Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek mikor van az az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mikor van az az időpont, amikor azért már "illik" elvenni a lányt feleségül?

Figyelt kérdés

A 7 éve vagyunk együtt a barátnőmmel és 5 éve jegyeztem el. Mostanában egyre inkább "rágja a fülem" az esküvős témákkal, persze nem erőszakosan, de azért elég feltűnő és már kezdem úgy érezni, hogy egyre inkább ég a lábam alatt a talaj. Meg a legjobb haverom is azt mondta, hogy szerinte totál hülyeség az ilyen hosszú jegyesség, mert szerinte ebből a legtöbb esetben kb csak az jön le, hogy a srác vett egy gyűrűt a csajának, hogy az lehiggadjon és elnyugodjon és ne zaklassa folyton az esküvővel a másikat.

(Megjegyzem, haverom tartja is ehhez magát, mert már több, mint 4 éve volt együtt a barátnőjével, amikor végül eljegyezte és 1 éven belül el is vette, szóval ő az a fajta, aki nem ad gyűrűt csak úgy, kizárólag akkor ha komolyan is gondolja).


Mondjuk valahol lehet, hogy neki van igaza, és már rég el kellett volna vennem a barátnőmet, de én még korainak érzem az esküvőt. :S

Ő viszont most már egyre többet piszkál, gondolom főleg azért, mert a legtöbb barátnője is mindig férjhez ment vagy mostanában megy majd férjhez, és nyilván úgy érzi, hogy ő le van maradva vagy valami ilyesmi.


Ti mit gondoltok erről? Van olyan eset, hogy egy idő után azért már illik elvenni a másikat, vagy erre nincsen ilyen időkorlát? Nekem kényelmes így a jegyben járás, de az esküvőt viszont még nem érzem időszerűnek, szerintetek még meddig tartható fenn így ez az állapot?


27/F (bnőm 25/L)



2014. febr. 17. 15:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
53%
amikor a bankszámlád engedélyezi a tranzakciót!
2014. febr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá keret, akkor ne halogasd, mert a fül rágás miatt, akár meg is romolhat a kapcsolat. Ha egyszer eljegyezted, akkor vedd is el. És 5 év után már tényleg esedékes, feltéve, ha van rá keret.
2014. febr. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
48%
Általában,amikor már elment az eszed.
2014. febr. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nálatok úgy nagyjából most.
2014. febr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
36%
8-9 év után. Szerintem még várj egy kicsit.
2014. febr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon elhamarkodottnak tartom azt a gyűrű vételt. Ennyi ideig jegyben járni tényleg nincs értelme. Nekem is az általad leírt dolog jönne le leginkább
2014. febr. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Mi egy év után tudtuk h össze akarunk házasodni, eljegyeztem és öt évig jártunk jegyben, közben elvégeztük a főiskolát, elkezdtünk dolgozni, félre rakni. Most már 10 éves házasok vagyunk. Nekünk is sokszor mondták h mikor lesz már esküvő, de nem foglalkoztunk vele. ez csak rajtatok múlik.36F
2014. febr. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen időkorlát nincs.

Viszont, ha már 7 éve együtt vagytok, ebből 5 év jegyesség, akkor felmerül, hogy miért nem akarod elvenni.

Nekem ez olyan, hogy csak úgy adtál neki egy gyűrűt, de a szándékaid nem voltak komolyak. Ha meg komolyan gondolod, akkor mi az akadály?

Ha 7 év alatt nem jöttél rá, hogy ő az akit társadnak akarsz, akkor már nem is fogsz.

Szerintem egy kapcsolatban mindig kellenek változások, előrelépések, különben ellaposodik, kihűl. A barátnőd szerintem most azt érzi, hogy te nem is akarsz házasodni és az a gyűrűt, amit annak idején adtál neki, nem is jelent semmit. Kicsit olyan, hogy te még vársz, hátha találsz mást, "jobbat". De akkor meg nem tisztességes, hogy "rabolod" az idejét, amikor ő már házasságra, családra vágyik.

Persze a házasság kötés akkor jó, ha mindkét fél akarja, vágyik rá. Ha ez nálatok nem így van, akkor annak valami oka kell hogy legyen, valami nincs rendben a kapcsolatotokkal.

2014. febr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy nagyon elhamarkodtad ezt az eljegyzést.

Most komoly bajban vagy. Vagy elveszed végre, vagy visszakéred a gyűrűt.

A probléma az, hogy ha nagyon tovább nyújtod nyilt kenyértörés lesz a vége = szakitás

Ha visszakéred a gyűrűt akkor pedig szintén. Ha pedig úgy veszed el, hogy igazából nem is

akarod elvenni, akkor egy rossz házasság lehet belőle. Ez az állapot nem tartható fenn soká, ha engem kérdezel máris nagyon hosszú ez neki. Én dcemberben kértem meg a páromat, és májusban volt az esküvő. :) Egyszóval nem csak "gyűrűztem", hanem egyértelmű házassági szándékom volt, azért kértem meg. Nem csak "pillanatnyilag jó ötletnek tűnt". Megértem ha már utalgat. Egy jó döntésed van, a többi mind véget vet ennek a kapcsolatnak.(Az is ha nyújtod mint a rétestésztát) Arra a kérdésre kell neked választ adni, hogy akkor most akarod őt melletted holtomiglan (akkor esküvő) vagy sem, és akkor ne rabold az időtöket!

2014. febr. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 WheneverYouWant ***** válasza:
100%
Elmondottak alapján pedig már nagyon ideje lenne... Ismertem olyan lányt aki régóta el volt jegyezve és a húga hamarabb ment férjhez és még akkor sem akart a pasija esküvőt és ezért elhagyta... egy idő után megunja a lány és otthagy szerintem... jobb lépni ne félj tőle..
2014. febr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!