, számító ribit nem veszünk el. A társkeresés nem úgy működik, hogy valahol fent kiosztják, hogy tiéd a jó nő, tiéd az okos nő , neked meg csak egy számító ribi jut :)


A mindennapokban szerintem a szerencse szerepe a passzív embereknél meghatározó, aki aktívn éli az életét, azt csak minimális mértékben befolyásolja.

2013. dec. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerencsejátékos, szerencsevadász vagyok 18 éve , úgyhogy szerintem láttam eleget hogy megosszam a véleményemet a szerencsefaktorról, én azt tapasztaltam hogy nagyon kevés és nagyon rövid az a szerencsés időszak amikor dobbantani lehet ,ugrani egy nagyot előre vagy nagyot kaszálni, erre a kis rövid időre kell ráérezni és olyankor kockáztatni , kezdeményezni, változtatni,a leghosszabb időszak az egy helyben toporgás, olyankor hiába próbálkozol kiugrani a katlanból bármit csinálsz ,visszacsúszol, ráadásul meg vannak a kifejezetten szerencsétlen időszakok, ilyenkor mindenféle szörnyűség fenyeget-baleset ,tűzvész, haláleset, áldozattá válsz egy bűncselekményben , elúszik mindened , lebetegedsz, sajnos ezek idővel mindenkinél előfordulnak , ilyenkor nem tehetsz semmit csak megpróbálod túl élni, mindenkinek vannak mélypontjai , hullámvölgyei ,csak az igazságtalanság ott kezdődik hogy van aki kissebb csapást kap a sorstól és kis idő után kiheveri de van aki olyat kap hogy helyben beledöglik.
2017. ápr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!