Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért van az, hogy egy normáli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy egy normálisan kinéző csajra 2-3 fiú jut mindig? Miért van úgy egyáltalán az, hogy mi fiúk ennyit rinyálunk, és ennyire akarunk mindig csajt, a lányok meg szemlátomást kényelmesen elvannak?

Figyelt kérdés

Kamaszkorom óta azt látom, hogy az egész fiatalság egy nagy versenyfutás a csajokért, és nagyjából mindig ugyanazok az arcok győznek. Miért van az, hogy ez az egész csak nekünk, fiúknak szívás? Tudom, hogy ez elvileg paradoxon, de mindig több csajnál látom, hogy kapcsolatban van, mint fiúval. Vagyis, egy adott társaságon belül mindig van egy csomó egyedülálló fiú, de a lányoknak szinte mindig van barátjuk.



Csak azért qrva frusztráló ez, mert 21 éves létemre azt látom, hogy a 18, 19 éves emberek, akik 5 évvel többnek néznek ki nálam, 5x annyi dolgon túlestek már, mint én. Nem nézek ki rosszul, csak elég vékony vagyok, meg mondom, nem nézek ki annyinak, mint ahány vagyok. Mi az istent csináljak még, hogy megakadjon rajtam a csajok szeme? Tudjátok, rohadt égő, hogy nálam 3 évvel fiatalabbak nyúlják le a csajokat, akiket kinézek...


2014. febr. 1. 23:30
1 2 3
 1/27 Noydra ***** válasza:
55%

Ez van, ilyen az élet. Küzdj, vagy nem lesz semmid :)

Csajozásra hatványozottan igaz.

2014. febr. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Jogos a kérdés,de az itteniek többségétől ne várj túl sokat főleg ne egyetértést.Ők nem tudják milyen helyzet ez,aki pedig tudja az együtt tud érezni veled.

És rosszul írtad a számot nem csak 2-3 jut egy csajra,hanem 8-10 minimum.Ők azért vannak el jól,mert mindig látják az igényt úgymond saját magukra,tehát amikor naponta sokan szeretnének tőle valamit,ez jó visszajelzés nekik,és csak válogatniuk kell belőlük.Szerinted ez nem egyszerű?Dehogynem.

Ez így van a mai világban a külső lett a fő szempont az emberek többségének szemében,de főleg a nők szemében.

Ezt én csak sajnálni tudom,mert már nem érdekelnek igazán.Nem érdemes az ilyenekkel foglalkozni,aki normális felfogással rendelkezik és találkozik veled az úgyis átlát majd a szitán és nem csak azt fogja nézni mennyi pénzed van,vagy mennyire vagy jóképű,hiszen ezt az ember nem magának választja hanem adottság kérdése.

Én 7 éve keresek magam mellé valami értelmes lányt,hát nem sok sikerrel.De ha bele is futottam hasonlóba,biztosan volt barátja.

Ez amolyan ostobaság a mai világban,ami csak lefelé megy.Mondhatni a színvonal minden téren,főleg kapcsolatok terén is exponenciálisan csökkenő tendenciát mutat.Nem véletlenül van annyi egyedülálló manapság,amennyi még soha nem volt idáig az országban.A felszínesség mindenek felett szerintük.Hát akkor egyék meg amit főztek.

2014. febr. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz! Mi csajok is sokat szenvedünk a pasik után!!
2014. febr. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
51%

3-as.

Igen ez most egy kicsit provokáló kérdés lesz,de jogos is.

Szerinted neked megéri olyan "pasinak" nevezett valakik után futni számodra és szenvedni miattuk,akik azon kívül,hogy maximum jól néznek ki kívülről semmit nem tudnak nyújtani számodra?!Mert ha igen,akkor ezt magadnak csinálod.

Ha nem,akkor meg keress magadnak egy értelmes és normális srácot,aki meg is becsülne és nem csak szórakozna veled.

Nem bonyolult,csak őket nem szokták észrevenni a nők általában,mert nem annyira jóképűek.Hát istenem,ez genetikai adottság,maximum javítani lehet minimálisat rajta.Ezekbe is gondolj már bele néha,lásd meg a normálisokat is,és akkor nem szenvedsz ennyit. :)

2014. febr. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Noydra ***** válasza:

Öhm, most még csak véletlenül sem akarom védeni a nőket, mert ebben nem lehet, nekik valóban milliószor könnyebb ez.

Deee 4eske, elég sok az olyan kérdesíró itt mostanában, akik azért nem találnak párt, mert csak top csajt akarnak.


Na most ezt vissza lehet kérdezni, hogy ők minek mennek az után, akik le se szarják őket? :D

2014. febr. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

#4-es: ezt hagyd inkább, a nők nem így működnek. Mások a szempontjaink, mint nekünk.


#3-as: A különbség szerintem inkább az, hogy nektek ettől függetlenül nagyobb a "választék". Értsd: ha te nem kapod meg azt, akit kiszemeltél, még mindig megteheted, hogy _kicsit_ lejjebb viszed a mércét, és egy középkategóriás fiúnak félreérthetetlenül a tudtára adod, hogy szeretnél tőle valamit. Ha esetleg nem jön össze, mész a következő ilyenhez, aki tetszik. Nem lesz nehéz, pasikból a középkategóriában is sok van, aki nem egy nagy csajozó, és az ilyenek ugornak a biztatásra.


Viszont a fiúk esetében a középkategóriás csajok is nagyon kelendőek (és amúgy ezt ők tudják is magukról). Vagyis a csajok mindig kaphatnak az eggyel felettük levő és a velük azonos kategóriából is, viszont a fiúknak a saját kategóriájukból nem feltétlenül jut. Ha ezt ábrázolnom kéne, akkor sarkítva úgy csinálnám, hogy van bal oldalon három pont (lányok) és jobb oldalon három pont (fiúk), és a jobb oldali felső pontból mutatna egy nyíl a bal felsőbe és a bal középsőbe, a jobb középsőből a bal alsóba, a jobb alsóból meg sehova...



Persze lehet, hogy baromság ez a kategorizálás, meg ez egy racionalizálása annak, hogy nekem eddig nemigen voltak sikereim, de mégis valami ilyesmit mutatnak a tapasztalataim. Csajból és fiúkból is a legsikeresebbek megtalálják egymást. Viszont ha egy fiú ugyan még jóképű és viszonylag jól is néz ki, de kicsit már ügyetlenebb, akkor már a kutyának se kell, és nem ugyanolyan pozícióban van, mint egy hozzá hasonló csaj.

2014. febr. 2. 00:05
 7/27 A kérdező kommentje:

"Na most ezt vissza lehet kérdezni, hogy ők minek mennek az után, akik le se szarják őket? :D"


Mindenki mindig a jobb felé törekszik. Így van ez a nővények között, az állatok között, az emberek között pl. karriernél, pénzkeresésnél, lakhelynél, párkapcsolatoknál. Mindenki a legkisebb erőbefektetéssel akarja elérni a lehető legtöbbet.

2014. febr. 2. 00:06
 8/27 anonim ***** válasza:

Ez a kategorizálás szerintem nagyon sarkított, de akkor megpróbálom így szemléletessé tenni, hogy én hogyan látom az ismerkedést saját szemszögből.


Magamat arcra olyan 7-esre értékelném, de az alakom és a pozitív kisugárzásom mondjuk felhúz engem olyan 8-asra.

Az ex-barátomra, akivel 4 évig voltunk együtt, többen is olyan megjegyzéseket tettek utólag, hogy alulválasztottam vele, tehát objektíve őt mások inkább 5-6 körülinek ítélték. Nekem viszont bejött, és a mai napig látom, hogy mi tetszett meg rajta, és még most is szépnek találom. Plusz ott volt a személyisége, amivel legelőször megfogott.

Már 9 hónapja szakítottunk, és azóta meglepően sokan megkörnyékeztek, akik között volt mindenféle kategóriának képviselője a 2-estől akár a 10-esig is (persze az én szubjektív megítélésem szerint). Mégsem sikerült azóta sem párt találnom, mert közülük senki sem fogott meg igazán a személyiségével.

Szóval azt valóban aláírom, hogy nem szívesen lennék férfi (egy-egy kudarctól azonnal elveszíteném minden apránként összekaparászott önbizalmamat és alig mernék kezdeményezni), és baromi nehéz dolgotok van. Én viszont csak azért nem fogok kiválasztani valakit a sok közül az adott legmagasabb kategóriából, hogy legyen valakim. Inkább vagyok egyedül, mint olyasvalakivel, akibe nem tudnék beleszeretni, és akivel nem tudnám elképzelni a jövőmet hosszú távon. Szóval semmivel sem vagyok előrébb, mert ugyanúgy magányos vagyok.


Írtad, kedves kérdező, hogy fiatalabbnak nézel ki a korodnál. Esetleg valami arcszőrzet nem segítene ezen valamelyest? Plusz egy babaarc is lehet helyes, ha jól választod meg a frizurát. Én azt tanácsolom, hogy találd meg a saját stílusodat, próbálj egy kicsit egyedi lenni. Amikor valaki merészet húz, azt az emberek fele kiröhögi, a másik felének a szemében viszont kicsit különlegesebb, érdekesebb lesz. Én a hajamat szeretem variálni, általában a vörös árnyalatain belül, és -bár szerintem a hajszínemnek semmi köze ahhoz, hogy mennyire tetszem az erősebbik nemnek- én magabiztosabb vagyok, amikor egy kicsit a személyiségemet is megmutathatom ilyen indirekt módokon.


Remélem, hogy hamarosan rád mosolyog majd a szerencse. Kitartás.


23/L

2014. febr. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

"Már 9 hónapja szakítottunk, és azóta meglepően sokan megkörnyékeztek, akik között volt mindenféle kategóriának képviselője a 2-estől akár a 10-esig is (persze az én szubjektív megítélésem szerint). Mégsem sikerült azóta sem párt találnom, mert közülük senki sem fogott meg igazán a személyiségével. "



Szerintem ha egyiknek se volt olyan a személyisége, akkor az voltak köztük valódi "9-esek". Az én fogalmaim szerint férfiban legfelül nem a leg"jóképűbbek" vannak, hanem azok, akik a legjobban tudnak csajozni. Tehát a legmagabiztosabbak, legspontánabbak, leghumorosabbak, legrutinosabbak. Szerintem egyszerűen arról van szó, hogy más mércék szerint gondolkodunk.



+Én viszont csak azért nem fogok kiválasztani valakit a sok közül az adott legmagasabb kategóriából, hogy legyen valakim. Inkább vagyok egyedül, mint olyasvalakivel, akibe nem tudnék beleszeretni, és akivel nem tudnám elképzelni a jövőmet hosszú távon."



Na, ez meg a másik alapvető különbség. A nőknek nincs különösebb bajuk az átmeneti egyedülléttel, a férfiak meg beleőrülnek, mert kudarcként élik meg, illetve szétszedi őket a tesztoszteron meg a nemi vágy. A férfiak ösztöne a "magok szétszórása", vagyis minél több partner megtalálása, a nőké meg az, hogy egy adott halmazból kiválasszák a legjobbat. Pont ezt tartom baromi idegesítőnek, hogy én nem bírok egyszerűen már meglenni egyedül, míg a lányoknak nem olyan fontos.



"Esetleg valami arcszőrzet nem segítene ezen valamelyest?"



Szerintem csak igénytelenné tenne. Egyrészt nem olyan dús, hogy jól álljon, másrészt szerintem egyszerűen nem megy az arcomhoz. Max. egy kicsi, az államon.



A nekem legmegfelelőbb frizurát még keresem, de szerintem a rövid áll a legjobban, kicsit olyan katonás.



"Remélem, hogy hamarosan rád mosolyog majd a szerencse. "



Én is.

2014. febr. 2. 01:02
 10/27 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.


Csak azt szeretném megcáfolni, hogy "a nőknek nincs különösebb bajuk az egyedülléttel".

Nekem már egy ideje ciklotímiám van (a mániás depresszió nem klinikai változata), ami baromi megterhelő érzelmileg, mert a kirobbanóan pozitív periódusaimat hirtelen és random módon váltják a nagyon sötét, magába fordulós szakaszok. Kizárólag arra tudom ezt visszavezetni, hogy egyedül vagyok, kapcsolat mellett sosem volt ilyen problémám.

Abban persze igazad van, hogy te más miatt kaparod a falat. Neked, és a férfiak többségének leginkább a szex hiánya okoz nagyobb nehézséget, én, és nőtársaim jó része pedig legfőképpen attól gyötrődik, ha nincs, akihez odabújhat, aki megérinti, átöleli, megcsókolja. Üres és hideg az ágy, nincs kinek fogni a kezét az utcán, meg a többi szentimentális baromság. De ettől a két érzés nagyon is hasonló.

2014. febr. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!