Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kifejlett személyiség és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kifejlett személyiség és infantilizmus. Miért olyan ritkák az ilyen nők? /Vigyázat, hosszú (értelmetlen? ) szöveg! /

Figyelt kérdés

Először is tisztáznám, hogy mit értek kifejlett személyiség alatt. Nyilvánvalóan azoknak van kifejlett személyisége, akiknek már van valamiféle élettapasztalata, van egy (saját) világképe, mindenről véleménye, és még intelligens is. Ezek az alapjai, aztán erre kerül még rá sok személyes és társadalmi faktor, az egyén személyes preferenciái, etc.(abba nem mennék most bele, hogy szerintem mi van az unintelligens emberekkel - legyen elég annyi, hogy szerintem egy nem intelligens embernek az én mércém szerint nem lehet sosem teljes, kifejlett személyisége, ami a külvilág felé kimutatható).


Az infantilis személy véleményem szerint a még nem "kész személyiség". Aki valamilyen szempontból még nem biztos magában, még nem tudja, hogy igazából hova való, mit kezd magával, hol a helye, mit szeret, milyen emberekkel akarja körbevenni magát, etc.


És itt kezdődik valójában a kérdésem és a problémaköröm.

A problémám igazából nem is ezzel a két "kategóriával van", hanem az ezekhez kapcsolható korosztályokkal. A kifejlett személyiségek általában már felnőtt, 30-40 év körüli emberek - esetemben ezek közül az emberek közül jelenleg a nők az "érdekesebbek". Tehát a tág környezetemben élő nőknek általában ekkorra alakul ki egy stabil, már nem változó személyisége - ami számomra nagyon is vonzó (sőt, igazából az emberek döntő többsége a kifejlett személyiségeket preferálja kortól függetlenül, mert velük "könnyebb", nem kell magadat ismerned hogy rájöjj, hogy szereted-e. Egy kifejlett személyiséget lehet szeretni, meg nem szeretni. Egy infantilis sokkal bonyolultabb és problematikusabb, sokkal több türelmet igényel, tehát mondhatjuk, egy "nem biztosan megtérülő befektetés").

Nos valójában ezzel sincs semmilyen probléma, ha én magam nem 18 lennék, hanem szintén 40... de a korombeliek közt nincsenek "kifejlett személyiségek", döntő többségükben nincs meg az a tipikus "plusz", ami egy kifejlett, stabil, rutinos személyiségben megvan. Mindig is idősebb barátnőim voltak (ezidáig kettő; 9 és 6 év korkülönbséggel) - persze ezzel közel sem szeretném azt mondani, hogy én 18 évesen kifejlett személyiség vagyok, bár mégis úgy érzem fejlettebb személyiség vagyok, mint a legtöbb korombeli.


Néhány napja beszélgettem egy "hivatásos" nővel - nem abban az ügyben, mint ami először eszetekbe juthat. :) 40 körülinek tűnt, nyilvánvalóan sokféle és sok "minőségű" élettapasztalat állt már a háta mögött (talán azért is, mert nem a "társadalmi piramis tetejéről jött"), és ez meg is látszott rajta. Az írásán, mert csak írásban beszélgettünk -művészettörténetről, és bár 8 évig jártam művészetis általános iskolába, messze lepipálta a tudásomat. Persze ilyen lehet tizenévesek közt is (sőt, biztos is hogy van, mert annyira azért nem vagyok otthon a témában), de engem az fogott meg leginkább, ahogy ezt "előadta". Nőiesen és légiesen, nem egót vérig sértve (mint ahogy a mai ember szokta, ha rájön, hogy valamiben egy hajszállal jobb/több a másiknál), hanem úgy, hogy tényleg szívből meg lehessen köszönni neki a felhomályosítást.

A másik dolog pedig ez, ez a furcsa, alig néhány nőben meglévő légies, "nagyképű de vonzó", határozott és csipkelődő nőiesség, amit eddig úgy vettem észre, csak kifejlett személyiségű nőkben van meg. Kifejlett személyiségek pedig nincsenek a (szűk) korosztályomban. Arról van szó, hogy a kis magassarkúban csetlő-botló, halmozottan fiúbarátokkal ellátott, Marilyn Mansonig kikent-kifent, infantilis, cél nélküli kislányok egyáltalán - egyáltalán! - nem vonzanak, ellenben a jóval idősebb nők személyisége, kisugárzása, hozzáállása, (de nem teste!) pedig igen, és a fiatalos test-öreg lélek kombinációt (csak hogy igazán jungi magasságokba törjek :)) nem találom sehol.

Vagy talán rossz helyen keresek?



2013. dec. 29. 00:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
na ezt nem olvasom el
2013. dec. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%
Nem is értem miért olvastam ezt el...
2013. dec. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
egy 18évestől ne nagyon várj kifejlett személyiséget...
2013. dec. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
kinövöd
2013. dec. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
elolvastam , neked az lesz a tragédiád ,hogy túl sokat gondolkozol
2013. dec. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Hajnali 1-kor? Komolyan ... ?
2013. dec. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy rossz helyen keresel, hiszen bárhol lehet találni bárnit, csak elég szerencse és odafigyelés kell hozzá.

Nem értelmetlen és hosszú a szöveg.

Szerintem túl sokat gondolkozol. A világ minden gondját-baját végiggondolod, a te korodban pedig inkább gondolkozás helyett elmennek és halálra isszák magukat az emberek. Ez van, szomorú de meg kell barátkozni vele. Egy idő után majd rájössz, hogy az emberi kapcsolatokat illetően nem igazán éri meg elméleteket felállítani, mert mindenki kiszámíthatatlan és úgyis dől az egész.

A művészettörihez még annyit, hogy én is művészetis osztályba jártam általánosba , és most is, gimiben. Egy hónap alatt veszünk kétszer annyit, mint általánosban egy év alatt. Ha tanárról van szó, ez a tudás csak megsokszorozódik.

2013. dec. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
Nagyképű de vonzó csipkelődő...... sok ilyen van.. de vki ezt nevezi r@tardàlt meg s@ggfejnek vki meg àlmai nőjének..
2013. dec. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

Van egy jó hírem. 18 éves vagy, azaz elvileg most fogsz érettségizni, ha jól sejtem. Tehát elvileg - és mivel egy intelligens emberről beszélünk, valószínűleg - szeptembertől lehetőséged lesz egyetemi padok koptatására. Ez neked különösen jó lesz, mert ha valahol léteznek fiatal és intelligens lányok, akkor az az egyetem.


Csak az arcodból vegyél visszább kicsit, nehogy elhajtsanak azon kevesek, akik megütik a szintedet.

2013. dec. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Költőnő? ***** válasza:
91%
gondolkodás a tett halála :)
2013. dec. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!