Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A szerelmet mennyire befolyáso...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szerelmet mennyire befolyásolja a külső?

Figyelt kérdés

Kérdésem tehát: Képes lennél-e egy olyan emberbe beleszeretni, aki egyáltalán nem az eseted külsőre? Volt már erre példa az életedben?


Nyilván nem arra gondolok, hogy számodra taszító vagy igénytelen lenne a másik megjelenése, csupán nem az a típus, aki tetszik neked. Csak kíváncsi vagyok, hogy a külső milyen szinten befolyásolja a szerelem kialakulását.


Mert általában az emberek a külső alapján kezdenek közelíteni a másikhoz, a fiúk azoknak a lányoknak udvarolnak, akik ránézés alapján vonzóak számukra. De ha fordított az eset: megismerkedsz valakivel, aki a szívedhez nő, de nem is gondoltál eddig még bele, hogy köztetek lehet több is, mert szerinted külsőre nem passzolnátok mondjuk. De ő lassacskán többet akar tőled. Mit reagálsz a közeledésére, ez a barát zóna, vagy ha nagyon megkedveled, ez alakulhat tovább is?


És a legfőbb kérdés: ilyen esetben is kialakulhat szerelem?


Egy 17 éves érdeklődő lány


2014. jan. 26. 15:03
 1/9 Zakathol ***** válasza:

Én most pont ebben a helyzetben vagyok.

Pár hónapja vagyok együtt egy nálam 3 évvel idősebb nővel, és alapvetően nem a nőideálom, de mégis annyira megkapó személyisége van, hogy ez sosem merült fel bennem akadályozó tényezőként.

2014. jan. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az előző exem ilyen volt. Ha ő nem hajtott volna rám, eszembe nem jutott volna vele járni és igen, szerelmes is lettem belé végül. Pedig abszolút nem volt az esetem.
2014. jan. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én hiszek ebben amit most felvázoltál. Komolyan. Én is megnézem a szép és formás lányokat, az a srác aki nem az vagy pap, vagy homokos (bocsánat :P) de sosem zárkóztam el semmi elől. Sőt, 100x többre értékelem én is egy lányban a belső tulajdonságokat mint a külsőt. Szegény teremtésnek nagyon csúnyának kelljen kinéznie, hogy felmerüljön bennem az, hogy " na ez kizárt" gondolat.
2014. jan. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Úgy vettem észre a férfiak inkább toleránsak a külsőt tekintve. Magam példájából kiindulva én bármilyen lányba képes lennék beleszeretni. Viszont nagyon ocsmány külsőm van, és ezzel eddig még egy lány sem tudott megbékélni, akinél próbálkoztam.
2014. jan. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyszer voltam szerelmes. A fiúra egyáltalán nem mondhatnám, hogy az esetem volt, viszont nem is taszított. Olyan teljesen közönbös, akit mondjuk alapból biztos meg se néznék.

Barátzónában indult és nagyon nagy Ő lett belőle. :)


25l

2014. jan. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Alapveto valamilyen szimpatia, hiszen szamodra visszataszito emberrel szoba sem allsz. Az, hogy nem az idealod eleinte nem is erdekes, hiszen sok mas dologban felkeltheti az erdeklodesed. Kesobb akar meg ossze is johettek, de az a langolo szerelem soha nem lesz meg.


En szeretek egy lanyt, pedig valojaban nem annyira tetszik. Nem csunya (sot!), de valahogy nem az esetem.

Es akkor most be is vallom: nem olyan vele a szex, mint lehetne. De sajnos nem tetszik annyira, hogy rajongjam erte ... en egyszeruen csak szeretem. Meg a melleit is megcsinaltatta, mert azt hitte az a bajom. Valojaban klasszikussal szebb lett, meg is meg messzebb erzem magamtol. Pedig erzem es vallom: szeretem, igazan szeretem (csak nem nagyon) ... a nagyonhoz kellene az is, hogy mindenben tetszen, de sajnos ez nem igy van.

2014. jan. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, kialakulhat szerelem, tapasztalatból mondom.

Volt egy különös lány az életemben, egy exem, aki nem volt az esetem, sőt először nem is tetszett... mégis beleszerettem.

2014. jan. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, volt már ilyen az életemben. A szerelmet nem annyira befolyásolja a külső, inkább az ismerkedésnél van nagyobb szerepe, hiszem azt látjuk meg először.

Később, ha beleszeretünk valakibe, már nem annyira lényeges, legalábbis a nők többségénél. A férfiaknál már lényegesebb. Sokkal több férfi hagyja el a feleségét, ha az kövérebb, vagy csúnyább lesz, mint nő a férjét, a elkezd pocakosodni, kopaszodni.

2014. jan. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, és már 20 éve a férjem. Az elején egyáltalán nem gondoltam volna, hogy ilyen komolyan alakulnak a dolgok, de -talán pont azért, mert nem "görcsöltem rá"- egyre mélyebb vonzalom alakult ki kettőnk között. Persze, ehhez kellett az ő kitartó udvarlása, az, hogy elviselte a hülyeségeimet. Az idő tovább erősítette és mélyítette az érzéseimet és a külseje is egyre vonzóbb lett számomra. Úgy látom, sokszor az ilyen kapcsolatok sokkal tartósabbak, mint azok, amelyek a külső ébreszette fellángoláson alapulnak.
2014. jan. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!