Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek? Jogosan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek? Jogosan vagyok néha kiakadva rá?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy a párom sokszor a szobába hagyja a bögréjét, amiből teát ivott vagy a tányért, amiből evett.

Szóval sokszor csak úgy "kiesnek" a kezéből a dolgok és az ott is marad, amíg én ki nem viszem a konyhába. Persze ha szólok neki, nagy nehezen kiviszi vagy a végén megint ott felejti. Én még pályakezdő vagyok, munkát keresek folyamatosan, Ő dolgozik már egy ideje, de kb fél éve lakunk együtt és nyáron lesz az esküvőnk. De félreértés ne essen nem tart el, mert kapok a szüleimtől támogatást és ebből a pénzből veszünk magunknak ennivalót, Ő pedig az albérletet fizeti. Én hétvégente ki szoktam takarítani, van, hogy abban sem segít, hanem a gép előtt ül és játszik rajta. És régen volt egy ilyen beszólása, hogy: "Hát Ő dolgozik és én meg nem és, hogy így tudom csinálni a háztartást." Erre mondom neki, hogy oké,de mikor én is fogok dolgozni, akkor Ő nem fog tudni jönni ilyen kifogásokkal.

Néha úgy érzem, hogy azért, mert Ő dolgozik, attól úgy gondolja, hogy kb. a bögréjét sem kell beletennie a mosogatóba. Mosogatni is általában én szoktam, persze van, hogy Ő is elmosogat magától meg csinál vacsit. Csak ez idegesít, hogy így kiesnek a kezéből a dolgok, mert én meg nagyon szeretem a rendet.


Mit gondoltok?


2014. febr. 24. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom hogy nem a párod tart el, hanem a szüleid. Ez jobb? Te jelenleg nem dolgozol, csak a háztartás vezetésével tudsz segíteni a párodnak, na meg persze magadnak is. Majd ha lesz munkád, megosztjátok a házimunkát.
2014. febr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Pár napig hagyd ott a dolgokat. Ha majd nem lesz tiszta bögre a szekrényben, akkor el fogja rakni.
2014. febr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az en ferjem is ilyen. A gatya es zokni is a nappaliban marad, amig el nem viszem. Igy lettek otthon nevelve, anyuka megcsinalt nekik mindent. Ertelmes tanacsot nem tudok adni, mivel en is hiaba kerem, nem tortenik semmi.
2014. febr. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mit gondolok? Azt, h az egyutt elesnek pont ez a lenyege, h hazassag elott megismerjuk egymast. Lehet, h at kellene ezt az eskuvot gondolni...

Nem (csak) azert nem segit, mert neked van idod, hanem mert neki mas igenyei vannak, vagy lehet, h anyukaja is mindig elpakolt utana es megszokta, hogy nem kell. Vagy csak szimplan lusta. Valtozni viszont valoszinuleg nem fog.

2014. febr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sajnos anyukája így "nevelte", ha ezt egyáltalán lehet nevelésnek nevezni. :)

Igen, addig nem volt gond, míg otthon lakott, csak anyukája nem gondolt arra, hogy neki csak 20 évig kellett ezt csinálnia, a fia párjának meg majd élete végéig, szóval nem mindegy. Úgyhogy sajnos ezt anyukájának köszönhetem.

én teljesen már körülmények között nőttem fel, elég jó családból származom, de én és a húgom is mindig be voltunk fogva a házimunkára és nem véletlen, hogy ilyen szempontból sokkal igényesebb lettem, mint a párom.

Igen, ez a feladat megosztás lenne a legjobb, nem akarom magam hagyni, mert később meg már rosszabb lesz szerintem a helyzet, csak ez nem az én feladatom lenne, hanem anyukájáé anno. Nagyon szeretem anyukáját, de ezt tényleg kicsit elszúrta, annak ellenére, hogy egy nagyon rendes párom van (illedelmes, nem iszik, nem cigizik).

2014. febr. 24. 14:40
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos ezt megfogod még kapni, amíg nem dolgozol. Jelenleg ezt fogja hangoztatni addig, aztán nem tudom mit fog kitalálni. Ha úgy van nevelve, akkor azt fogja akkor mondani: az a nő dolga a háztartás és lényegtelen hogy dolgozol e vagy sem, mert az női munka a takarítás és hasonlók. Ismerem ezt a felfogást. Én nem élek együtt a párommal, de már most látom mivel ő is hasonlókat vall lesznek gondok ebből. De én már most szoktatom őt ahhoz, hogy ha én is melózom és együtt lakunk, nem várhatja majd el hogy én minden nap tip top házat varázsoljak és mindennap majd én főzzek ő meg csak lazul... Ez nem így működik. Én mindig azt hangoztatom neki: egy dolog hogy megmondod nekem mit kell csinálni, meg teljesen más ha megbeszéljük hogy ki mit fog csinálni...

Ha netán olyan a helyzet, hogy ő keres én meg nem akkor megcsinálom többnyire szó nélkül - ha nem fölényeskedő és utasító hangnemben kér meg valamire a munkára hivatkozva mivel lehet szépen is közölni és kérni akkor is ha a ő keresi épp akkor a pénzt.


Egyet tudok, amíg te nem keresel addig mindenképp ezzel fog érvelni és jogosnak is érzi - valószínűleg.

2014. febr. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a párod hozzáállásával nagy probléma van. Nincs rád tekintettel, nullába veszi a kérésedet notóriusan.

Írtad, hogy amíg otthon lakott az anyukája megcsinált helyette mindent. Az én páromnak is szinte mindent megcsinált az anyukája, amíg otthon lakott mégis van igénye a tiszta környezetre most is, hogy külön lakunk. Én személy szerint nem is tudnék olyan emberrel együtt élni, aki napokig nem veszi észre, hogy el kéne mosogatni vagy ilyesmi. Nálunk is marad néha bent egy-két dolog a szobában, szoktunk ott nasizni néha, és ilyenkor vagy én viszem ki, vagy ő, aki előbb észreveszi, nem csinálunk belőle ügyet, ahogy az összes többi házimunkából se. Régen rossz, ha számon van tartva, hogy a tegnapelőtt is én mosogattam, most te jössz.

Úgyhogy én azt gondolom, hogy a párod még nem nőtt fel.

2014. febr. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindegyikkel egyet értek. Kedves 7-es pont a számból vetted ki a szót. :) Nagyon nagyon lusta és gyerekes is még.
2014. febr. 24. 15:14
 9/9 anonim ***** válasza:

A párom dolgozik, én még tanulok, de együtt élünk. Én szívesen csinálom a háztartást, ha már csak ennyivel tudok érdemben hozzájárulni a dolgokhoz, de azt nem tűröm el, ha a párom igénytelen, avagy csicskának néz, hogy majd én összeszedem a széthagyott cuccait.

Az én párom is baromira lusta, néha én is, de ha rászólok, hogy kivihetné a tányérját, akkor nincs balhé. Javuló tendenciát mutat, én úgy látom. :)

2014. febr. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!