Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért romlanak meg a párkapcso...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért romlanak meg a párkapcsolatok, ha szeretjük egymást?

Figyelt kérdés
2014. febr. 16. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem romlanak meg , hanem csak a megszokottság jelenik meg. :/


F/18

2014. febr. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jobban megismeritek egymást és a hormonok leállnak.A szerelem kb. 2-3 évig tart utána annyi.Egy átlag kapcsolat is eddig tart.
2014. febr. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Leírom az én elméletemet.


Szerintem arról van szó, hogy a mai felgyorsult, rohanó világban az embereknek nincs idejük rendesen megismerni egymást, a kapcsolatok felszínesek és felületesek, mert egyszerűen nincs idejük elmélyülni. Ezek pedig sajnos - akármennyire is szeretnénk - nem olyan tartósak, mint azok a kapcsolatok, amiknek volt idejük megszilárdulni.


A másik nagy probléma, hogy sokszor hiányzik egy kapcsolatból az alap. Azért jövünk össze valakivel, mert tetszik nekünk, csinosnak/jóképűnek tartjuk, vonzódunk hozzá, és úgy érezzük, ő lesz álmaink párja, de tulajdonképpen ezen kívül nem is tudunk sokszor semmit a másikról; nem a kedvenc életére, vagy a hobbijára gondolok, hanem ennél mélyebb dolgokra, olyasmikre, amit az ember csak a legeslegjobb barátjáról tud, és amiket ő maga is csak a legjobb barátjával oszt meg. Ez a baj! Ugyanis a legtöbb mai kapcsolatból hiányzik a BARÁTSÁG. Lehet, hogy ezért most hülyének fogtok nézni, de igenis, szerintem a legtartósabb kapcsolatok alapja mindig ez.


A szerelem legtöbbször elmúlik, de minimum folyton változik - hol fellobban, hol szelídebben lángol, hol kialszik, hol újra begyullad - és ha felszáll a rózsaszín köd, akkor látjuk igazán a másikat. Ilyenkor sokszor jön a kiábrándulás. Ugyanis ha nincs eleve egy közös alapotok, mint amit például a barátság adhat (azonos az érdeklődési kör, közös célok, közös világszemlélet, kb ugyanazt várjátok az élettől, stb), egyszóval ha a szerelmed nem a legjobb barátod is egyben, és a szerelem varázsa elmúlik, akkor ott fogsz állni és csak csodálkozol, hogy "Úristen! Mit kerestem én eddig emellett az ember mellet? Hiszen nincs is bennünk semmi közös!"


Ezért szerintem az kevés egy kapcsolathoz, hogy szerelmesek vagytok és "szeretitek egymást", mert ha nincs semmilyen más közös alapotok, akkor ez kevés. Ennél sokkal, de sokkal mélyebb érzések kellenek ahhoz, hogy a kapcsolat tartós, erős és hosszútávú legyen.


Ez az én véleményem.

Bocsi, ha kicsit hosszú lett. :)

2014. febr. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahogy elottem leirtak - es amit meg hozzatennek : a kommunikacio hianya miatt. Beszelgetni kell,mindig mindenrol , igy ismered meg a masikat . Az en kapcsolatom is ellaposodott es 9 ev utan majdnem szakitas lett belole - most megint olyan szerelemes vagyok,mint egy tini . Mindig lehet megujulni benne
2014. febr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mi lassan egy éve vagyunk együtt, de nem olyan kapcsolat mint a mai tizenéveseké. (én 17, barátom 18 éves) Mikor összejöttünk nagyon boldogok voltunk de úgy veszem észre, hogy a napokban nagyon sokat veszekszünk többször felmerült már,hogy vége. Nem tudom hol romlott el, amikor mindent úgy csinálunk mint régen. Nem szeretném, hogy vége legyen de így nincs boldogság szerintem.
2014. febr. 16. 11:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindkettotoknek kompromisszumok sorat kell kotni es ha eros egyenisegek vagytok,akkor ez bizony nehez . Csak rajtatok mulik,hogy mukodik a kapcsolat. Mindkettotoknek minden egyes nap tenni kell erte,hogy jo legyen es amig ez osztonos es egyikotoknek sem terhes,addig vagytok boldogok. Ha a szakitas kozeleben vagytok,akkor gondold at,hogy csak felsz az ujtol,az egyedullettol,a valtozastol,vagy valoban szereted es meg akarod menteni a kapcsolatot. Ilyenkor az emberek hajlamosak osszemosni az erzelmeiket a fajdalmaikkal
2014. febr. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha 2 ember igazán szereti egymást akkor tesznek a kapcsolatért, és akkor nem fog megromlani. Ilyen egyszerű.


Akik elkényelmesednek, nem törődnek annyit már egymással, elhidegülnek, pl jöhet egy harmadik....stb... na ezek azok akik sose szerették egymást igazán.


Mert aki szeretik, azoknak nem válik ilyenné a kapcsolata.

2014. febr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!