Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Páromat sokat bántottam féltékenykedéssel, pedig nem volt rá okom. ő mindig kitartott mellettem, pedig sokszor meggyanúsítottam, ő akkor is kedves volt hozzám, hihetetlen h ennyire szeret. De Félek, h már nem úgy érez, mint régen. Mi legyen?

Figyelt kérdés
már nem bántom, rájöttem,h akármilyen rossz vagyok, akkor is elnézi, szóval tényleg nagyon szeret. jó h boldogok vagyunk, viszont félek,h már a viselkedésem miatt nem úgy szeret mint előtte. h tudnám visszafordítani?
2014. jan. 15. 11:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Edd meg amit főztél és viseld el a saját hülyeséged!

2014. jan. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
"..már nem bántom, rájöttem,h akármilyen rossz vagyok, akkor is elnézi.." Csak ezt olvasgatva -helyedben - leülnék a sarokba és nagyon szégyenleném a pofámat egészen addig mig rá nem jönnék, hogy nem nekem valo a szerelem a kapcsolat. A meghaladja az érzelmi, értelmi szinvonalamat.
2014. jan. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Eddig féltékenykedtél, most pedig az jön, hogy önbizalomhiánnyal fogod gyötörni? Gratulálok.
2014. jan. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Bízz magadban és benne is,a kapcsolatotokban.Az állandó kételkedés megöli a kapcsolatot....élvezd ki, hogy együtt lehetsz egy értékes emberrel!
2014. jan. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Fair.Play válasza:
Es emiatt ne kerj bocsanatot, csak ront a helyzeteden
2014. jan. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Már csak annyit kell tenned, hogy kihasználod. Hiszen úgyis elnézné neked az a fiú.
2014. jan. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Passiflora ***** válasza:

A pszichológusok viszonylag egységesen állítják, hogy ha valaki alaptalanul féltékeny, akkor annak a két legalapvetőbb gyökere az alacsony önértékelés, illetve a "kisajátítás", a másik birtoklásának nem éppen egészséges vágya.


Én átéltem ezt a helyzetet a másik oldalon, egy olyan férfival, akit nagyon szerettem. (Ráadásul egy kifejezetten jóképű és vonzó, sportos férfi volt, nem mellékesen szórakoztató társaság, a szakmájában sikeres, jó egzisztenciával. Reálisan nézve nekem sokkal több okom lett volna féltékenykedni, mint fordítva.)


Nekem több év kellett annak a felismeréséhez, hogy mivel nem adtam okot a féltékenykedésére, ez igazából nem párkapcsolati probléma, aminek a megoldásából ki tudom venni a részemet, hanem a saját megoldatlan lelki problémája.


Ha pedig Ő nem akar őszintén szembenézni az okaival és megoldani, akkor csak úgy maradhatok vele, ha el tudom fogadni az örökös bizalmatlanságot, időnként az ezzel járó gyanúsítgatásokat és feszültséget, meg hogy belekényszerüljek abba a "játszmába", hogy nekem kelljen bizonygatni, hogy nem tettem semmi rosszat.


Én ennél nagyobb harmóniára vágytam, azt meg végképp nem tudtam volna elviselni, hogy a leendő gyermekeim apukájaként is így viselkedjen majd velem.


Nekem nagyon nehéz döntés volt annak idején, mert úgy hagytam el, hogy nagyon szerettem, de ma sem döntenék másképp. Önmagában az idő soha nem oldotta volna meg ezt a problémát, én pedig úgy éreztem, hogy részemről már minden olyan lehetőséget kimerítettem, ami az én mozgásteremen belül volt, és felismertem, hogy ettől a ponttól én már eszköztelen és tehetetlen vagyok, mert az Ő térfelén nem tudok játszani.


"Visszafordítani", meg nem történténté tenni nem tudod, ahogy eddig viselkedtél.


Változni, változtatni mostantól tudsz, ha tényleg fontos neked és hajlandó vagy tenni érte, - akár terápiás segítséggel, ha egyedül túl nagy kihívásnak bizonyul.

2014. jan. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sehogy.
2014. jan. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! bűntudatom van és nagyon bánom,hogy így viselkedtem azzal, aki egy ritka "kincs" . remélem hogy valahogy feledtetni tudom vele és ha jó leszek hozzá , szeretni fog mint régen. ő azt mondja hogy most is, de én nem tudom felfogni,hogy ezek után hogy tud ugyanúgy szeretni :/
2014. jan. 15. 12:11
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a teátrális előadást inkább spórold meg, mert sehová nem vezet.
2014. jan. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!