Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek mit tegyek ezek után?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mit tegyek ezek után?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátom már évek óta, akivel interneten tartjuk a kapcsolatot. Neki fél éve lett egy párkapcsolata egy lánnyal, akibe totál belezúgott, de amilyen felhőtlennek indult a dolog, olyan borússá vált mostanra az egész, mivel a lánynak családi meg lelki gondjai vannak, távol is laknak egymástól, nem is engedik a szülei, hogy találkozzanak sűrűn, stb.


Szóval amióta úgymond együtt vannak, szinte azóta folyamatosan csak arról beszél a barátom, hogy milyen nehéz neki ez a kapcsolat, hogy ő milyen rosszul érzi magát, hogy ő nem tudja mit tegyen, mert nem tudnak találkozni ,stb. stb. , közben a korkülönbség is elég nagy köztük: az én barátom 24 éves és a lány 16 éves.


Én hiába próbáltam segíteni őt mindenféle tanáccsal, úgysem jó neki semmi, de attól még szakadatlanul panaszkodik nekem és már szinte nem is tudunk másról tárgyalni, mert mindig a barátnője jön elő vagy ha nem , akkor is látom, hogy szórakozott és másfele jár az esze.

Tudom, hogy az ilyesmit néha ellehet nézni egy szerelmes embernek, de amikor már mindig erről szól az egész ,akkor egy idő után már fárasztó és zavaró lesz a viszony és én is már minden alkalommal azon kezdtem gondolkozni, hogy “ Milyen értelme is van már ennek a barátságnak ? “ , ha ő úgyse tud másról beszélni, csak a kiskorú csajáról, akinek mindenféle baja van és láthatólag úgyse lehet rajta segíteni ?


Aztán a múltkor én ittam egy kicsit, meg fel is dühített ezután valaki, és amikor felléptem az internetre, akkor ráírtam a barátomra, hogy “ ne haragudj, de nekem elegem lett ebből, töröljük ki egymást és ne erőltessük tovább ezt a barátságot, ami úgysem működik már “ , mire csak annyit írt vissza, hogy “ jó, ha te így gondolod….”

Kijózanodva kissé elgondolkoztam azon, hogy nem-e voltam túl durva vele, meg józanon azt hiszem soha nem mertem volna ténylegesen megszakítani vele a kapcsolatot, de mégis ezt tettem, és valahogy nem érzek rá késztetést, hogy visszacsináljam. Még csak nem is próbált megállítani akkor , nem csinált semmit, csak annyit reagált , hogy “ jó,ha te így akarod….” -már ez is sokat elmond szerintem.


Vélemények ? ( Bocs,hosszúra sikeredett)


2014. jan. 6. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Véleményem h nagy a korkülönbség az egyik még tanul a másik már felnőtt érett ember máshogy él a 16 éves meg még mondhatni gyerek, és neki a szülők is jobban beleszólnak pénze sincs mondhatni szülők is beleszólhatnak ugye.

A legnagyobb probléma a korkülönbség.

2014. jan. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, ha régi és jó haver akkor nem hagynám hogy egy kisp1csa miatt tönkretegye magát, és beszélnék a fejével hogy ide új barátnőt keresni.
2014. jan. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2-régi és nagyon-nagyon jó barátom,de már annyiszor próbáltam beszélni a fejével, úgy érzem csak akkor fog felébredni, amikor tényleg megunja már az egészet, de addig hiába is próbálom felnyitni a szemét


ez a lány volt számára az első ráadásul (szexuálisan), úgy látom ez is kissé közrejátszik abban,hogy ennyire kötődik hozzá

2014. jan. 6. 10:32
 4/6 anonim ***** válasza:

De miből lett eleged?

Kényszerít valaki, hogy beszélj vele?


Okosabb lett volna, ha hanyagolod egy kicsit, akkor talán megkérdezte volna, hogy van-e valami gond.


Nekem valahogy úgy tűnik, mintha ez valamiféle szakítás lenne. Valahogy nagyon drámásan éled meg.

2014. jan. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szinte szó szerint leírtad az egyik régi haveromat. Én nem voltam vele olyan jóban, így fél év után megelégeltem a hisztit a csajról, és nem beszéltem vele többet, mert hiába adtam bármi tanácsot, semmi nem érdekelte. Akkor edd meg amit főztél alapon hagyj engem békén.

Újévkor rámírt, és a csajról kérdezett. Ez így szintén fél év után. Gondolkodtam, hogy szó nélkül törlöm, de aztán leírtam neki ugyanazt, mint először.

2014. jan. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2014. jan. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!