Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Változtatni kell, vagy fogadjo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Változtatni kell, vagy fogadjon el olyannak amilyen vagyok?

Figyelt kérdés

Lehet hogy kicsit hosszú lesz, de szerintem más is esetleg magára ismer, kétlem hogy egyedül vagyok ezzel ak érdéssel.


20 éves lány vagyok, a barátommal fél éve vagyunk együtt.


Igazi nagy szerelem, mindkettőnknek ez az első komoly.


A probléma a következő:



Alapvetően már a gimiben is sok problémám adódott a személyiségemből, az osztály volt hogy eltávolodott tőlem.

Sokszor kapom meg, hogy hihetetlen hisztis és túlérzékeny vagyok.


Hiszti vonatkozik a vitázásokra, a sértődéseimre, túlérzékenység ahogy én reagálok dolgokra, plána ha pl állatokról, bántalmazott emberekről van szó a tv-ben, utcán stb.


Lényeg a lényeg, sokszor kapom meg hogy önző vagyok és bezzeg kisállatokkal foglalkozom de az emberek érzéseivel nem.


Itt jön a barátom a képbe.



Fél éve vagyunk együtt, az első 3 hónap csodálatos volt, mert rózsaszín köd, nem jöttek elő a másik ember problémái.


Mostanság rengeteget veszekszünk. Nem normálisan. Napi többet. Sokszor volt már szó szakításról-az ő részéről.

Nagyon rosszul viseljük mégis kitartunk egymás mellett, de kezdenek romlani a dolgok.


Ő szerinte:


Nagyon megváltoztam. Az elején egy belevaló vicces jószívű kedves csajszi voltam mostanra átalakultam egy hisztis idegesítő kislánnyá, a koromhoz nem méltóan viselkedem.


Azt mondja, rengetegszer megbántom őt ahogy bezsélek, a gesztusaimmal a mimikámmal, sóhajtozom pofákat vágok és hülyén reagálok mindenre és nem lehet velem beszélni.



A legnagyobb baj az, hogy ezeket nem veszem észre illetve jogosnak, vagy normálisnak tartom a dolgaimat. Nem gondolom hogy csúnyán bezsélnék, hogy bunkó lenne a stílusom és ne mtudom miről beszél.


Mostanság mondja hogy nem bírja tovább, nagyon szeret de néha elviselhetetlen vagyok és rámegy az idegrendszere.


Én IGYEKSZEM, ő meg ezt nem hiszi el mert hogy nem látja.

De tényleg igyekszem...De nem látom hogy hülye lennék..


Sokszor a szüleim is mondják hogy vegyek vissza, de egyszerűen kptelen vagyok észrevenni ezeket a hibáimat.



Nagyon félek a szakítástól pedig kezdi komolyan gondolni és néha úgy felidegesedik rajtam hogy kiabál és beszélt velem már sokszor nagyon csúnyán is.


Ilynekor amikor mondom neki hogy nem beszélhet így velem az a válasz, hogy nem is beszélne így ha nem adnék rá okot.


Az valóban igaz hogy ő teljesen megváltozott vitatkozásügyileg. AZ elején egy tündér volt és sokszor valóban elviselt de ma már minden apró dologra nagyon gyorsan agresszívan reagál.



Tanácstalan vagyok, nem akarom elveszíteni. De nem tudom hogy ez a személyiségem véltoztatása lenne-e. Azt meg nem kéne, ha ilyen vagyok, nem?


Ő azt mondja így sose lesznek barátaim és nem fog senki elviselni a munkahelyemen.

És hogy ő segíteni akar.


De nem látom hogy lehetne...Nem akarok kirekesztve lenni és egyedül meghalni. Teljesen készvagyok.


Nagyon jó lenne ha segítenétek..valami tanáccsal.

Bocsánat a kissé zavaros összecsapott irományért, de épp megint veszekedtünk és szomorú és ideges vagyok.



Előre is köszönöm!



2014. jan. 15. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj el pszichológushoz. Viccen kívül, egy szakember tudna segíteni, hogy a megfelelő mederbe terelje a viselkedésedet. Mert így nem csoda, hogy kikészíted. Persze, hogy agresszív, mert a rosszat kapja tőled. Ez egy viselkedési zavar nálad.
2014. jan. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Eloszor is, abban igazad van, hogy ha ilyen vagy hat ilyen vagy, igy kell, hogy elfogadjon, ha igazan szeret.

Masodszor viszont, kicsit en is hasonlo helyzetben vagyok. Voltak dolgok, amik a paromat nagyon idegesitettek. De egy kapcsolat kompromisszumokra epul, igy hat odafigyeltem arra, hogy mi idegesiti es valtoztattam rajta, mert szeretem. Azota ezzel nincs is baj.

azert ingerlekenyebb manapsag, mert folyamatosan eri egy "behatas" a te reszedrol. Gondolj csak bele, az elejen te is turned, ha mondjuk az oldaladat bokdosne valakit, de ha egy napig folyamatosan csinalna, a vegere mar te is orditoznal vele : )

Azt tanacsolom, hogy figyelj oda, mik azok a dolgok, amiket nagyon nem szeret. Vetesd vele eszre, hogy igenis probalkozol. Ez csak rajtad all, mert magadon csak te tudsz valtoztatni

2014. jan. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Neki is be kéne látnia, hogy ő meg az egyre feszültebb hozzáállásával az érzékenységedet, hisztieidet nem éppen fogja tudni leszerelni. Temperamentumaitok is üthetik egymást a legnagyobb jószándék mellett is. Nem csak neked kellene tudni változtatni, már a saját kereteiden belül.
2014. jan. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 PearlDiver ***** válasza:

Én is a pszichológust javaslom. Sokan úgy állnak hozzá, hogy én aztán nem megyek elmeorvoshoz, nem vagyok én őrült, de ez lényegében ugyanaz, mintha egy súlyos influenzával elmennél a háziorvosodhoz. Csak a pszichológus nem a gyógyszertárba ír fel receptet, hanem beszélget veled és rávezet azokra a módszerekre, amiket te is keresel, mert láthatóan meg szeretnéd oldani a helyzetet.

Egy kapcsolatban sok mindent kell vállalni/elviselni egymásért, de azért kapcsolat és nem házasság, hogy ha látszik hogy nagyon nem megy, időben be lehessen fejezni.

Viszont ha ez nálad másokra is ilyen hatással volt, akkor ne tégy elhamarkodott lépéseket, hanem próbálj mindig először kétszer gondolkodni, mielőtt kinyitod a szádat, és tényleg keress egy szakembert.

2014. jan. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

" kiabál és beszélt velem már sokszor nagyon csúnyán is. "

"Az valóban igaz hogy ő teljesen megváltozott vitatkozásügyileg. AZ elején egy tündér volt és sokszor valóban elviselt de ma már minden apró dologra nagyon gyorsan agresszívan reagál. "


Már elveszítetted. Szerintem hagyjátok egymást, ha ennyi a konfliktus, akkor nem érdemes tovább együtt maradnotok szerintem. Rá fog menni az idegrendszeretek, és elveszitek magatoktól az időt, hogy boldogok legyetek olyan valakivel akivel minden klappol.

2014. jan. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pszichológus.


Alapvetően az embert fogadják el úgy ahogy van, ne akarjunk megváltoztatni senkit, aki egyébként egészséges értelmes ember.

A párom nem romantikus alkat. Ettől még együtt lehet vele élni, ez nem egy dolog, ami őt a mindennapokban, a saját életében korlátozza. Én elfogadtam ilyennek, egy kicsit változott ebben a témában, de nem számottevően, és én nem akarom ennél jobban megváltoztatni.

Ha nem tetszene ez a tulajdonsáa, akkor tovább állok, mert lesz aki pont ugyanolyan, mint ő, akinek egyáltalán nincs zsüksége romantikára.(ezt csak egy példa kedvéért)


Viszont ami veled van az kihat mindenre, a kapcsolataidra, a munkádra, a mindennapjaidra, az egész életedre és ezen bizony változtatni kell..


Nem az én érdekemben, nem a párod érdekében, hogy nekünk jobb legyen, hanem a magad érdekében, mert tönkreteszel magad körül mindent.


Tehát ez a viselkedés nem az a dolog, amit el kell fogadnia, amit le kell nyelnie. Igen, eleinte türelmes volt, de általában ha elszakad a cérna, utána már a legapróbb dolgokra is ugrik az ember, arra is, amire alapvetően nem tenne megjegyzést egy egészséges kapcsolatban. Ezen tudna változtatni, hogy türelmesebb legyen, de ha rajtad nem látja, hogy változol, akkor ő sem tud ellene tenni.


Lényeg a lényeg, változtatnod kell! Nem másért, hanem magadért! A pszichológus jó ötlet..

2014. jan. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!