Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mivel vigasztalhatnám meg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel vigasztalhatnám meg a páromat? Mennyi támogatást kap most, mint munkanélküli és meddig?

Figyelt kérdés
Párom 3 éves munkaviszony után ma leszámolt, mert sajnos nem volt más út. Kapott több mint 400 ezer forintot, de hát semmi sem tart örökké, a számláit fizetnie kell, annyi szerencse, hogy a szüleinél lakik így könnyebb valamivel. Nemrég még az összeköltözés gondolatát pedzegettük, erre tessék. Ma nagyon keveset szólt hozzám, nem úgy beszélgetett, ahogy szokott, eléggé el van keseredve. Szegénykém még múltkorába beadta a legalja helyekre is az önéletrajzát ((Tesco, árufeltöltő!!! és visszairtak neki, hogy nem került be, pedig még targoncára is van jogsija). Folyamatosan nézem az állásokat, mondtam neki, ha tudna társalgási szinten németül, angolul nem csak minimálisan, már lenne jó állása. Nem akartam ezzel megsérteni, de kicsúszott. Csütörtökön fogunk találkozni. Szerintetek lepjem meg valamivel? Palacsinta torta, esetleg program a barátokkal vagy hagyjam most és ne "sajnáljam" ennyire, mert az még jobban sértené?
2014. jan. 20. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha gondolod, süthetsz neki valami sütit, esetleg pont a kedvencét. Gondolom egy jó állásnak örülne a legjobban, de szerintem ez a figyelmesség is jólesne neki. :) Biztos minden rendbe jön majd.
2014. jan. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
44%
Engem a csajom otthagyott emiatt. Mondván egy lúzer vagyok, hogy egy jól kereső állást nem tudtam megtartani.
2014. jan. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Valami aprósággal meglepheted, pl. hogy megfőzöd a kedvenc kajáját, de nagyon nem hiszem, hogy lenne kedve "bulizni" a barátokkal.

Én egyébként amondó vagyok sosem szabad feladni. A párommal fiatal pályakezdők vagyunk, ő egy büfészakot végzett el, semmilyen munkát nem talált vele. Már teljesen el volt keseredve. Én úgy gondolom, hogy tényleg mindent meg kell próbálni és beküldeni olyan helyekre is az önéletrajzot, ahova esetleg nincs meg minden képzettsége az embernek. Ráböktem egy újsághirdetésre és mondtam neki, hogy jelentkezzen. Látszerész képzettséggel rendelkező alkalmazottat kerestek az egyik optikába. Hát ő arra nem jelentkezik, mert úgysem veszik fel, blabla... Egy hétig rágtam a fülét, aztán a következő újságban is láttam ugyanezt a hirdetést, ismét rágtam a fülét. Végül hajlandó volt elküldeni az önéletrajzát a megadott e-mail címre (2 kattintás kb) nagy nehezen. Pár nap múlva jött egy telefon, hogy köszönik a jelentkezését és be kellene menni próbamunkára. Egy elbeszélgetés, interjú volt, illetve rögtön megmutatták neki mi hogyan működik, hogyan kell összerakni egy szemüveget, bedobták a mélyvízbe és ő helytállt, sőt nagyon tetszett neki. A jelentkezők közül őt választották ki és ahhoz képest, hogy nincs semmilyen végzettsége hozzá, elég jól is keres. Tanulja a szakmát, hogy legyen róla papírja is és ez az, amiben eltudná magát képzelni a későbbiekben is.

Tudom, hogy ez csak rizsa, de számomra egy nagyon kedves példa arra, hogy igenis közrejátszik a sors a dolgokban és minden lehetőséget meg kell ragadni "hátha" alapon.

Attól, hogy nincs német nyelvtudása egy próbát megér, mert lehet egy olyan ember sem jelentkezik, akinek van, ellenben benne van egy kis plusz, ami másokban nincs... Nem szabad kategorikusan keresgélni és pesszimistán hozzáállni. Egy helyre nem kell, és akkor mivan? Gondolom nem az álmai melója volt az a tescos állás, a sors mást szán neki, ennyi. :) Ne a könnyeit törölgesd, hanem próbáld egy kicsit bátorítani és lelkesíteni!

2014. jan. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
16%

Na azért valamit én nem értek...

Ha magától számol le, nem jár végkielégítés.

Abban az esetben, amikor jár a végkielégítés, 3 év munkaviszony után jár egy havi bér. Párod ennyire jól keresett, több mint havi 400 ezer ft-? Akkor minek hagyta ott?

Nekem ellentmondásos az egész, amit leírtál...

2014. jan. 21. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
nem szabad fűhöz fához kapkodni,főleg nem legalja munkák után..
2014. jan. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket :) Akkor meglepem a kedvenc kajávával :) A párom most úgy van vele, hogy ahova csak tudja beadja, múltkor olyan cégnél volt állásinterjún, amihez sosem volt köze, nem ért hozzá, de gondolta próba szerencse, majd beletanul. Elég rugalmas, tanulékony, szóval ezzel nincs gond, csak rossz megyében lakunk.

Sosem hagynám el a párom ezért, sajnálom ha veled ezt tette a lány.

Utolsó előttinek: dehogy 400 ezret keresett a párom, szép is lenne :) A műszakok 12 óráról 8órára változtak és a munkásbusz is megszűnik ergo a messsze lakók kénytelenek voltak leszámolni. Aki leszámolt önszántából az kapott végkielégitést és egy havi bért. Miért állitanék valótlant...?

2014. jan. 21. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!