Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Erős ha pénzt kérek a páromtól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erős ha pénzt kérek a páromtól azért, hogy az "én lakásomban" lakhat?

Figyelt kérdés

Örököltem egy fél lakást,a másik felét hitelből fizettem ki,ennek a törlesztője havi 80.000Ft +-1.000FT havonta.Ezt már a kapcsolatunk előtt is fizettem.

11 éve vagyunk együtt,van egy 9 éves kislányunk.

Eddig nem okozott problémát a számomra,hogy kifizessem,de most a párom új munkát vállalt,egy nagyon is jól fizető munkát,így logikus volt,hogy én leadom a hétvégi plusz munkámat ami kb 40.000Fot hozott a számomra havonta.A másik munkámat természetesen továbbra is folytatom.

Számomra ez a havi -40.000Ft nagy érvágás,ő viszont mostantól havi kb. 1.500Eurót fog keresni.

Meg szeretném kérni,hogy akkor mostantól fizesse a hitelem felét,ami szintén 40.000Ft lenne,vagyis pont annyi,ami számomra kiesik,de úgy,hogy jogilag ne legyen hozzá köze.

Kérlek ne ítéljetek el azért,hogy magamnak akarom megtartani és hogy milyen önző vagyok,de a mai világban semmi sem lehet biztos.

Szerintetek szemét dolog ilyet kérni?


2014. jan. 24. 19:18
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
89%

Ez azért nem így működik.

Először is, 11 éve vagytok együtt, van egy gyereketek, de úgy beszélsz a "párodról", mint aki segített összehozni a gyereket, de egyébként csak "úgy van".

Ha már pénzt kérsz tőle azért, hogy fizesse a hiteled felét, az a minimum, hogy annak fejében tulajdonjogot szerez.


Ugye jól tippelem, hogy nem vagytok házasok?

2014. jan. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
88%
Hát furcsán fog nézni rád, ha eddig nem kértél tőle, de talán ennyi év és egy kisgyerek mellett talán épp itt az ideje részt vállalni a lakásban. Csak ha esetleg (kívánom az ellenkezőjét) szétmennétek, elperelhetné a lakást, vagy egy nagyobb összeget,amiért beleadott ha nem írtok alá szerződést.
2014. jan. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
98%

Meg szeretném kérni,hogy akkor mostantól fizesse a hitelem felét,ami szintén 40.000Ft lenne,vagyis pont annyi,ami számomra kiesik,de úgy,hogy jogilag ne legyen hozzá köze


Szép a szerelem,szép az a kapcsolat, és szép az az ember ahol az ember a gyerekének a szülőjét így szereti:D

2014. jan. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
98%
Mondjuk létezik olyan,hogy közös kassza...közös kiadások.Vagy eddig mi volt? Ám miért adnád le a munkádat,csak mert ő többet fog keresni?És ad is belőle?Miért csak most kérdezed meg? eddig ki fizette..vagy ő mit csinált? verte a farkát az ágyban? :D Már bocs,de remélem érted
2014. jan. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
92%
eddig soha semmibe nem szállt be..??
2014. jan. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
97%
Azért az nem piskóta, hogy a gyereked szülőjével szemben ilyen egyáltalán felmerül:D Szegény gyerek.
2014. jan. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
97%
Te fizetnél bármit is, ha tudod, a te szavaiddal élve semmi nem biztos és ha elválnak útjaitok akkor bukta a pénzt? Ugye hogy nem.
2014. jan. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:

A 11 év alatt én fizettem a lakást és soha nem fizett bele a hitelmbe,igen külön kasszán voltunk.

Még akkor is én gazdálkodtam ki a havi 80.000Ftot,amikor gyesen voltam + havi 25.000Ftot a rezsi, + havi 75.000Ftot az egyéb kiadásokra.

Ő is ennyit adott bele.25.000 a rezsire + 75.000Ft a személyes kiadásokra.

De a lakást én fizettem.

És ha mindketten dolgozunk hétvégén hová rakom a leányzót?

2014. jan. 24. 19:33
 9/49 anonim ***** válasza:
90%
Na ezért is felejtős számomra az ilyen összecsapódós, különkasszás "élet"...
2014. jan. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
77%
8 A lakást természetesen neked kell fizetned, ki másnak, ha már annyi nem volt benned, hogy ha gyereket szültél neki, akkor 50%-ba bevedd a tul.lapra. Tök igaza van a srácnak, sőt, gyakorlatilag egy albérletet fizet 1 szobára 75 ezer Ft-ot, még nagyon nagyvonalú is, én a helyébe nem adnék ennyit.:)
2014. jan. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!