Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan legyek érzelmesebb?

Figyelt kérdés
Nem rég szakított velem a barátom mert szerinte olyan vagyok, mint egy jégcsap.. Nem mutatom ki mit érzek, nem beszélek magamról, tartózkodó és megfejthetetlen vagyok. Mármint szerinte. Van némi igazság alapja, de hogyan lehet ezen változtatni? Nem szeretek magamról beszélni, nem szeretek ugrándozva a másik nyakába ugrani, lépten nyomon kedvességeket mondani. Eddig azzal biztattam magam, mikor egyedül voltam, hogy nem találtam meg a megfelelő embert hozzá, de ebben a kapcsolatban nem volt különösebb probléma,jól éreztem magam, mégsem tudtam egy kedves, aranyos lánynak tűnni.. Érezte már valaki ezt, meg tudott változni, tudott komoly kapcsolatot kialakítani így? 23/L
2014. jan. 31. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha jégcsap vagy, akkor tedd be magad a mikróba.

Esetleg valami sztk-s pszichológus?

2014. jan. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én férfiként mondom neked, hogy pontosan ilyen vagyok. A személyiségén nagyon nem tud változtatni az ember, lehet színészkedni persze. Én is nehezen mutatom ki az érzéseimet, de hamar feloldódok és utána már megy. 26/F
2014. jan. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindenki meg tud változni, és mindenki maga dönti el, hogy akar-e. Nem kell törleszkedő kiscicává válnod, ha alapból nem vagy ilyen típus, de csak nem esik nehezedre néha magadtól hozzábújni, vagy leírni neki egy kedves e-mailben, hogy nem vagy a szavak embere, de vele jól érzed magad, és szeretnéd, ha ezt tudná.
2014. jan. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A személyiség nagyon is tud változni. Én első körben azt javasolnám, kérdező, hogy figyeld meg az érzéseidet, igényeidet, és kezdd el kimondani azokat. Jót is, rosszat is. Hidd el, működik! Eleinte nehéz, de ha megtapasztalod párszor, hogy nem dől össze a világ, és mások sokkal könnyebben tudnak hozzád alkalmazkodni, ha tudják, mit érzel, mit szeretnél, akkor idővel rutinszerűen fog működni a dolog. És ettől még nem fogsz átesni a ló túlsó oldalára, nem fordulsz ki önmagadból, csak működőképes kapcsolataid lesznek.
2014. jan. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

"A személyiség nagyon is tud változni."


Tényleg? Te eldöntöd, hogy holnap 20 cm-rel alacsonyabb leszel, akkor az is leszel holnapra? Vagy kék szemet akarsz és az is lesz? Hülyeséget azért ne írjunk!

2014. jan. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
# 5: Mi köze a magasságnak meg a szemszínnek a személyiséghez? Tud változni. Tartós, kitartó munkával, akár szakember segítségét is igénybe lehet venni, de tud. Jómagam is többször változtam életem során, pl. szorongóból oldottabbá, szociábilissá, ill. most is kőkeményen dolgozom magamon: pont a fentieken, hogy képes legyek kimutatni és kimondani az érzéseimet, igényeimet. És furcsamód működik, pedig nem vagyok már fiatal, mégis tudok változni!
2014. jan. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5-ös....


Szótárazd már ki, hogy a személyiség szó mit jelent, azután háborodj fel. Segítek annyiban, hogy nem ugyanazt kell érteni alatta, mint külső jellemzők.

Ha hallgattál volna, bölcsebb lettél volna.

2014. febr. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
# 7: Azt gondolom, hogy mintegy 10 évnyi pszichológiai tanulmány után nem a wikipédiára szeretném alapozni a személyiségről alkotott fogalmaimat. Általában szakcikkeket és doktori disszertációkat szoktam olvasni a témában, nem csak olvasni, hanem feldolgozni is, és ez alapján, plusz saját tapasztalat alapján merem kijelenteni, hogy a személyiség rengeteget változik spontán is (a személyiségfejlődés c. fogalom szerinted mégis mit jelent?), illetve szakértő segítséggel akár gyökeres változtatásra is van lehetőség. Félműveltséggel ne próbálj meg vitába bocsátkozni, mert az ellenfeled leminősítése és a homályos céloztatások nem azt jelentik, hogy neked van igazad, ezek tipikus érvelési hibák. Ha győzködni akarsz, akkor hajrá: hozz érveket arra, hogy szerinted a személyiség miért nem képes változni. De ne emelj ki belőle egy-két tényezőt. (A külső is tud ám változni, nem a magasság meg a szemszín, de az egyén ahhoz való pozitív vagy negatív viszonyulása, testképe nagyon is tud, illetve néhány stílusjegy megváltoztatásával a külső is átalakítható akár gyökeresen is.)
2014. febr. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!