Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Közös kassza? Joggal várja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös kassza? Joggal várja el, hogy minden egyéb költségnek is álljam a felét? ( gáz, víz, stb. )

Figyelt kérdés
1,5 hónapja költöztem a pasimhoz,kaját leginkább én vásárolok, 2-3 naponta úgy 2000-2500 Ft. értékben ,csak a kaja felemészti a fél fizetésemet.Ő heti 1x ha vásárol,akkor is olyant,amiből én nem eszem vagy max.megkóstolom.Ő egyelőre szoc.segélyt kap,ninc munkája.
2014. febr. 4. 10:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Utasítsd rendre. Nem szép dolog ötvözni a pofátlanságot és a dologtalanságot.
2014. febr. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha közös kassza, akkor legyen közös és ne ingyenélősködjön rajtad.
2014. febr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Beszéljétek meg meg ki mit vesz vagy fizet . Menjetek együtt vàsàrolni vegyetek olyat amit mindketten esztek és felesbe fizessétek , mond meg nekiwmit szeretsz és azt is vegyen ha o megy egyszer o utàna te, és rezsi is kozos
2014. febr. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha kozos akkor tenyleg legyen kozos.Ne csak mondja.
2014. febr. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ez nálunk úgy működött az elejétől fogva (tehát már ahogy összeköltöztünk, és még nem voltunk házasok akkor is), hogy votl egy helye a pénznek, és minden abba rakta bele amit keresett.

És abból lett kifizetve a rezsi, és a kaja, és ha valakinek kellett valamire szólt, hogy kiveszek XY összeget, erre meg arra. Ebből soha nem volt nálunk gond azóta sem. Annyi, hogy mindeki meggondolta

mire akar költeni, és ha olyan volt ami nem létkérdés megkérdezte a másikat, hogy mi a véleménye.

pl: veszek ki egy xbox játékra, mert vágyom rá. Szólok, hogy szeretnék egy olyat. Erre mindig az volt a válasz, hogy oké, vagy az, hogy várj pár napot, amig megjön a köv. fizu.

A nagyobb kiadások meg úgy is közös döntés kérdései mindenképpen.

Szóval nem nagyon értem ezt az osztozkodást. Most akkor együtt vagytok/együtt éltek, együtt képzelitek el a jövőt, vagy csak úgy tengtek-lengtek? Egy irányba húzzátok az igát, vagy mindenki húz rajta amennyit kedve van?

2014. febr. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

..ráadásul,mikor odaköltöztem, ő épp nekifogott kisebb felújításoknak a lakásban,ami mai napig tart, most meg ilyen jellegű költségekre is kéri a pénzt,mert az övé elfogyott.S nem kölcsönben kéri szerintem,mert ha már ott lakom, én is részesülök a kicsinosított lakásban.Szégyellném is kérni majd tőle.

Nem vagyunk házasok, én ezt az odaköltözést próbának veszem,s most belefektetek,de ha valamiért szétmennénk, maradok a kárral,ő meg egy kicsinosított lakással?


Sehogysem tudom,mi és hogyan lenne a helyes.Sosem laktam együtt még senkivel,nincs tapasztalatom.

2014. febr. 4. 10:34
 7/17 anonim ***** válasza:

Mi is együtt (csak ketten) lakunk, és úgy oldjuk meg, hogy összeadjuk a két fizut, kifizetjük a rezsit, és a többi kötelező költséget, majd levonjuk amit kajára költünk + tartalékot, és a maradékot elosztjuk, és abból veszi meg mindegyikünk azt, ami neki kell. Nekünk mondjuk ez azért könnyű, mert egy munkahelyen dolgozunk, közel azonos fizetésért.


De az nem fair, amit ő csinál. Ha te beleadsz ennyit, akkor amíg nincs teljes fizetése, akkor legalább addig ő is olyan dolgokra költsön, ami mindkettőtöknek hasznos.

2014. febr. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

..ráadásul én otthon hagytam a szüleimnél a kutyámat,hozzá nem vihettem,mert neki is van egy. Szüleim gondozzák,de a kutyatápot én veszem neki,hogy ne a szüleimet terheljem a költségekkel.

Most a párom kutyájának is kell kaját vennem,néha,mert megkér rá.Tehát 2 kutyát tartok.

Tényleg tanácstalan vagyok.

Közös kasszával meg az történne,hogy a fizumat 2-3 hét alatt felemésszük, nem tartom számon,de tudom,hogy ő költ többet az autójára is(benzin), háromszor többet megeszik,mert nagyétkű,ráadásul elektromos cigije van, állandóan töltenie kell(én nem cigizek),arra is tőlem kér.(persze,szerinte a cigire kölcsönben kéri, de ritkán,vagy egyáltalán nem adja meg)

2014. febr. 4. 10:43
 9/17 anonim ***** válasza:
Amit az utolsó hozzászólásban leírtál... még most menekülj. Nagyon nem hangzik ez így jól.
2014. febr. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
uccsónak igaza van. még most borítsd ki a bilit, aztán ha úgy alakul akkor húzz el onnan.
2014. febr. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!