Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megkértem barátnőm kezét, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megkértem barátnőm kezét, és ő most májusra akarja az esküvőt, de teljesen le vagyok égve, nincs most erre pénzem. Hogy tudnám valahogy elhalasztani ezt az egészet?

Figyelt kérdés

A barátnőm totálisan rá van kattanva a témára, most valentin napon kértem meg a kezét, és teljesen bepörgött, holnap már menne ruhát foglaltatni egy szalonba (hallottam, amikor telefonon a legjobb barátnőjével megbeszélte, hogy hétfő délután elugranak ruhát foglaltatni májusra), meg egész hétvégén a vendéglistával rágta a fülemet... gyakorlatilag a nyakamra hozná a fél falut, de erre nekem nagyon nincs pénzem. Kis esküvőt szerettem volna, csak a család és a legközelebbi barátok, tudjátok. De a kedves menyasszonyom gyakorlatilag már ott tart, hogy szinte még azt is meghívná, akit kb arcról felismer az utcán...


Nem keresek ennyire jól, és már kicsit bánom is az egészet, tudom, csúnya dolog, de már-már azon agyalok, hogy hogyan tudnám az egészet valahogy szabotálni vagy visszacsinálni, hogy mégse legyen esküvő...


Kinézte az egyik legdrágább cukrászatot a környéken, hogy neki onnan kell torta, mert a mittomén melyik unokatesójának is onnan rendelték, és milyen szép volt, meg finom volt (meg persze iszonyú drága) és ő is olyat akar.


Próbáltam neki óvatosan beadagolni, hogy a május túl közeli időpont (főleg ha ilyen flancolást akar, mert nincs az az isten, hogy addigra összekuporgatom az árát), de hallani se akar másról, mert hogy májusban van az évfordulónk is, és neki ez fontos, hogy az esküvőnk is abban a hónapban legyen! Kértem, hogy akkor halasszuk jövő májusra, de neki az se jó (mert hogy "minek annyit várni?", meg ő nem akar ilyen hosszú jegyességet), és most totál tanácstalan vagyok. :S


Pénzben a szüleim nem tudnak támogatni (édesapám már nem él, édesanyám meg nyugdíjas, abból meg ugyebár nincs túl sok bevétele szegényemnek), a barátnőm szüleitől meg nincs képem erre pénzt kérni, főleg, hogy annyira nem is jó velük a viszonyom...


Adjatok légyszi valami tanácsot, mert lassan túlnő rajtam ez az egész és fogalmam sincs, mit csináljak! :S



2014. febr. 16. 13:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem tudod azt megmondani, megbeszélni vele, hogy nincs most erre pénzed?
2014. febr. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
magyarazd el neki ugy mint nekunk!ha tenyleg igazan szerett megerti!
2014. febr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
24%
Nőből van, saját érdekeit fogja nézni. Erre rábäsztál, öregem...
2014. febr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Nagy hülye vagy.Az az érzésem,hogy ebből szakítás lesz...
2014. febr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
De igen, már próbáltam mondani neki, hogy én eredetileg inkább egy kis esküvőre gondoltam, és pénzben is erre készültem, erre gyűjtöttem, és sajnos meg kell értenie, hogy nem igazán engedhetjük meg magunknak ezt a nagy felhajtást, de szerintem még nem fogta fel, hogy milyen ára van itt egy-egy lagzinak. Erre csak azt mondta, hogy "Majd csak megoldjuk valahogy" meg "Biztos ki lehet hozni így is", szóval ő teljesen arra számol, hogy akárhogy is, de biztos ki fogunk jönni a pénzből.
2014. febr. 16. 13:10
 6/23 anonim ***** válasza:
Magyarázd el neki, hogy most nem tudsz ennyi mindent kifizetni. Ha nem érti meg, akkor vagy a flancolás és a korai időpont között válasszon, vagy fizessétek felesben, ha ekkora esküvőt akar.
2014. febr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Mondd meg kerek perec, hogy mennyi pénzed van, a családjának is. Innentől az ő felelőssége az egész. Ha az ő családja megrendezi neki, ám legyen. De őszintén megmondom, a barátnőd nagyon a külsőségekben él, te pedig nem. Ha ebben nem is, de a szexen kívül másban összeilletek?
2014. febr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

Általában az esküvőt a szülők szokták rendezni anyagilag!! A fiú és a lány szülei egyaránt fele fele arányba.


Mond meg neki, hogy te kis esküvőre gondoltál csak. Mond meg neki, hogy egyenlőre csak ezt tudod neki megadni. Később ha lesz pénzetek akkor megtartjátok megint csak nagyba. Barátnőmnek az ismerősei is így csinálták. Bementek, aláírták és a családdal megebédeltek. Igaz nem egy leány álom de ez van. Ki milyet szakít olyat szagol.

2014. febr. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Alapból egyáltalán nem ilyen, egyáltalán nem szokott ennyire a külsőségekre menni, sőt, ellenkezőleg, nagyon édes, kedves, szerény lány, nem is értem, hogy mi ez most nála... teljesen megbolondult ettől az eljegyzéstől. :S
2014. febr. 16. 13:13
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nektek a hazassag meg nagyon korai lenne, hiszen a kapcsolatotok meg azon a szinten sincs hogy ezt meg lehessen beszelni... Mondd ezt el neki is.
2014. febr. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!