Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párok, mennyi időt várnátok/...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párok, mennyi időt várnátok/ vártatok az összeköltözéssel,25-30 év között?

Figyelt kérdés

Ti hány év együtt járás után bútoroztatok össze? Megvártátok-e, míg összegyűlik a pénzetek egy saját lakásra/ házra, vagy bevállaltátok-e a hitel felvételt?


Két és fél éve vagyok együtt a barátommal, még nem éltünk együtt, 26-27 évesek vagyunk. Mostanában gyűlik össze annyi pénzünk, hogy együtt tudjunk venni egy kis lakást, hitel nélkül. De ez a kettőnk pénzéből együtt lenne, tehát közös tulajdon. Ahhoz, hogy vagy egyikőnk, vagy másikunk tudjon lakást venni egyedül, kellene még 3-4 évet várni.


Viszont már jó lenne tényleg együtt élni, közösen.

Azt is tudom, ha bármi okból szét mennénk, el kellene adni a közös tulajdonban levő lakást, hogy osztozni tudjunk az árán.

Megéri bevállalni ezt a rizikót?

Szeretjük egymást, a kapcsolat kiegyensúlyozott, ám lakva még nem ismerjük egymást. De szeretnénk együtt lenni. Házasodni nem akarunk, de együtt élni igen.


Minden vélemény/ tapasztalat érdekelne ebben a kérdésben.


2014. febr. 24. 18:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Pár hónap albérlet és kiderül, hogy érdemes-e belevágni a közös lakásba.
2014. febr. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Elsőnek igaza van. Ismeretségi körömben most volt egy ilyen eset; 6 éves együttjárás után összecuccoltak a fiatalok. Öröm boldogság! Aztán egy hónap múlva a fiú kidobta, (nem ok nélkül) mert nem tudta elviselni a lányt.
2014. febr. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Arra én is gondoltam, hogy egy 3 hónapot azért albérletben kellene megpróbálni.


De ezt sem érzem biztosítéknak semmire. Akár 2, vagy 3, vagy 5 év együtt élés után is érezheti azt bármelyik fél, hogy mégse kell a másik, mindketten megváltoztak/ mégis mást szeretne.


Szerintetek 3 hónap alatt kiderül, hogy két ember lakva "el tudja-e viselni" egymást?


Többet én sem nagyon szeretnék albérletezni, mert kb. egy évi bérleti díj is nagyobb összeg, amit másra is lehetne fordítani.

2014. febr. 24. 19:07
 4/10 anonim ***** válasza:

Ugyan kicsit más helyzet, de barátomnak már van saját lakása, én pedig most tervezek elköltözni itthonról. Javasolta, hogy költözzek hozzá, de én például nem szeretnék. Nem vele van a bajom, csak szeretnék még egyedül lenni egy darabig, amikor van egy saját kis birodalmam, amit én irányítok, ahogy tetszik.


De a ti esetetekben azt tudom javasolni, mint az első, hogy 1-2 hónapig lakjatok albérletben, annyira egetverő pénzt az sem visz el, és utána meglátjátok, hogy működik-e?

2014. febr. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kaptam lakást a szüleimtől 25 évesen, így a barátnőmmel 8 hónap után tervezzük az összeköltözést.

Nagyon szeretjük egymást, abszolút ideálisak vagyunk egymás számára.

Nem vagyok rá büszke, hogy a szüleim alánk toltak egy lakást. Tisztelem azt, aki megdolgozik érte, még ha hitelt is vesz fel.

Az élet igazságtalan ebből a szempontból, de én ezt átérzem.

Amúgy az nagyon igaz, hogy lakva ismeri meg a másikat az ember! Ettől kicsit félek is.

2014. febr. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Arra semmi sem biztosíték, hogy mi lesz 3-5 év múlva. De ez mindennel így van.

Bárkinek megromolhat a kapcsolata, attól függetlenül, hogy mennyit éltek már együtt és hogy kinek a lakásában.

De azért pár hónap együttélés próbaként még mindig jobb, mint a nagy ismeretlenre közös lakást venni.

2014. febr. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi már ismertük egymást a férjemmel olyan 4 hónapja, mielőtt összejöttünk, mert együtt dolgoztunk. Miután összejöttünk, kb. két hónap múlva már összeköltöztünk, de a páromnak már volt lakása, tehát nem kellett rá gyűjtenünk.


Ti tudjátok, hogy bevállaljátok-e a közös lakást, ez rajtatok múlik, nem igazán lehet itt mit tanácsolni. Ha mi ilyen helyzetben vagyunk annak idején, ennyi idő után már biztos bevállaltuk volna, de ezek mi vagyunk...

2014. febr. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 24. 19:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ennyi járás után még elég necces a közös lakás, de ugye tényleg igaz, hogy bármikor beüthet a krach.


Mi öt éve járunk, rendszeresen ott aludtam nála, majd félig oda is költöztem, de elég spéci volt a helyzet (külföldön melózott, nem volt konyhánk, mert ott lakott a mamija is..).

Aztán most egy éve teljesen külön költöztünk, találtunk egy nagyon jó, de nagyon olcsó albérletet (télen is hatvanat fizettünk rezsivel együtt). Bár egyelőre nincs annyi milliónk, hogy vehessünk külön házat, nem is tervezzük, mert még nem fix, hol szeretnénk lakni. Ez ad egyfajta szabadságot is, hiszen nem köt minket semmi ehhez a városhoz, ha akarunk, továbbállunk és kész.


Minden esetre ha közösen vásároltok, szerintem írjatok egy szerződést, hogy ki mennyit adott bele, hiszen nem vagytok házasok, csak bonyodalom lenne, ha külön mennétek.


Én mondjuk biztos nem mentem volna abba bele, hogy egyből veszünk valamit, mert bár kétségem sincs afelől, hogy vele akarom leélni az életemet, azért bennem is volt félsz. Ízlik-e majd a főztöm, össze tudom-e egyeztetni a munkát a háztartással, ő hogy viseli ezt az egészet... Szerencsére alaptalan volt minden, nagyon-nagyon jól megvagyunk! Jobban, mint bármikor ;) De talán ehhez kellett a fesztelenség is, a "nincs mit veszíteni" érzés.

Szerintem is elsőre albérlet!

2014. ápr. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, én 25 vagyok, ő 34!
2014. ápr. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!