Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha szeretem, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha szeretem, de tönkretesz?

Figyelt kérdés
Még mindig nagyon szeretem a páromat, annak ellenére is, hogy külföldön él lassan egy éve. Havonta találkoztunk, viszont az idő múlásával kezdtünk egymás agyára menni. Szenvedés lett a kapcsolatunk, mert amíg együtt voltunk, abban a pár napban minden jó volt, de amint újra távol lettünk egymástól, csak vitáztunk, mert alig tudtuk elérni egymást. A jövőre nézve mások a terveink, ő kint szeretne élni, én itthon. A sok veszekedés miatt már jópárszor megfordult a fejemben (és szerintem neki is), hogy ennek véget kellene vetni, de legfeljebb 2-3 napig bírtam ki, hogy ne keressem. Pár napja úgy döntöttünk, hogy szakítunk, mert ez már nem nevezhető kapcsolatnak, ami köztünk van. Eleinte egész jól bírtam, megkönnyebbültem, hogy nem kell tovább elviselnem a veszekedéseket, melyeknek semmi értelmük nem volt, mert a dolgok semmit sem változtak. Mostanában viszont rámtör, hogy kellene adni mégegy esélyt magunknak, mert minketten érzünk még a másik iránt. De tudom, hogy ennek sem lenne értelme, mert talán egy rövid ideig újra örülnénk egymásnak, de aztán úgyis ugyanoda lyukadnánk ki... Mivel tölthetném ki ezt az űrt, amit érzek? Nem tudok aludni sem, még akkor sem, ha hulla fáradt vagyok.
2014. febr. 13. 18:00
 1/1 Grim13 ***** válasza:
Ez nem feltétlenül szeretet inkább hiány érzet vagy annak betöltése miatt történő kényszer cselekedet. Ha nem bírjátok ki egymással csak rövid ideig akkor tovább nincs sok értelme a dolognak csak hogy panaszkodjatok a barátaitoknak egymás miatt. Esélyt lehet adni de akkor őszintén le kell ülni mint egy tárgyaláson és megbeszélni a dolgokat, kompromisszumokat kötni stb. Ha ez nem megy hagyni kell. Tudom nehéz de máshogy nem megy. A távkapcs.-nak amúgy ez ismert jelensége amit leírtál, annyi a különbség hogy van aki megoldja ezt. Azt nem javaslom hogy "kényszerítsétek" a másikat inkább egyezzetek meg mert a kényszer nem szül jó dolgokat a jövőre nézve csak elnyomott érzéseket amik később kifakadnak és problémát okoznak. Bizzatok egymásban és próbáljatok meg egyfelé menni mert ugy jobb, persze ha megy ugy is hogy mindenki megy az álmai után és nem a másiknak segít akkor próba cseresznye, nem kell az egész ramazúri. Végül csak annyit mondok ami segíthet még hogy ha ö kint ugy dolgozik hogy az megéri akkor próbáljatok szerencsét ott mert itt nem fog annyit keresni pl. de lehet hogy kint te is megvalósítod az "álmaid" persze ez fordítva is igaz. A családhoz és a barátokhoz való ragaszkodás nem egy jó érv mert ha igazi barátok akkor mindig ott lesznek a család meg pláne.
2014. febr. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!