Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Milyen esetekben ad a gyámható...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen esetekben ad a gyámhatóság engedélyt kiskorú házasságkötésére? Ennek mi a folyamata, hogy kell elintézni?

Figyelt kérdés
Persze tudom, hogy 16 éves kor fölött lehet csak. Az hogy működik, ha kiskorú szeretne nagykorúval? Pl 16 és 20 éves pár. Ez persze elméleti kérdés.
2014. jan. 27. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
szülői engedéllyel.
2014. jan. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akárhogy is, nagy marhaság az ilyen.
2014. jan. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Aszülőnek ehhez semmi köze első..

Gyámhatósági engedély kell.

Be kell battyogni hozzájuk és meg kell indokolni, hogy miért akartok ennyire sietni..

A gyámhatóság csinál egy környezettanulmányt...

Ebben az esetben vizsgálják a szülőket, és meghallgatják őket.. Az engedélyüket senki nem kéri..

Megvizsgálják, hogy a kiskorú el tudja-e látni magát, anyagi biztonsága adott lenne-e.., stb tehát, hogy van-e annyira érett, és felellősségteljes,mhogy nagykorúvá nyílvánítsák..

Ha igen,makkor kapnak engedélyt a hazasságra..

Innnetől az illető nagykorú, tehát a büntetőjog szerint is, bár dohányipai terméket és alkoholt ezután sem vásárolhat

2014. jan. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagynénim 18 évesen ment férjhez, most 43 éves és még mindig együtt vannak :) Persze én 16 évesen nem vállalnám be, hiszen a személyiségfejlődés kellős közepén azért nem biztos, hogy tartós lenne, egy 4-5 éves kapcsolat után jöhetne felőlem.
2014. jan. 27. 15:51
 5/7 anonim ***** válasza:
36%

Én ismertem egy olyan nénit aki 14 évesen ismerte meg a férjét 16 évesen feleségül ment hozzá, és azóta is boldogan élnek. :)


De amúgy bocs, a félrevezetésért, én úgy tudtam szülői engedély kell hozzá, szóval kérem a lepontozást.

2014. jan. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Figyelj, a nagymamám hatalmas pocakkal ment férjhez 16,5 évesen...

Náuk arra kellett várni,hogy legalább a nagyapám 18 legyen...kérték az engedélyt, megkapták, mert a nagyim is dolgozott akkor már..

Nekik, idén volt az 54. Házasságiévfordulőjuk...

Már 20-30 éve is más világ volt.. Az édesanyám is 14 éves kora őta dolgozott.. És tudta,hogy 5 év múlva is lesz munkahelye..ma ez nem így van.. Hol 16 éves korig, hol 18 éves korig(évente kb változik) tanköteles az ember.. Addig esélye sincs eltartani magát.. Ráadásul nagyon nehé manapság munkát találni, ezért a gymhatóság sem osztogatja úgy az engedélyeket...még régen is odafigyeltek hát még most.. (mamám mesélte, hogy többször is be kellett menni, meg kijöttek, hiába volt már várandős)

2014. jan. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Alfonzína, nem az én nagyimat ismered.?


;)

2014. jan. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!