Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Parok, akiknek nem egy az anyanyelvuk, szokott lenni ebbol gondotok?

Figyelt kérdés
En eleg jol beszelem az o anyanyelvet, de azert megsem tudom ugy kifejezni magam, mint magyarul...
2014. jan. 15. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szarügy.. :/ nekem volt görög csajom és angolul kommunikáltunk és egyikünk se volt perfekt belőle szóval nehezen ment... de végülis nem azért ért véget...
2014. jan. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ezzel azért sincsen különösebb probléma, mert nem a saját anyanyalvünkön kommunikálunk egymással, hanem egy harmadikon, angolul. Így elvagyunk lazán anélkül, hogy különösebben gyengébb helyzetben érezné valamelyikünk magát.

Mit tudok tanácsolni...? Gyakorlás, gyakorlás.. Feltételezem nem magyarországon élsz, így az opció hogy őt tanísd magyarul nem igazán működőképes, ha mégis, akkor érdemes ilyen irányba elmozdítani a kapcsolatotokat.

2014. jan. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos igen.Az én angolom elég jó, ha bekéne határolni, talán egy gyenge felsőfok, amíg az övé egy erős alapfok.A hétköznapokban teljesen jól megértjük egymást, igyekszem egyszerűbb mondatokat használni.Viszont amikor például veszekszünk és mérges vagyok, nem válogatom meg a szavaim, csak mondom és mondom, gyorsan, és hát volt hogy nem értette meg, le kellett higgadjak, és újra és újra elismételnem.

Az érzéseimet számomra is nehéz kifejeznem angolul, neki még inkább...

Én szeretek választékosabban beszélni, angolul ez nem megy, ahogy mondod is, nem tudom magam úgy kifejezni.De abban bízok, ez majd idővel jobb lesz, az ő angolja is egyre jobb, tanítgatom, segítem. :)

2014. jan. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
anyanyelve német,én gyenge középfok..de azt mondta segiteni fog
2014. jan. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
mivel a magyar egy igen választékos nyelv nem is fogod tudni kifejezni magad se oroszul se angolul se spanyolul úgy mint magyarul
2014. jan. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#3-asnak


De azért veszekedni jobb is így. Lehiggadsz, amíg átgondolod, hogy mit akarsz mondni, ő meg nem sértődik meg azon, hogy miket vágsz a fejéhez, nem?

2014. jan. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 6!

Egyrészt de, hiszen sokkal jobb ha értelmesen, higgadtan megtudjuk beszélni.Másrészről viszont volt, hogy amikor komolyabban vitáztunk, akkor értelemszerűen nem azzal voltam elfoglalva, hogy a mondat szerkezete a lehető legegyszerűbb legyen, illetve az általa biztosan ismert szavakat használjam, ebből kifolyólag a folyamatos whatozása, meg please i dont understand slow down-jai csak még jobban feldühítettek, hogy miért nem bírja megérteni amit mondok :))

2014. jan. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat :)

Romaniaban elek, itt en vagyok a kisebbseg, tehat nekem kell alkalmazkodnom, nem csak parkapcsolat teren, hanem mindenhol. Persze megertetem magam, de szeretnek tokeletesen beszelni, ami nem olyan egyszeru, ha magyarok kozott nottem fel...

O azt mondja, szeretne megtanulni magyarul, de hat valoszinuleg ez joval nehezebb lenne :))

2014. jan. 16. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!