Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért zavarja a barátnőmet,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért zavarja a barátnőmet, hogy most többet foglalkozom az öcsémmel?

Figyelt kérdés

25 éves srác vagyok. Az öcsémmel (20) nagyon jó a kapcsolatunk, mondhatni legjobb barátok vagyunk. Most ritkábban találkozunk, mert ő Ausztriában él, de minden nap beszélünk legalább neten, vagy telefonon.


Az öcsém másfél hete balesetet szenvedett, eltörött mindkét lába (műtötték), súlyos agyrázkódás memóriazavarokkal, medencéje is repedt... Mindez Ausztriában történt, ahol egyedül lakik.

Én természetesnek éreztem, hogy kiutazom hozzá, főleg, hogy édesapánk már meghalt, édesanyánk pedig egészségi gondok miatt nem tudott egyből "ugrani" A baleset utáni reggel is utaztam, kérdeztem barátnőmet, jönne-e velem, de ő azt mondta, nem.

Eredetileg csak pár napot terveztem ott tölteni, de rosszabb bőrben volt, mint gondoltam (az agyrázkódás miatt erős hangulatváltozások, sokszor elfelejtette, mi történt vele, azt hajtogatta, haza akar menni), ezért egy teljes hétig ott maradtam vele, míg a fejsérülése "ki nem tisztult".

Mikor hazajöttem, a barátnőm (akivel 2 éve vagyok együtt, fél éve együtt élünk) szinte nekemesett, hogy miért voltam egy teljes hétig távol, mikor úgy volt megbeszélve, hogy január első hetét együtt töltjük (szabin voltunk mindketten). Hogy az öcsém már felnőtt és nem kell pátyolgatni, miért nem ment az anyám, stb.. Azt mondja, azzal nincs baja, hogy kiutaztam, de "ez nem úgy működik", hogy a megbeszélt 2-3 nap helyett egy hétig maradok.


Meglepett hogy így kiakadt (azóta is duzzogós), szerintetek mi lehetett ennek az oka? Miért volt szinte "féltékeny" a kórházban fekvő öcsémre? Nem szokott hisztis lenni, amúgy tök jól megvagyunk, szóval nagyon nem értem ezt a mostani kiakadását. Az zavarhatja ennyire hogy nem ő az egyetlen fontos ember az életemben? Beszéljek vele erről?


2014. jan. 11. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szóltál neki, hogy tovább maradsz?

Ha igen, akkor semmi oka a hisztire, nőként mondom, hogy jól tetted, amikor ott maradtál öcséddel. Szüksége volt rád.

Jobbulást neki, remélem hamar felépül.

2014. jan. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen beszélj vele erről, teljesen jogtalan, hogy így kiakadt. Én 20 éves lány vagyok, van két húgom, nyilván mindent félbehagynék és ugranék, ha ilyen komoly bajuk esne (és ez 10-20-30 év múlva is ugyanúgy így lesz). A párodnak van testvére? Mert lehet, hogy ezért nem érti a dolgot.

Egyébként teljesen érthetetlen, hogy ezen így kiakadt.

2014. jan. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetnéd, hogy fordított esetben vajon neki hogyan esne a dolog? Nem elég, hogy az öcséd balesetezett, még ő is csinálja a fesztivált.

Gondolom szóltál neki, amikor kiderült, hogy tovább maradsz.


Korodbeli férfi vagyok, de eszembe sem jutna semmit számonkérni ebben a helyzetben a barátnőmön. Nyilván annyi időt tölt a testvére mellett, amennyit akar.


De azt hozzá kell tenni, hogy remélem azért lehet veled másról is beszélgetni mostanában, nem csak az öcsédről, ugye? Mert ennek az éremnek is két oldala van, ha te az öcsi miatt telibe kakálod a barátnőd dolgait folyamatosan és hosszú ideje, akkor valahol érthető a reakciója. Mindkettőtök részéről kell a kompromisszum!

2014. jan. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Költőnő? ***** válasza:
100%

nem azt mondom, h mindig minden helyzetben a család az első a párkapcsolattal szemben, de vannak epic helyzetek.

Nem vall túl nagy empatikus a készségre a kiakadása, bármi volt is az oka.

Maximálisan melletted kellene (kellett volna) állnia egy ilyen ilyen helyzetben.

2014. jan. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Igen, szóltam neki, hogy tovább maradok. A telefonban is hallatszott, hogy nem tetszik neki, de azért erre nem számítottam.

Neki van egy nővére, de ő 11 évvel idősebb, 7 éves kora óta külön élnek, nem túl szoros a kapcsolatuk (évente 1-2-szer találkoznak).

Persze hogy nem csak az öcsémről beszélünk, mivel ez a téma még mindig érzékenyen érinti.. 4 napja vagyok újra itthon, azóta én minden nap telefonálok öcsémmel/édesanyámmal, hogy mi van vele, hogy érzi magát aznap. Utána általában barátnőm is röviden megkérdezi, hogy minden oké-e (ezt mondjuk értékelem), aztán hagyjuk is a témát. Voltunk azóta kettesben teaházban, moziban, egész estés programokra és egyszer sem említettem meg az öcsémet, meg nyilván utána otthon az ágyban sem...

2014. jan. 11. 15:15
 6/6 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam, elsősorban azért nem értem a dolgot, mert máskor teljesen normálisan viselkedik, a családommal se volt eddig látszólag problémája. Arra gyanakszom, hogy most neki lehet valami lelki problémája, vagy stresszes, azért lesz könnyebben ideges, de sajnos még nem nyílt meg előttem.
2014. jan. 11. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!