Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg vége lenne?

Figyelt kérdés

Közel 10 hónapja vagyok a barátnőmmel. Mielőtt összejöttem vele, nem volt soha kapcsolatom, hisz a lányok sorra elküldtek a "maradjunk barátok" dumával. Ezen kívül az iskolában se voltak velem túl kedvesek az emberek. Mivel visszahúzódó voltam, ezért én álltam a fekete bárány szerepében. Az önbizalmam valahol a nulla alatt áll, nem tudom elfogadni magam olyannak, amilyen vagyok. Úgy érzem ha valami gond van, akkor biztos én vagyok a hibás, és ha nincs semmi baj, akkor is találok valamit.


Az előzmények után a mostani szituáció: Úgy tűnik ennek a közel 10 hónapos kapcsolatnak most vége. Már a kapcsolatunk első napjától kezdve agyaltam, hogy mi lesz, ha vége lesz. Ahogy haladtunk előre a kapcsolatban, egyre jobban és jobban megszerettem, a szeretettel együtt azonban az agyalás is nőtt. Az utóbbi pár nap mindig kiborult a bili, mert elkezdtem agyalni, és most már a barátnőm nem hiszi el, hogy ő elég lenne nekem. Most úgy tűnik vége a kapcsolatunknak. Írtam neki, és azt mondja egész nap rám gondolt, szeret is, de úgy tűnik nem fog menni ez a kapcsolat. Én nagyon szerelmes vagyok, ő is szeret, de mégis vége.


Attól félek, hogy ha mégis leülnénk megbeszélni, akkor később se hinné el, hogy mennyire fontos nekem; hogy tovább agyalnék, hogy vajon mit fogok elrontani a következő pillanatban. És a gond az, hogy ezzel a felfogással az összes kapcsolatomnak vége lesz. Kérdéseim: Menthetetlen ez a kapcsolat? Ha nem az, akkor hogy tudnám bebizonyítani neki, hogy nagyon is elég az, amit nyújt? Hogy tudnám lezárni a múltat, és elhinni, hogy vagyok valaki?


2014. jan. 12. 17:34
 1/7 Költőnő? ***** válasza:

kevesebb agyalás.

az életet élni kell, nem gondolkodni rajta.

olykor gondolkodás a tett halála valóban

2014. jan. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Moszuke ***** válasza:

le kéne vele ülni beszélgetni és elmondani neki ezeket.

a legtöbb kapcsolat azért megy tönkre mert az emberek nem mernek nyitottak lenni a párjukkal. mert jajj megsérülök..


nem baj az ha nincs önbizalmad, senkinek érzed magad, ha rá támaszkodsz, ha nélküle nem tudsz élni, ha magadat semmire tartod.

ha ezekről mersz neki beszélni, akkor te már vagy valaki. az ő szemében maga a tökély:)

mert őszinteséget, nyíltságot sugallsz felé azzal, hogy megmersz neki nyílni, mersz előtte gyengének mutatkozni, az igazi arcod mutatni a szíved kinyújtani a vállalni a kockázatot, hogy szétszurkálják.


és hülyén hangzik, de ha ezt kimered mind-mind mondani és mutatni és megélni ezeket a fájdalmas dolgokat, akkor megszűnsz "senkinek" lenni:)

2014. jan. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pont ez szülte a problémát, hogy úgy döntöttem, hogy megnyílok neki. Azt nem írtam le, hogy mi miatt lett ennyire drámai a helyzet. Mindig elfojtottam magamban a problémáim, de mostanában úgy döntöttem kimondom. Elmondtam neki, hogy jól tud esni néha egy sms, hogy hiányzok neki. Hogy tök jó lenne, ha úgy ugrana a nyakamba, mint a kapcsolatunk legelején. Ilyeneket mondtam neki, remélve, hogy ha ezeket megbeszéljük, és ezek alapján alakítjuk a kapcsolatunk, akkor le tudok nyugodni. A reakciót már említettem: nem hiszi el, hogy amit ő nyújt, az elég, mert mindig szóvá teszek ezt-azt.
2014. jan. 12. 17:48
 4/7 Moszuke ***** válasza:

persze, hogy azt hiszi, hogy keveset nyújt hiszen te mindig elégedetlenkedsz... mi van te tényleg ennyire nyomi vagy?

az előbb vallottad, be hogy neked ez a lány kevés mert nem tesz azt, nem tesz ez.


akkor döntsd már el kérlek, hogy ez a lány elég neked, vagy sem.

ha pedig elég akkor ne basztasd azzal, hogy jajj ennek örülnél, meg annak örülnél.


itt azzal van a baj, hogy most azt a kevés szeretetet is elfogod veszíteni amit a lány tud nyújtani és ettől beszartál.

neked ez a lány sosem lesz elég jó és a lány jól teszi, hogy menekül a kapcsolatból mert érzi a nyomást.

érzi, hogy te kiakarod préselni belőle a szusszt a szeretet éhségeddel.


1et tudok ajánlani.

gondolkozz el azon, hogy itt te vagy a hülye. ha ez meg van következő:


ülj le a csajjal dumálni. mondd el neki,hogy rájöttél, hogy te vagy a hülye és szeretnél dolgozni magadon. rájöttél, hogy túl sokat vártál el a lánytól és megfojtottad ezzel őt.

olvass el néhány önismeret fejlesztő könyvet, akár közösen rágjátok át, hogy miért is voltál te ilyen.


a képlet marha egyszerű. téged senki sem szeret és jött ez a lány akire rácsipmaszkodtál és kiszívtad minden "erejét"

ezt senki sem képes hosszú távon tolerálni lehet az akármennyire társfüggő.

mondd el neki, hogy ezekre rájöttél és szeretnéd visszaadni neki mindazt a törődést és szeretet amit tőle kaptál. és az agyalásra fordított energiádat fordítsd arra, hogy a párod szereted.


kezdésnek itt ez a könyv:

[link]


sok sikert a továbbiakban.

2014. jan. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem tudok változtatni :)
2014. jan. 12. 18:08
 6/7 Moszuke ***** válasza:

és ráadásként megmutathatod neki ezt a fórumot:D hogy te próbálsz változtatni és jó úton haladsz afelé, hogy jó párja legyél.

a lány valszeg a te lelki nyitottságod egy folytonos elégedetlenkedő nyomásként élt meg, nem pedig áldásként.


de mindezek ellenére megeshet, hogy nem fog működni dolog:) ez senkinek sem a hibája.

2014. jan. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
tegyél már valamit,hogy jobban érezd magad a bőrödben,kondizz,adj többet magadra,stb annyi lehetőség van,és jobb lesz hidd el,a másik meg ne agyalj csak add magad,és légy magabiztos,hidd el h odalesz érted,és te is magadért.csak tenni is kéne érte,nem pedig siránkozni.hajrá
2014. jan. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!