Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem vagyok már képes új...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem vagyok már képes új párkapcsolatot kialakítani, kiégtem. Mit tegyek? 37/F

Figyelt kérdés

Több hosszú párkapcsolatom volt, mindegyiknek vége lett mindig változó okokból. Nagyon nehezem viselem a szakításokat, már elegem van belőle.


Fél éve egyedülálló vagyok és már nem tudok normálisan ismerkedni. Ha valakihez közelebb kerülök már tudat alatt keresem azokat a dolgokat ami miatt nem működne vele. Pár ilyen után eltaszítom magam tőle, csak nehogy kialakuljon valami komoly. Nem vagyok rá büszke, de ebben vérprofi vagyok, bárkit képes vagyok elűzni nagyon gyorsan. Közben rettentően vágyok rá, de már nem tudok bízni senkiben.


Úgy érzem kiégtem, megfeneklettem egy gödörben és innen nem fogok kijutni soha. Értelmetlen tanácsokat kérlek ne adjatok, az ilyen "szedd össze magad" meg "adj neki egy esélyt" nem játszik.


2014. febr. 17. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
kapargald meg a parazsat!
2014. febr. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ismét egy társfüggő ember, nemde? Miért kell erőltetni azt, ami nem megy? Miért nem képesek egyes emberek egyedül élni és egyedül boldogulni huzamosabb ideig? Fél év párkapcsolat nélkül semmi... Szedd össze magad, találd meg az utad, találd meg azt, ami boldoggá tesz. Ha kiegyensúlyozott az életed, akkor rád fog találni a szerelem is. Tudatosan keresni felesleges energiapocsékolás.
2014. febr. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kiegtel,hanem már nem tudnak könnyen átverni a nők.Én erre büszke lennék.Sok férfi van így,csak pánikba esnek,és rossz kompromisszumot kötnek.
2014. febr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom barátom. Talán neked van igazad és tényleg csak arról van szó, hogy a személt kis trükköket már messziről kiszúrom. Nade... én se vagyok jobb. Nekem is van sok "szemét kis trükköm" és rossz tulajdonságom. Mi jogon várnám el a nőtől, hogy legyen számomra közel tökéletes, ne kúrja át az agyam, az én összes jellemhibámat viszont tűrje el.


Egyébként meg nem vagyok kapcsolatfüggő, azon kedves népművészeti cserépedény kollégát csókoltatom, aki három bekezdésből teljes pszichoanalízist állított fel.

2014. febr. 17. 21:15
 5/8 anonim ***** válasza:

"Értelmetlen tanácsokat kérlek ne adjatok, az ilyen "szedd össze magad" meg "adj neki egy esélyt" nem játszik."


Tudod mit akkor csak nyalogasd a sebeidet, savanyodj bele az önsajnálatodba, ahelyett, hogy magadba néznél és változnál...

2014. febr. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Gondolod, hogy ettől te vagy én többek leszünk? Idehányod a háromperces személyiségleírásodat egy kérdésre, aztán meg lesajnálsz.


Nagyon jól érzem magam egyedül, a legkevésbé se zavar az, hogy nincs mellettem senki. Arról van szó, hogy ha alakul valami, akkor nem tudok vele mit kezdeni. A tudatalattimban az van, hogy csak idő kérdése és megint unalmassá válik, vagy a nő félrekefél, vagy elhagyja magát vagy egyéb. Tucatszot megtörtént már. Minden kapcsolatomba úgy mentem bele, hogy az lesz a végső. Mindent megtettem, hogy így is legyen. Az összes szétesett.


Nem a sebem nyalogatom és nem rinyálok. Tanácsot kértem olyanoktól, akik eljutottak idáig. Valahogy megoldották. Én két hónap alatt három nőt szórtam ki, sőt, pofátlan paraszt módon megsértettem őket, hogy eltoljam magamtól mindhármat, nehogy közelebb kerüljünk. Mert már elegem van a fájdalomból ami utána jön. Nincs már kedvem feldolgozni az egyes nők eszetlen, lusta vagy egyéb hülye tulajdonságait. Egyértelmű, hogy vannak olyanok is akik normálisak, de könyörgöm, 37 éves vagyok. Meddig keressek még? Húsz év múlva már a farkam sem áll föl. Vagy kössek én is valami ferde kompromisszumot, mint a többiek, akik körülöttem vannak? Nem megy.


Nem tudom már feladni magam egy párkapcsolatban a "tolerancia" jegyében. Mindenkinek változnia kell, ez egyértelmű, de ahogy idősebb leszek egyre inkább kiforrottabb, hogy mit keresek és egyre kevésbé tűrök el olyan dolgokat, amik nem tetszenek. És ezen csak úgy tudnék túllépni, ha megint összeszorított foggal azt mondanám, hogy "jó, az ő kedvéért bevállalom". De ez már nem megy.


Felesleges bicskanyitogató, okoskodó stílusban írnod. Talán még nem is éreztél ilyet. Fiatal vagyok és öreg egyszerre és fingom sincs, hogy mit tegyek. Már senkiben sem bízok, akármennyire kedves.


Talán fel kéne adnom az egészet és inkább bezárkózni magamba, berendezkedni az egyedüllétre. A legkevésbé se zavar, hogy így élek. De néha hiányzik az, hogy szeressek valakit és ő is szeressen. De nem úgy, hogy közben hatvan másik dologban fel kell áldoznom magam. Ez húsz éve ment, most már nem.

2014. febr. 17. 21:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Én sosem értettem azokat, akik olyannal éltek párkapcsolatban, akivel kb annyi közös tulajdonságuk volt, mint a répának és a bicskának.


Egy ideje én is egyedülálló vagyok, de nem azért, mert kutya sem próbálkozik. Próbálkoznak, most kapásból 4 embert is tudnék mondani, aki jelenleg is szeretne tőlem a barátságnál többet. De engem egyik sem érdekel, mert egyiknél sem érzem azt, hogy igen, mi összeillünk. Így pedig nem látom értelmét párkapcsolatba lépni. A sok okos erre azt mondja, hogy "nem tudhatod". Már hogyne tudhatnám?! Az egyik buta, mint a tök, a másik éretlen, a harmadikhoz nem vonzódom fizikailag, a negyedik meg egy családos ember. Szerintem egy 10 perces beszélgetés alatt is kiderül, hogy összeillesz-e valakivel.


A lényeg, hogy én is inkább vagyok egyedül, mint egy olyan emberrel, aki valami miatt nem tetszik nekem. Félreértés ne essék, nem a tökéletest keresem. Korántsem, mivel én sem vagyok tökéletes. És tökéletes amúgy sem létezik. Viszont olyan biztosan létezik, aki számomra az. Úgyhogy én sem kötök kompromisszumot, nem állok össze olyannal, akivel nem vagyok egy hullámhosszon. És szerintem ezzel még vagyunk egy páran - habár valóban sok a társfüggő napjainkban.


24/n

2014. febr. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát ettől nem lettem boldogabb. :( Én se akarok beteg kompromisszumot kötni és nem is fogok. Azért köszönöm.
2014. febr. 18. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!