Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm terhes. Ha szakítunk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm terhes. Ha szakítunk, nekem van valami kötelességem?

Figyelt kérdés

Hadd írjam le részletesen a helyzetet, aztán ítélkezzetek.

A barátnőmmel mindketten 23 évesek vagyunk. Egyetemisták vagyunk, a családunk tart el még minket. Szeretjük egymást, jól megvagyunk, DE még csak 6 hónapja járunk, és heti 1-3 találkozás mellett még nyilván nem sikerült teljesen kiismerni a másikat... Két napnál többet egyhuzamban még nem is töltöttünk együtt, de akkor sem kettesben voltunk. A lényeg, hogy hiába szeretem, ennyi idő után egyszerűen nem tudom még, hogy vele akarnám-e leélni az életemet. Neki ez az első kapcsolata, nekem az első komolyabb.


Fogamzásgátlót szed, de múltkor elfelejtett 2 szemet bevenni és meg is történt a baj. Már orvos is megállapította, terhes. Ő elmondta nekem, hogy mindenképpen megtartja a babát. Mire megszüli már 24 éves lesz, egyetemből is csak 1 éve lesz hátra, és a szülei mindenben támogatják.

Na és itt megkérdezte (sírva), hogy én mit akarok - folytassuk-e együtt, vagy szabad életre vágyom... És ez így rohadt nehéz. Kötelezzem el magam egy olyan lány mellett, akivel fél éve járok, akivel egyelőre nem is gondolkoztunk a jövőn, csak élveztük a jelent? Hagyjam ott az eddigi életemet, az egyetemet (mert dolgozni is kéne) egy olyan kapcsolatért, ami lehet hogy amúgy sem működne? Sőt... barátnőm a babával szeretne hazaköltözni a szüleihez, akkor is, ha én vele maradok. Budapesten járunk egyetemre, én itt is lakom, de az ő családja Sopronban... Költözzek el hirtelen 250 km-re?

Ugyanakkor tényleg szeretem ezt a lányt, eddig semmi gond nem volt a kapcsolatunkkal és folyton az jár a fejemben, hogy akár jól is kisülhetne a dolog...

Ha úgy döntök, hogy mindezeket nem vállalom, és szakítok vele, akkor mi lesz a jobb a gyereknek? Ha egyáltalán nem tartom velük a kapcsolatot, és abban a tudatban nő fel, hogy az apukája soha nem volt kíváncsi rá, vagy ha időnként látogatom, de soha nem leszek stabil pont az életében?

Egyáltalán, egy ilyen esetben, ha gyerekem születik, de nem vagyok együtt az anyával, kötelezhetnek-e bármi olyanra, mint pl. gyerektartás fizetése?

Segítsetek, most nagyon el vagyok veszve....


23/F


2014. jan. 5. 09:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
szerintem mond el neki ami lezajlott a fejedben ... és csak a végen a megbeszélés után mond meg hogy megesett a fejedben a szakitás .. de sztem ha szakitasz tarsd a kapcsolatott velük majd és segits amiben tudsz neki(nekik)
2014. jan. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ne dönts, csak maradj meg így mellette, s mikor úgy látod, akkor lelépsz, majdan eldöntve mit vállalsz! Viszont, ha az elején a nagyvilági félelmeid miatt lelépsz, akkor, hogy tudsz így állni, gerinc nélkül???
2014. jan. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
45%

Szépen átvert a párod. Ha elfelejtette bevenni a fogamzásgátlót, akkor így akar megtartani téged.

Semmiképpen ne költözz el az ő kedvéért. Ennyi idő után még kicsi a valószínűsége, hogy együtt maradtok.

Sajnos, a gyerektartást fizetned kell, ha megtartja a gyereket. Elég felelőtlen, mert gyerekkel nem tudja befejezni az egyetemet. De ha igen, munkát akkor sem fog találni.

Tanulság: soha ne bízd egy nőre a védekezést!

2014. jan. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Ha nincs jövedelmi forrásod,nem kötelezhetnek tartásdijra. Ami azt illeti semmibe nem szólhatsz bele a babaval kapcaolatban ,egész megszületésig.

Nõként csodálom a barátnõdet,igen erõs személyiség lehet.

Ami a megismerést illeti,ugy gondolom,h jobb ha a gyerek tudja,h van apja,meg ha ritkan iss latja. Most nem tudsz segiteni neki semmiben,de kesobb talan igen. A te szuleid mit szolnak hozza? Ha pesti vagu nalatok nem elhettek?

2014. jan. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

3. válaszoló, hülyeségeket beszélsz... A barátnőm sem akarta most ezt a babát, csak ha már így alakult, szeretné megtartani. Mert mindig is abortuszellenes volt, és úgy érzi, az anyagi feltételek adottak a felneveléséhez, a szülők felajánlották segítségüket. De attól még számára is nagyon rossz időben jön a baba.

Arról, hogy nem vette be a tablettákat: elég zűrös időszak van szegénynek, abban a 2 napban konkrétan attól rettegett, hogy meghal az imádott nagymamája (sajnos azóta meg is halt), és vizsgái is voltak. Szerintem bárkivel előfordulhat, hogy ilyen körülmények között "máshol járt az esze" és elfelejtette bevenni azon a 2 estén... Más kérdés, hogy ezzel a kis hibával alaposan felforgatta az életünket :S

2014. jan. 5. 09:21
 6/18 anonim ***** válasza:
hát, mikor megpillantottam a kérdést, azt hittem, hogy egy barom vagy, az ilyen kérdések általában nagyon primitívek...de ahogy elolvastam megdöbbentem ez tényleg durva...figyi, én hiszek abban, hogy Isten mindenkinek megadja a szerelmet és mindenki megtalálhatja a párját. A gyermek áldás, és ajándék, ahogy a szerelem is. Nehéz a helyzeted, aki nincs benne nem is tudja igazán átérezni. Tanácsot nem is tudok adni, sajnálom,ha csak a helyet foglalom, de nagyon remélem, hogy sikerül megtalálnotok a legjobb megoldást. Csodálatos lenne szerintem, ha együtt tudnátok maradni bármilyen ijesztő is most a helyzet, hiszen azt írod, hogy szereted Őt, szóval, van rá esély, hogy kialakuljon benned az érzés hogy vele akarsz maradni. Az én véleményem, hogy ha mégis máshogy alakulna próbáljátok tartani a kapcsolatot hátha tudok barátok maradni és így a babának is jó lenne, hiszen lenne apukája, még ha nem is vele él. Imádkozom értetek, hogy jóra forduljon a dolog és hogy örömmel tudjátok várni a babát :)
2014. jan. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Én a szüleimnek még nem mondtam el (néhány napja vált biztossá a terhesség). Addig szeretném valamennyire átgondolni, hogy én hogy látom a helyzetet, mit szeretnék. Az biztos, hogy az én szüleimnél nem tudnánk lakni, mert egy másfél szobás kis lakásunk van (a félszobában én egyedül is alig férek el a bútoraimmal). Nem tudom, hogy anyagilag mennyire tudnának támogatni, nincs sok pénzünk... A barátnőméknek Sopronban egy 3,5 szobás, 80 négyzetméteres panellakásuk van, szóval ott tényleg jobb helye lenne a babának.
2014. jan. 5. 09:26
 8/18 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ, kit szeretsz jobban... :-)


- Egyébként a családjával találkoztatok már? -

2014. jan. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Örökbeadás szóba került?
2014. jan. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
6-os válaszoló, köszönöm. :) Ha az ő családja is budapesti (vagy környéki) lenne, akkor szerintem mindenképp belevágnék. A Sopron miatt gondolkozom, mert akkor az egyetememnek tényleg annyi (arrafelé nincs ilyen szak), persze levelezősön lehetne folytatni, de ezen a szakon nagyon nem célszerű, nagyon gyakorlatias.. Meg egyik pillanatról a másikra elköltözni egy idegen városba, kvázi idegen emberekhez (szüleit még csak egyszer láttam).
2014. jan. 5. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!