Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Járna bármilyen nő egy 25...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Járna bármilyen nő egy 25 éves férfival aki értelmiségi létére biztonsági őrnek kényszerült menni?

Figyelt kérdés

Az egyetemet be kellett fejeznem édesanyám betegsége miatt. Egyedül nevelt fel, de sajnos a kezeléseire meg a hálapénzekre elment minden pénze. Végül el kellett adni a házat is és a maradék pénzből tudott venni nekem egy kis lakást. Mivel az egyetem költséges volt (még ösztöndíjjal is) így el kellett mennem dolgozni. Érettégivel biztonsági őrnek vettek fel. Azóta (4 éve) gyűjtöm a pénzt hogy el tudjak menni két komoly nyelvtanfolyamra hogy le tudjak tenni a középfokot második nyelvként a diplomához. Meg az egyetemre is fog kelleni sok pénz, még hátra van 2 félév plusz a mesterképzés.


Általában mindig keresem az ingyenes programokat és oda megyek. Nem engedhetem meg hogy mondjuk egy párkapcsolat esetén minden héten pénzt költsek a közös programokra, maximum havi egy ilyen alkalom fér bele.


Sajnos az egyetemi barátnőm (második lány az életemben) még akkor elhagyott, mert túl zűrös volt neki ez az egész, kiestem abból az életből amit akkor felhőtlenül töltöttünk egyetemistaként. Amúgy megértem őt teljesen. Sajnos azóta nem sikerült párt találnom magamnak.


Értelmiségi család vagyunk, így valahogy nem passzol a munkám azzal amit tudok. Az emberek többsége meglepődik a tudásomon, az érdeklődési körömön. Viszont az anyagi dolgok miatt nem engedhetem meg hogy elmenjek olyan helykre ahol hozzám hasonlóak vannak. Azt hiszik hogy itt ez az aluliskolázott őr, biztos kocsmázik és sík sülye.


Így a nők terén sem tudok olyan körökhoz közelkerülni akivel jól érzem megam és mondjuk jól el tudnánk beszélgetni a művészetekről vagy hasonlók. Ezek a nők általában az én fizetésem sokszorosát keresik és nem állnak le egy sima őrrel mint én.


Volt egy nő akihez sikerült közel kerülnöm egy évvel ezelőtt. Ő is butának nézett, de rendszeresen találkoztunk (ott dolgozott ahol őrködöm) és a hónapok alatt elámult a tudásomon, meg hogy milyen is vagyok valójában. El is jött velem randizni, többször is értetlenül állt hogy mit keresek én egy ilyen állásban amikor többre hivatott vagyok. Együtt voltunk 3 hónapig, de az hogy én csak ennyit keresek tönkretett mindent. Nem tudtam megtenni azt ami egy normális felnőtt kapcsolatban elvárható. Pl. születésnapjára spóroltam hogy elvigyem egy vacsorára, de utána már Valentin napon nem tudtunk elmenni. Sokra értékelte hogy vettem neki egy szál virágot, de láttam rajta hogy huszonévesen jól esett volna neki egy romantikus vagyora például.


Tudta jól hogy az iskolára spórolok hogy később majd az lehessek aki vagyok legbelül, de azt mondta végül hogy ennyi idősen nem tud rám még éveket várni, családot szeretne és én nem vagyok abban a helyzetben hogy ezt belátható időn belül megadjam neki.


Szóval itt vagyok ennyi dősen tök egyedül, magányosan és nem látom a kiutat. Nem látom a boldogságot magam előtt. Amire el tudom végezni az egyetemet 30 éves leszek, amíg találok munkát és lesz a végezttségemnek megfelelő fizetésem, már 31 minimum. Amíg félre tudok tenni annyi pénzt amivel megalapozható egy család élete, már 35.


Végig fogom vinni, nem hagyom az álmaimat! Csak kérdés hogy nem lesz e túl késő már mindehhez. Meg annyira mar belül hogy én már mit szeretnék hogyn nem tudom hogy kibírom e addig.



2014. márc. 1. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én magam tanult nő vagyok, bár nem egyetemen végeztem, mert családi okok miatt nem tudtam egyetemre vagy főiskolára menni, de ha ezek az okok nem lettek volna, akkor el tudtam volna a képességem által végezni egyet és diplomát szerezni. De így csak érettségiztem, nyelvvizsgáztam és van több szakmám.

És hosszú évek óta egy olyan férfival élek házasságban, akinek még érettségije sincs, hanem általános iskolája, szakmája, ami egyébként személy és vagyonőr, fizikai munkával keresi a kenyerét, de egyébként nagyon kommunikatív és értelmes, mindig is egy csomó mindenről el tudtunk beszélgetni, közös hullámhosszon vagyunk az élet minden terén, úgyhogy tudod kit érdekelt az iskolai végzettsége vagy hogy mivel keresi a kenyerét és hogy mennyit keres??? Hát engem nem.

Aki e szerint választ párt magának, hogy van-e valakinek diplomája vagy mivel keresi a kenyerét, hogy éppen kőműves vagy banktisztviselő, az meg is érdemli a sorsát. Egy embert soha nem ezek alapján kell megítélni, hanem én úgy gondolom, hogy a szerint, ami benne lakozik. Hogy milyen ő személyiségre, értelemre, gondolkodásra, viselkedésre, stb.

Tehát ha te normális vagy, kedves, szerethető, te magad is tudsz szeretni és vannak céljaid, amikért harcolsz, lehet veled értelmesen beszélgetni, jó kommunikációs partner vagy, akkor igen is lehet barátnőd, nem is egy, feleséged és boldog családi életet élhetsz.

Nem az a mérvadó, hogy milyen papírokat tudsz felmutatni vagy nem tudsz, hanem hogy te magad milyen ember vagy.

Aki ezt az embert nem becsüli benned, az meg sem érdemel téged.

2014. márc. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem személy szerint nem az a fontos, hogy diplomás vagy sem, vagy hogy milyen állása van

előző párom szakmunkásként dolgozott, 5 évig együtt voltunk és nem azért hagytam el, mert keveset keresett, hanem mert nem volt törekvő, elment, dolgozott, megkapta a fizut és felér elherdálta

az írásodból ítélve te rendkívül törekvő vagy és véleményem szerint ha az ember törekszik a jobbra, akkor előbb-utóbb el is éri azt

nem azt mondom, hogy milliárdos lesz, de megtérül


manapság a 30 egy férfinak egyáltalán nem késő, ráadásul nem csak neked kell megalapozni egy család életét, hanem a párodnak is

egyetem alatt is rád mosolyoghat Cupido és megcéloz egy nyíllal :) ne aggódj, sosem késő és a szerelem is akkor talál majd rád, amikor nem is számítasz rá, addig meg dolgozz keményen és törekedj mindig a lehető legtöbbre

2014. márc. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nem a diploma számít, még csak nem is az életkorod. A pénz az számít igen, de nem feltétlenül egyedül kéne megalapoznod egy család életét...

Párom 40 éves, érettségizett, minimálbérért dolgozik és elhiheted, nem a pénzéért szerettem bele!

Normális felnőtt kapcsolattól az is elvárható, hogy a hölgy megérti, hogy nem tudod minden kamu-ünnepen étterembe vinni. Hogy "az tett tönkre mindent, hogy csak annyit keresel", ne haragudj, engem arra emlékeztet, amikor a párom azzal magyarázza a haverjainak, hogy mikor vesz már feleségül, hogy "majd ha rendbe jön anyagilag". Szerintem a hölgy kissé nagyigényű volt (valószínű amerikai sorozatokon szocializálódott). Többet jelentett Neked ez a kapcsolat, mint neki. Ne keseredj el, az egyetemen sokkal több rendes párra váró nővel fogsz találkozni. Minden jót kíván Neked egy kétdiplomás nő, aki eladóként dolgozik.

2014. márc. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokan örülnének egy értelmes és művelt pasinak, mert manapság már elég ritkának számítanak! És valóban ez nem diploma kérdése, ráadásul az meg igen becsülendő dolog, hogy még a rossz körülmények ellenére sem adod fel, hanem dolgozol és tervezed a jövődet! :) 20/N
2014. márc. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Húha... Akkor most megjött a negatív energia a személyemben. :)

Egyrészt a hideg ráz az "értelmiségi" szótól. A szüleim diplomások, én nyáron diplomázok, mégsem érzem azt, hogy értelmesebb, okosabb, műveltebb lennék bárki másnál. Ugyanolyan hétköznapi alak vagyok, mint te, vagy a boltos, akinél reggel a kiflijeimet veszem, a fodrász, akinél a hajamat csináltatom, vagy a rendőr, aki a zebránál áll és átkíséri a lurkókat reggel iskolába igyekezvén.

Úgy gondolom nem tudnánk egymás nélkül élni, mert imádom a friss péksütemény illatát, ha bemegyek egy boltba, imádom, hogy benyúlok a hűtőbe és ott van nekem a friss tej, nem nekem kell tehenet fejnem hozzá. Szeretem, hogy nem nekem kell megépítenem a házamat, amiben élhetek, mert megteszi helyettem egy kőműves, egy ács, vagy bármi más. Szeretem, hogy volt aki tanított engem és lesz aki a gyerekeimet is fogja, szeretem, hogy nem magamnak kell vágnom a hajamat félévente egyszer, amikor ráveszem magamat, hogy fodrászhoz menjek és stb. Emellett pedig ugyanúgy azt gondolom, hogy az én szakmám nélkül sem lenne világ a világ. Ugyanolyan értékes emberek vagyunk mindannyian, sosem mondanám magamra azt, hogy értelmesebb vagyok, mint az átlag, pont az általad emlegetett előítéletek miatt, illetve ebből adódóan az sem szimpatikus, ha más ezzel dobálózik. Nekem megadatott, hogy egyetemre járjak, másnak nem, ennyi pont. Ezért senkit nincs jogom elítélni, DE...

Nem érzem magamat egy pénzéhes libának, ellenben nagyon megöl egy kapcsolatot az, ha az állandó közös program csak az otthon ülés, vagy egy parki, duna parti séta. Én nagyon szeretem a közös programokat és nem várom el minden héten, de szükségem van rá.

Az is szemet ütött nekem, hogy rengetegbe kerül az egyetem. Mi kerül benne olyan sokba? Levelezőre elmehetsz munka mellett is, annyit kell szimplán kialkudnod, hogy ne legyél beosztva a munkádban abban a pár napban havonta, amíg az oktatás folyik. Két félévet meg kell próbálni minél jobban összezsúfolni és megcsinálni ha törik, ha szakad, nem csak tolni magad előtt, hogy "még gyűjtöd rá a pénzt". Ha annyira drága egy félév, akkor meg kell csinálni egy másik egyetemen ugyanazt a szakot, ahol olcsóbb, kár ezen ilyen esetben filózni. Hajtani kell, mielőtt elúszik az egész!

Nem akarlak bántani, de ajnározni sem, hogy igazad van, mert ahogy olvastam a kérdésedet bennem mégtöbb kérdés fogalmazódott meg. Empatikusnak érzem magam baromira, de még is kicsit azt látom rajtad, hogy nyalogatod a sebeidet, ahelyett hogy lépnél, csinálnád és pörögnél. Ez nőként nekem sem lenne szimpatikus, ahogy az sem, hogy minden közös és fizetős programunknak lőnének, mert te "gyűjtesz". Nincsenek nagy igényeim, nem kell luxus hotelbe vinni wellness hétvégézni, sem kaviárral vacsoráztatni és drága ajándékokkal elhalmozni, mégcsak fizetni sem kell helyettem, de nekem lételemem, hogy havi egy-két alkalommal beüljünk valahova, elmenjünk korizni, moziba, egy fürdőbe, vagy bármi és ez alól nincs kifogás, mert nem hiszem el, hogy valakinek erre nem jut havonta 3 ezer forintja, aki tisztességesen dolgozik.

Én annyit tudok mondani neked ez ügyben, hogy ha nem látod a kiutat, akkor keresd meg! Ebben mi nem fogunk tudni segíteni, mert neked kell leginkább érezned azt, hogy hol a hiba és mit tehetsz azért, hogy az álmaidat mihamarabb elérd. Ha az én álmom ennyin múlna, akkor minden egyes követ megmozgatnék már holnap, ha kell diákhitellel, vagy bármi mással arra adnám a fejemet, hogy minél előbb diplomás "értelem" váljon belőlem és értékes, boldog, teljes embernek érezhessem magamat.

Még egy gondolat: Egy család életét nem neked kell megalapoznod. Egy család egy férfi és egy nő közös életével kezdődik, itt kezd kibontakozni, ebből adódóan egy család életét ketten kell megalapoznotok.

Bocsi ha nyers voltam, avagy szimplán csak bunkó, tényleg nem áll szándékomban itt ismeretlenként bárkit is bántani, de ez nagyon a szívemen volt a kérdésedet olvasva.

2014. márc. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért nem dolgoztál egyetem mellett is? Azóta eltelt 7 év. Mi történt, hogy alakult az életed?
2021. nov. 5. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Elvégeztem az egyetemet. Van feleségem és 2 gyerekem. Amíg nem hagytam ott a bizt.ör melót, minden nö elhajtott. Mióta irodában dolgozom más a helyzet. Mióta vezetö pozicióba kerültem, még a szeretöm is lenne 1-2 munkatársnö de nincs rá igényem.
2021. nov. 22. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!