Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan kéne kezelnem ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kéne kezelnem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Páromnak van egy kislánya, nekem egy kisfiam, együtt lakunk mindannyian. Nyárra várjuk a közös gyermekünket. Párom exe lemondott a lányáról és már sokadszorra elhagyta a családját mikor én megismertem a páromat. Az exe viszont mikor rájött, hogy már nincs több visszaút, elkezdett ezerrel kapálózni, hogy kell neki a párom és a gyereke is. Folyamatosan tömte a kislánya agyát, hogy ellenünk fordítsa Őt, öngyilkossággal fenyegetőzött...


Fél éve lakunk együtt, a gyerekek minden 2. héten mennek a másik szülőjükhöz. Az ex folyamatosan próbálkozik még a kislánya fejét tömni, azt mondta, hogy engem látni sem akar, elhord mindennek. Amivel nekem nincs problémám, de emellett a páromtól folyamatosan szívességeget kér. Pl.: szereljen meg nála v-mit, masszírozza meg (masszőr-természetgyógyász a párom), beszélgessen vele rendszeresen stb. Még ezekkel sem lenne gondom, mert a kisfiam apukájával mi is tartjuk az "egészséges" kapcsolatot, de Ő nem is áll úgy hozzánk, ahogy a párom exe. Párom mondta, hogy tisztázza ezt a helyzetet és megkért, hogy minden érzésemről beszéljek vele őszintén. Meg is teszem, mert ez így normális egy kapcsolatban, de Ő csak meghallgatja és nem változtat semmin. Nemrég tudtam meg azt is, hogy az exének fix időpontja van nála csontkovácsolásra minden héten, és nekem erről nem is beszélt. Azt mondja, azért nem mert akkor két napig nem vagyok olyan, mint egyébként.


Engem ez v-melyest bánt, mert a párom az Ő kéréseinek kedvez, mondván, hogy a lánya miatt teszi ezt, és mivel elég primitív a volt nőci bármi kitelik tőle, akár az is, hogy elvegye tőlünk a kislányt. Azt mondja párom, ha szeretem és bízom benne akkor elfogadom ezt és nem kételkedek a tetteiben.


Tudom, hogy nőként egyáltalán nem tekint már az exét, nem a féltékenység beszél belőlem. De úgy érzem, hogy társként nem áll ki mellettem 100%-osan a viselkedésével és az én érzéseimet szorítja háttérbe.


2014. febr. 28. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Venni vegyszer bolt. Vegyszer permetezni volt nő. Volt nő elásni kert. Friss ásás ültetni rá tuja. Elfelejteni probléma.
2014. febr. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak úgy tudja elvenni, ha nem mondott le róla. Ergo gondolom nem volt papíron megállapodás, hogy a párod legyen a gyámja, illetve gyermekelhelyezés. Gondolom nem voltak összeházasodva sem...


Tegyél pontot a dolgok végére, írjanak rendes megállapodást, hogy mikor van láthatás és annyi.

2014. febr. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mitol felsz?
2014. febr. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Addig, amíg a párod nem állítja le, addig magától nem fog leállni. Tehát a párodnak őszintén el kellene mondania és megértetnie az exével, hogy ami kettejük közt volt, annak vége, neki már ő nem kell, veletek akar lenni, veled alapít családot, veletek akar élni, téged szeret, nem őt. És semmi esélye az ő kapcsolatuknak. Amúgy meg szerinted hogy venné már el tőletek a gyereket? Ő az, aki elhagyta a gyerekét, öngyilkossággal fenyegetőzik, érzelmi zsarolásokat csinál, stb. Nyilván, ha ő rendszeresen nem volt kíváncsi a gyerekére, nálatok meg jó helyen van, akkor ott is marad.

És azért azt gondolom, hogy a közös gyerek miatt maradjanak normális viszonyban helyzetbe sem fér bele minden. Nálam pl. a masszírozás sem férne bele. Az nálam egy ex-el túl intim. Pláne egy olyan ex-el, aki egyértelműen vissza akarja a párodat kapni. Menjen el a kedves ex egy másik masszőrhöz. Az, hogy normálisan beszélgetnek, az belefér. De nem minden.

Talán el kéne beszélgetned a pároddal és elmondani, hogy mit érzel és erről hogy vélekedsz.

2014. febr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Első: köszi kellett egy kis humor mára


Második: élettársak voltak, az első alkalommal mikor szétmentek írtak egy sima papírt, hogy a nő lemond a lányáról. Egy ügyvéd szerint ez kevés. A párom jól keres de nincs bejelentve. És sajnos tapasztalat, hogy sokszor az anyának ítélik a gyerekeket, akkor is ha az apánál lenne jobb helyen.


Harmadik: bánt egy picit a dolog, mert úgy érzem nem vállal fel minden helyzetben, bárki előtt a párom. Én ilyet sosem teszek, ha v-ki nem fogadja el azt akit szeretek, akkor az nem érdemli meg a figyelmemet.


Nyilván a gyermekük összeköti Őket, de ez nekem furucsa, bár az is lehet, hogy még a lelkem nincs azon a szinten, hogy ezt én is másképp lássam.


Köszönömm a válaszokat!

2014. febr. 28. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!